برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

بازار کار رشته مهندسی پزشکی

بازار کار رشته مهندسی پزشکی

بازار کار رشته مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی از جمله رشته های تلفیقی بین مهندسی و زیست پزشکی است که از بازار کار مطلوب و رو به رشدی برخوردار است. اما یک مهندس پزشکی چه وظایفی دارد؟ گرایش های رشته مهندسی پزشکی چیست؟ تا چه رتبه ای می توان مهندسی پزشکی قبول شد؟ بازار کار رشته ی مهندسی در خارج از کشور چگونه است؟ بازار کار رشته مهندسی پزشکی در ایران چگونه است؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤالات ادامه مطلب را دنبال کنید.

مهندسی پزشکی چیست؟

رشته مهندسی پزشکی یک علم بین رشته ای است که به طراحی، تولید و حفاظت و نگه داری از تجهیزات و سیستم های پزشکی به منظور تشخص، مقابله و درمان بیماری ها می پردازد. در این رشته می توان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل داد.

مهندسی پزشکی تلفیقی از هوش مهندسی و اصول پزشکی


بازار کار رشته مهندسی پزشکی در ایران

بازار کار رشته مهندسی پزشکی به دلیل اهمیت و نقش بارز طراحی و کاربرد تجهیزات نوین پزشکی، سیستم های الکترونیکی ارتقای سلامت و کارکرد اعضای بدن و توان بخشی به اعضای مصنوعی انسان، مطلوب و رو به افزایش است. چرا که بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی روز به روز در جهت کاربرد و ساخت و نگه داری سیستم ها و ابزارهای جدید، حرکت می کنند. بعد دیگر این موضوع، قیمت بالای تجهیزات پزشکی است. از این رو مراکز پزشکی و بیمارستان ها برای حفظ و نگه داری این سیستم های گران قیمت قطعاً به مهندسان پزشکی نیاز دارند.

گرایش های رشته مهندسی پزشکی

گرایش های رشته مهندسی پزشکی، به ترتیب زیر است:

1- گرایش بیو الکتریک: این گرایش دارای نقش ارزشمندی در علم پزشکی دارد چرا که به ساخت الکترونیکی تجهیزات پزشکی، تعمیر و نگهداری و طراحی آنها می پردازد.

2گرایش بیومکانیک: متخصصان گرایش بیومکانیک در مورد اصول رشته مکانیک در طراحی و تولید اعضای مصنوعی بدن تحقیق می کنند. از این رو با گرایش بیو الکتریک مرتبط است.

3- گرایش بیو مواد: گرایش بیومواد به تحقیق و بررسی در مورد مواد پرکاربرد رشته های پزشکی ماند: پلیمر، مواد فلزی و سرامیک توجه دارد.

4- گرایش بالینی: این گرایش به خرید، تعمیر و حفاظت از تجهیزات پزشکی بیمارستان ها اختصاص دارد.

رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی

رتبه قبولی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه های سراسری از طریق درصد دروس عمومی و تخصصی سنجش می شود. میانگین 45 درصد دروس عمومی و میانگین 25 درصد دروس اختصاص شما را وارد دانشگاه های دولتی برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی می کند. البته سهمیه منطقه و ظرفیت ورودی دانشگاه ها نیز متغیرهایی تأثیرگذار هستند.

همچنین نوع دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل نمایید نیز در رتبه قبولی مؤثر است.

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور، مطلوب و آینده دار است. برای دریافت بورسیه تحصیلی یا فاند لازم است مدارک بین المللی زبان مثل تافل یا آیلتس داشته باشید. همچنین در سمینارهای معتبر داخلی یا خارجی یا مجلات علمی، مقالات معتبر داشته باشید.

لیست 5 دانشگاه منتخب بین المللی در رشته مهندسی پزشکی

لیست 5 دانشگاه دارای سطح علمی بالا در رشته مهندسی پزشکی شامل موارد زیر است:

  1. THE HARVARD SCHOOL OF ENGINNERING AND APPLIED SCIENCES (US)
  2. THE UNIVERSITY OF SHEFFIELD (UK(
  3. ETH Zürich (Switzerland)
  4. UNIVERSITY OF TWENTE (Netherlands)
  5. THE JOHN HOPKINS SCHOOL OF MEDICINE (US)

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.