برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

بازار کار رشته مهندسی نفت

بازار کار رشته مهندسی نفت

بازار کار رشته مهندسی نفت

رشته مهندسی نفت برای کشف منابع نفتی و گازی و طراحی تجهیزات مورد نیاز به کار می رود. این رشته جذابیت ها و البته سختی های خاص خود را دارد و علاقه مندان برای تحصیل در این رشته به دنبال یافتن پاسخ پرسشهایی همچون بازار کار و درآمد رشته مهندسی نفت چگونه است؟ رتبه قبولی مهندسی نفت و لیست دانشگاه های دارای رشته مهندسی نفت کدام هاست؟گرایش های رشته مهندسی نفت چندتاست؟

پاسخ سؤالات شما در ادامه مطلب است.

بازار کار و درآمد رشته مهندسی نفت

بازار کار و درآمد رشته مهندسی نفت با توجه به وجود میادین نفتی و گازی کشور و اهمیت نگه داری و بهره برداری بهینه از آنها دارای چشم انداز خوبی است. مهندسان نفت عموماً در قسمت های استخراج و پالایش نفت و گاز، شرکت ها و سازمان های نفتی بزرگ و کوچک دولتی و خصوصی و نیز به عنوان مهندس مشاور استخدام می شوند. در کنار این شرایط و فرصت ها، فارغ التحصیلان این رشته و گرایش های آن باید از سطح مطلوب مهارت و کارآمدی برخوردار باشند. همچنین تجربه نیز یک امتیاز مثبت برای استخدام یا ارتقای شغلی آنهاست.

میانگین 30 درصد دروس عمومی و 17 درصد دروس اختصاصی = پذیرش در دانشگاه سراسری

رتبه قبولی رشته مهندسی نفت

رتبه قبولی رشته مهندسی نفت تابع فاکتورهایی است که این فاکتورها در سالهای مختلف سبب جابجایی رتبه قبولی مهندسی نفت یا درصدهای موردنیاز دروس عمومی و اختصاصی می شوند. در کنار عواملی همچون سهمیه منطقه، ظرفیت های پذیرش و سیاست های آموزشی، میانگین 30 درصد به بالا در دروس عمومی و میانگین 17 درصد در دروس اختصاصی، راه شما را برای ورود به دانشگاه های سراسری باز می کند.

لیست دانشگاه های دارای رشته مهندسی نفت

لیست دانشگاه های دارای رشته مهندسی نفت به ترتیب در دانشگاه های سراسری، آزاد و پیام نور مطابق با جداول زیر است:

سراسری آزاد پیام نور
دانشگاه صنعت نفت دانشگاه علوم و تحقیقات تهران پیام نور ارومیه
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه علوم و تحقیقات فارس پیام نور اهواز
دانشگاه تهران دانشگاه تهران جنوب پیام نور شیراز
دانشگاه صنعتی امیر کبیر دانشگاه امیدیه پیام نور همدان
دانشگاه تربیت مدرس دانشگاه مسجد سلیمان پیام نور واحد بین‌المللی عسلویه
دانشگاه علم و صنعت ایران دانشگاه گچساران
پژوهشگاه صنعت نفت دانشگاه یاسوج
دانشگاه شیراز دانشگاه فیروزآباد
دانشگاه صنعتی سهند تبریز دانشگاه مرودشت
دانشگاه حکیم سبزواری دانشگاه محلات
دانشگاه شاهرود دانشگاه قوچان
دانشگاه گرمسار دانشگاه الیگودرز
دانشگاه سمنان دانشگاه خارگ
دانشگاه شهید باهنر کرمان دانشگاه میمه
دانشگاه خلیج فارس بوشهر دانشگاه بافق
دانشگاه یزد دانشگاه نور
دانشگاه طبس

 

گرایش های مهندسی نفت

گرایش های رشته مهندسی نفت در مجموع 4 رشته است که به شرح زیر می باشد:

1- گرایش مخازن: به بررسی و انجام طرح ها و روش های بهینه ساخت و مدل سازی مخازن نفت و گاز می پردازد. همچنین به ارائه شیوه های کاربردی افزایش برداشت از مخازن با لحاظ کردن راههای بهینه اقتصادی دمی توجه و فنی توجه دارد.

2- گرایش اکتشاف: مهندسان گرایش اکتشاف در رشته مهندسی نفت در حوزه های اکتشاف نفت و تحقیقات زیمن شناسی، ژئوفیزیکی، ژئوشیمیایی و امکان سنجی برداشت از مخازن نفت و گاز فعالیت دارند.

3- گرایش بهره برداری از منابع نفت: در این گرایش متخصصانی تربیت می شوند که دارای توانایی ومهارت در ارائه یا انجام طرح های بهینه و کارآمد به منظور بهره برداری از مخازن نفت و گاز باشند.

4- گرایش حفاری: در این گرایش، اطلاعات علمی و فنی در جریان حفاری و استخراج و ارزیابی مهندسی و اقتصادی شیوه های حفاری و ارائه راهکارهای بهینه حفاری و استخراج مورد توجه قرار می گیرد. همچنین به تأثیرات حفاری ها بر حیاط جانوری و گیاهی و یافتن راه حل های مناسب برای جلوگیری از اثرات مخرب آنها می پردازد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.