برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

بازار کار رشته مهندسی شهرسازی

رشته مهندسی شهرسازی به طراحی و توسعه شهرها و روابط حاکم و تنظیم برنامه های مؤثر شهری می پردازد. اما سؤالات مهمی ممکن است ذهن علاقه مندان به این رشته را به خود مشغول کرده باشد. سؤالاتی همچون بازار کار و درآمد رشته مهندسی شهرسازی چگونه است؟ موقعیت های شغلی رشته مهندسی شهرسازی چگونه است؟ گرایش های رشته مهندسی شهرسازی چندتاست؟ برای رسیدن به پاسخ این سؤالات توصیه می کنیم تا پایان همراه ما باشید.

بازارکار و درآمد رشته مهندسی شهرسازی

فارغ التحصیلان  رشته مهندسی شهرسازی با توجه به ماهیت رشته خود که بررسی تحولات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فیزیکی یک شهر در شکل یک نظام هماهنگ و مدیریت و راهبری آن است، می توانند در مراکز و سازمان های معدد که وابسته به نهاد شهرهاست، فعالیت نمایند. این مراکز می تواند هم خصوص و هم دولتی باشد. آنچه که یک اصل مهم در بازار کار و درآمد رشته مهندسی شهرسازی و اکثر رشته ها می باشد، اصل مهارت و تخصص و تجربه است. از این رو ارتقای این توانمندی ها معاله موقعیت شغلی و درآمد شما را تحت تأثیر قرار می دهد و سبب تغییر جایگاه شغلی شما خواهد شد.

موقعیت های شغلی رشته مهندسی شهرسازی

موقعیت های شغلی رشته مهندسی شهرسازی طیف وسیعی از شهرداری ها، استانداری ها و وزارت کشور و مسکن را در بر می گیرد. از این رو مهندسان شهرسازی در موقعیت های زیر می توانند شاغل شوند:

1- ایجاد و طراحی، برنامه های ساختاری و جامع شهری

2- کار در شهرداری، استانداری ها و وزارت خانه ها

3- برنامه ریزی در زمینه های حمل و نقل، شبکه های زیر ساختی آب، برق و تلفن

4- اجرا و عملی کردن پروژه های طراحی محله ها، تکفیک اراض و احداث پارک ها

5- مدرس در دانشگاه

گرایش های رشته مهندسی شهرسازی

گرایش های رشته مهندسی شهرسازی در مقاطع ارشد و دکتری ایجاد می شود و علاقه مندان به این رشته می توانند در مقاطع فوق لیسانس و دکتری با توجه به علایق و استعداد خود می توانند در گرایش مورد نظر ادامه تحصیل نمایند.

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی شهرسازی

1- مدیریت شهری

2= برنامه ریزی شهری

3- برنامه ریزی منطقه ای

4- طراحی شهری

گرایش های دکتری رشته مهندسی شهرسازی

1- شهرسازی اسلامی

2- طراحی شهری

3- شهرسازی عمومی

شهرهای جهان و نیز شهرهای ایران در حال توسعه و گسترش هستند و روز به روز بر این توسعه یافتگی و نیاز به مهندسان شهرسازی متخصص و راهبر افزوده می وشد. از این رو اگر علاقه مند به رشته مهندسی شهرسازی هستید، مسیر خود را ادامه دهید و بر مهارت و حرفه ای بودن خود تمرکز نمایید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.