تست ازدواج

تصمیم به ازدواج تصمیم بسیار بزرگی در زندگی است. آدم هایی که تصمیم می گیرند یک زندگی مشترک را آغاز کنند، در واقع تصمیم گرفته اند که مسیر زندگی شان را کاملاً تغییر دهند و فرد گرایی را کنار بگذارند و با یک انسان بالغ دیگر زیر یک سقف بروند.

هر انسانی خصوصیات منحصر به فردی دارد و از پنجره متفاوتی به دنیا نگاه می کند. به همین دلیل سازگار شدن دو انسان با همدیگر و همسفر شدن آن ها کار ساده ای نیست. یکی از دلایلی که آمار طلاق در کشور ما رو به افزایش است و شیوع این آسیب اجتماعی هر روز بیشتر می شود، این است که آدم ها قبل از ازدواج به شناخت عمیقی از همدیگر نمی رسند و به این فکر نمی کنند که آیا زوج مناسبی برای هم هستند یا نه.

یکی از بهترین کمک هایی که همسران می توانند قبل از ازدواج در حق خودشان، همسرشان و زندگی مشترکشان انجام دهند این است که از یک مشاور ازدواج کمک و تست ازدواج را جدی بگیرند.

امروزه اهمیت مسائل روانشناختی بیشتر از همیشه شده است و به همین دلیل بسیاری از همسران قبل از ازدواج فقط به آزمایش های پزشکی و ژنتیکی اکتفا نمی کنند و تست های روانشناسی را هم در نظر می گیرند. تست قبل از ازدواج یکی از مهم ترین تست های روانشناسی است.

قصد ازدواج دارید؟ دودل و سردرگم اید؟ از انتخابتان مطمئن نیستید؟ چیزی از معیارهای انتخاب همسر نمی دانید؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

مزیت های تست ازدواج

شاید شنیدن در مورد اهمیت تفاهم در ازدواج و زندگی مشترک به مسئله ای کلیشه ای تبدیل شده باشد اما این یک واقعیت است که هر چه آدم ها در زمینه باورها و اعتقادات مذهبی، علائق و سرگرمی ها، سبک زندگی، طبقه فرهنگی و اجتماعی، سطح تحصیلات، وضعیت اقتصادی، اهداف و… بیشتر شبیه به هم باشند، احتمال طلاق و جدایی کمتر می شود.

 مهم ترین مزیت تست روانشناسی ازدواج این است که افراد از میزان تفاهمی که با همدیگر دارند آگاه می شوند و بر این اساس تصمیم به ادامه رابطه یا قطع آن می گیرند.

 

تست موفقیت در ازدواج

تست موفقیت در ازدواج در واقع هر نوع تست روانشناسی ای است که میزان موفقیت یک زندگی مشترک را پیشبینی می کند.

خدمات روانشناختی و مشاوره ای فرصتی را فراهم می کنند تا افراد با استفاده از ابزارهایی مثل تست ازدواج و در گفت و گو با یک مشاور متخصص و باتجربه به این نتیجه برسند که چقدر با همدیگر تفاهم دارند، چقدر از نظر فکری و سبک زندگی به هم شبیه هستند و احتمالاً چه آینده ای در انتظارشان است.
مژده مژده !
با توجه به استقبال شما دوستان عزیز، زین پس به منظور تعیین وقت برای ارتباط با مشاوران به صورت حضوری و انجام تست های مشاوره ای می توانید با شماره 02142258 تماس بگیرید. 

تست تفاهم قبل از ازدواج

تست های تفاهم قبل از ازدواج، تست هایی هستند که به همسران کمک می کنند تا با پاسخ دادن به آن ها به این نتیجه برسند که آیا طرف مقابل به افکار و احساساتشان توجه دارد یا نه؟ آیا او گوش شنوایی است؟ آیا همسران به عقاید همدیگر احترام می گذارند؟ آیا دوستان خوبی هستند؟ و……

بر اساس پاسخ به این سؤال ها و نتیجه ای که هر یک از همسران از آزمون می گیرد، مشخص می شود که میزان رضایت از زندگی زناشویی چقدر خواهد بود.

از معروف ترین تست هایی که معمولاً در جلسات مشاوره قبل از ازدواج مورد استفاده قرار می گیرند می توان به تست شخصیت MBTI ، تست شخصیت شناسی هارتمن و تست های انگیزشی اشاره کرد.

در این مقاله به موضوع تست ازدواج پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله«مشاوره قبل از ازدواج» را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مختلف تست ازدواج و بهترین تست های قبل از ازدواج می توانید با مشاوران حرفه ای و با تجربه آیدانیتو تماس بگیرید.