مشاوره تحصیلی

برنامه شاد، نصب و بررسی خطاهای آن

دانلود و نصب اپلیکیشن شاد

برنامه شاد

برنامه شاد برنامه آموزشی رسمی و تازه ایی است که ویژه دانش آموزان از مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم میتوانند از آن استفاده کنند و سامانه مجازی تحصیلی است که امکان تحصیل از راه دور به صورتن انلاین را برای دانش آموز فراهم میکند. با توجه به الزامی بودن نصب و استفاده از این برنامه در این مقاله میخواهیم نحوه نصب، امکانات و خطاهای نصب برنامه شاد را بررسی کنیم.

برنامه شاد مخفف شبکه اجتماعی دانش آموزان است که امکانات مختلفی را برای تحصیل از راه دور و به صورت مجازی یعنی بدون حضور فیزیکی در مدرسه  را به علت شرایط به وجود آمده به خاطر بیماری کرونا و شیوع آن، فراهم میکند.

اپلیکیشن شاد با پیگیری از طریف وزارت علوم و وزارت ارتباطات و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی و کمک های دانشگاه صنعتی شریف یک پلتفرم اختصاصی اموزش و پرورش به نام انحصاری SHADAP با مالکیت وزارت علوم و مدیریت اداره کل آموزش و پرورش اجرایی شد.

دانلود و نصب برنامه شاد

هدف از برنامه شاد ایجاد شبکه اجتماعی و ارتباط میان مدیران، معلمان و دانش آموزان است. در ابتدای فعالیت در نسخه اولیه برنامه شاد ، این برنامه  با اشکلات زیادی روبه رو بود اما با گسترش و تکمیل تدریجی امکانات و ویژگی های موجود در این برنامه طبق نیاز های آموزشی و پرورشی کشور ، این برنامه تبدیل به یک مدرسه مجازی برای دانش آموزان و معلمان تمامی پایه ها و رشته های تحصیلی گردید.

این برنامه قابلیت نصب بر روی انواع تلفن های همراه که دسترسی به اینترنت و دارای سیستم عامل های انروید و ios را دارند،امکان پذیر است.

امکانات برنامه شاد

 • شرکت در کلاس های آنلاین
 • آموزش و تدریس به صورت مجازی
 • انجام تکالیف و بررسی آن توسط دبیر
 • برگزاری آزمون آنلاین
 • امکان حضور و غیاب
 • امکان ارتباط از طریق پیام رسان این برنامه با دبیر
 • رفع اشکال و ارتباط مستقیم با دبیر
 • ایجاد ارتباط افراد کلاس در گروه ها باهم
 • قابلیت ارسال و دریافت فایل
 • طراحی مناسب برنامه
 • امکان نمره دهی به تکالیف و آزمون ها

فرآیند ورود به اپلیکیشن شاد

مدیران و معلمان ابتدا در صورتی که اطلاعات معلمان (شامل کد ملی و شماره همراه)، کلاس ها و دانش آموزان در سامانه دانش آموزی (سناد) ثبت نشده یا ناقص است، لازم است مدیر مدرسه هر چه سریع تر نسبت به تکمیل این اطلاعات اقدام نماید. در غیر این صورت، نیازی به ورود به سامانه سناد نیست و مستقیما وارد برنامه شوید.

مدیران، معلمان و دانش آموزان می تواند از طریق سایت شاد برنامه را دانلود کرده و نصب نمایند.

پس از نصب باید شماره تماس همراه و شماره خود را وارد کرده و بعد از پیامک کد اعتبار سنجی وارد برنامه می شوید.

بعد از ورود به برنامه و تکمیل پروفایل برنامه آماده استفاده است.

برخی از خطاهایی که ممکن است در برنامه شاد با ان روبرو شوید

برنامه بر روی تلفن همراه تان نصب نمی شود

در این امکان وجود دارد که شما به دلیل برخی از محدودیت ها نتوانید سایر برنامه ها را هم دانلود کنید. این محدودیت ها معمولا به دلیل پر شدن فضای داخلی تلفن همراه شما، مطابقت نداشتن سیستم عامل تلفن همراه شما با اپلیکیشن شاد ( باید دقت کنید که سیستم عامل تلفن همراه شما نباید از ۴٫۴ کمتر باشد) باشد..

اطلاعات وارد شده شما با اطلاعات مندرج در شاد مطابقت ندارد از آنجایی که اطلاعات کاربران بایستی توسط مدیران در سامانه سناد بارگذری شده باشد، اگر عدم تطابق در این اطلاعات وجود داشته باشد، امکان ورود برای شما وجود نخواهد داشت

خطاهای سری ۴۰۰ از جمله خطاهایی که ممکن است در این زمینه با آن ها مواجه شوید خطاهای ۴۰۱، ۴۰۲، ۴۰۳، ۴۰۶ و ۴۱۷ است که اگر پس از خاموش کردن فیلتر شکن هم چنان با این خطاها مواجه هستید، بایستی به صورت مشخص در مورد خطای پیش آمده، بررسی های لازم را انجام دهید.

در این مقاله به بررسی موارد مرتبط با برنامه شاد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله مشاوره تحصیلی تلفنی بزنید.

اگر سوالی در مورد برنامه شاد دارید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *