با چه رتبه ای کجا قبول می شوم؟

یکی از سؤالاتی که در ذهن تمامی داوطلبان به وجود می آید، این است که با چه رتبه ای کجا قبول میشم؟ برای اینکه از رتبه قبولی رشته و محل قبولی مطلع شوید، مقاله پیش رو با عنوان با چه رتبه ای کجا قبول میشم؟ را مشاهده کنید. ما در این مقاله به توصیف گروه های آزمایشی مختلف و رشته های پرطرفدار و رتبه های قبولی آنان خواهیم پرداخت. اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که اگر بتوانید با نرم افزار قابل اعتماد به دقیق ترین نتیجه دست پیدا کنید، در انتخاب رشته مورد علاقه خود مؤفق تر خواهید بود. تیم آیدانیتو با ارائه یک نرم افزار که در انتهای مقاله مشاهده خواهید کرد، شما را بیشتر در این زمینه یاری خواهد کرد.

 

گروه های آزمایشی کنکور

در مجموع 5 گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان های خارجی وجود دارد که داوطلبان هر گروه آزمایشی با آرزوی مؤفقیت در بهترین رشته ارائه شده در انتخاب رشته شرکت می کنند. به عنوان مثال رشته های مهندسی مانند برق و کامپیوتر در گروه ریاضی و فنی، رشته های پزشکی گروه علوم تجربی، رشته حقوق و روان شناسی در گروه علوم انسانی از رشته های پرطرفدار در هر گروه آزمایشی هستند.

با چه رتبه ای کجا قبول می شویم؟

مجموعه آموزش ریاضی، سهمیه منطقه 1 و رتبه 10.000 در شهر و رشته و دانشگاه های زیر احتمال قبولی وجود دارد.

خوشبینانه
شهر جنسیت رتبه رتبه در سهمیه قبولی
تهران 28584 12469 مهندسی عمران /مرکز آموزش عالی و مهندسی بویین زهرا /روزانه
تهران 28618 12485 مهندسی کامپیوتر / دانشگاه صنعتی شاهرود / نوبت دوم
تهران 28690 12512 اقتصاد /دانشگاه سمنان / روزانه
اصفهان 28723 12522 علوم کامپیوتر / دانشگاه کاشان / نوبت دوم
و … و… و …
منطقی
شهر جنسیت رتبه رتبه در سهمیه قبولی
اصفهان 30425 13127 مهندسی شیمی / دانشگاه اردکان / روزانه
کرج 30448 10098 فیزیک / دانشگاه بوعلی سینا همدان / روزانه
کازرون 30472 10108 مهندسی مکانیک / دانشگاه جهرم / روزانه
بریز 30491 13149 مهندسی ماشین های صنایع غذایی / دانشگاه تبریز / نوبت دوم
کرج 30510 10118 مهندسی هوافضا / دانشگاه صنعتی امیرکبیر – تهران / پردیس خودگردان
و … و … و … و …
بدبینانه
شهر جنسیت رتبه رتبه در سهمیه قبولی
بندرعباس 31417 10431 فیزیک / دانشگاه شیراز / روزانه
تبریز 31437 13512 مهندسی عمران / دانشگاه تبریز / روزانه
تهران 31454 13517 آمار دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) / قزوین / روزانه
اصفهان 31470 3523 مهندسی برق / دانشگاه فن و مهندسی گیلان / روزانه

کدام دانشگاه را انتخاب کنم؟

شما می توانید در دانشگاه های بسیاری به ادامه تحصیل بپردازید. اما آیا همه دانشگاه ها مناسب شما خواهند بود؟ با توجه به اینکه دانشگاه ها از نظر سطح علمی و امکانات و تجهیزات با یکدیگر تفاوت دارند، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای انتخاب رشته تلفنی یا حضوری با یک مشاور حرفه ای صحبت کنید.
برای انتخاب بهترین رشته و دانشگاه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

داوطلبان مشابه شما در سال های گذشته در چه رشته، گرایش و چه دانشگاهی قبول شدند؟

انتخاب رشته یکی از مراحلی است که تاثیر بسیاری در آینده شما خواهد داشت. به همین منظور منطقی است که کمی با وسواس بیشتری در زمینه آن عمل کنید. از جمله مواردی که بایستی در نظر داشته باشید این است که داوطلبانی که رتبه شما را در سال گذشته کسب کرده اند، هم اکنون در حال تحصیل در کدام رشته، گرایش و دانشگاه هستند. آگاهی از این موضوع به شما کمک می کند که در انتخاب رشته حرفه ای تر عمل کنید و انتخاب های خود را با گزینه های بسیار پرت نسوزانید. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رشته ای حرفه ای با مشاوری خبره مشورت کنید.

برای قبولی در دانشگاه و رشته مورد نظرتان به چه حدود رتبه ای نیاز دارید؟

اگر به رشته و گرایشی علاقه دارید و علاقه مندید که کلاه فارغ التحصیلی خود را در جلوی درب دانشگاه رؤیاهایتان به هوا پرتاب کنید، بایستی از محدوده رتبه ای که بایستی برای قبولی کسب کنید اطلاعات کافی را داشته باشید. البته احتمال قبولی در هر رشته در هر سال متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. به همین منظور صحبت با یک مشاور کاردان رات برای آگاهی از اینکه برای قبولی در رشته دلخواهتان به چه حدود رتبه ای نیاز دارید را فراموش نکنید.

با آیدانیتو حرفه ای انتخاب رشته کنید…

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش و مشاوره پاسخگو به تمامی سوالات شما در زمینه تخمین رتبه، انتخاب رشته، رتبه بندی دانشگاه ها، بازار کار رشته و هر آنچه که باید قبل از اقدام به انتخاب رشته بدانید، است. مشاوران آیدانیتو در کوتاه ترین زمان، جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند. از آنجایی که انتخاب رشته فرآیندی دشوار و نیازمند تجربه است، پیشنهاد می کنیم که حتما برای انتخاب بهترین رشته و دانشگاه با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه مقاله با چه رتبه ای کجا قبول می شوم؟ سری هم به مقاله انتخاب رشته کنکور 99 بزنید.
برای انتخاب رشته حرفه ای با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.