برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای دریافت مشاوره رایگان بایستی از طریق موبایل با شماره
70707025
تماس حاصل نمایید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

بازار کار رشته زبان چینی

بازار کار رشته زبان چینی

بازار کار رشته زبان چینی

زبان چینی از جمله زبان های زیر گروه رشته زبان است که در سال های اخیر به دلیل داشتن افزایش تقاضا برای آن ما این مطلب را به بازار کار و درآمد رشته زبان چینی، دانشگاه های دارای رشته زبان چینی، رتبه قبولی رشته زبان چینی و حوزه های فعالیت زبان چینی اختصاص داده ایم، تأخیر انتخاب رشته و شغلی شما با دیدی روشن تر جهت دهی شود.

بازار کار و درآمد رشته زبان چینی

کسانی که علاقه مند به تحصیل در رشته زبان چینی هستند و به درآمد و آینده شغلی آن فکر می کنند، این را باید در ابتدای مسیر خود بدانند که زبان چینی یک زبان خارجی دشوار است و نیازمند تلاش و علاقه مندی است. اما آینده کاری مطلوبی دارد. این چشم انداز روشن با توجه به گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی با کشور وسیع و پر جمعیت چین ترسیم می شود. از این رو به دلیل این زمینه های رو به رشد با کشور چین در آینده بازار کار و درآمد رشته زبان چینی مطولب است و دانشجویان و زبان آموزان این زبان خارجی با توجه به سطح مهارت های 4 گانه زبانی خود می توانند در مشاغل مربوط به زبان چینی فعالیت نمایند.

دانشگاه های دارای رشته زبان چینی

دانشگاههای دارای رشته زبان چینی در ایران محدود است و چون رشته ای جدید و تازه وارد به دانشگاه هاست، هنوز در دانشگاه های سطح کشور برای پذیرش دانشجو ظرفیت ها خالی مانده است.

1- دانشگاه تهران

2- دانشگاه شهید بهشتی

3- دانشگاه علامه طباطبایی

رتبه قبولی رشته زبان چینی

زبان چینی در حال حاضر در سه دانشگاه ایران دانشجو دارد و علاقه مندان به این رشته راه چندان سختی برای قبولی در این دانشگاه ها ندارند. رتبه ی قبولی رشته زبان چینی در کنکور گروه زبان زیر 500 کشوری در سهمیه منطقه 2 است و کسانی که رتبه هایی در این محدودده کسب نمایند، می توانند به تحصیل زبان چینی در دانشگاه تهران یا شهید بهشتی امیدوار باشند. البته گاهاً سالهایی نیز بوده است که داوطلبان دارای رتبه 1000 تا 3000 کشوری نیز پذیرش شده اند. آنچه که برای قبولی رشته زبان چینی در هر سال عامل مؤثری است: 1- ظرفیت دانشگاه ها 2- سهمیه منطقه و دیگری تعداد شرکت کنندگان است با توجه به اینکه هر سال متقاضیان این رشته در حال افزایش نیز می باشد. از این رو بهترین کار این است که شما حداکثر تلاش خود را برای پذیرش در رشته زبان چینی بکنید تا اگر به خود هدف نرسید، در محدوده های هدف خود قبول شوید.

حوزه های فعالیت رشته زبان چینی

حوزه های فعالیت رشته زبان چینی همانند دیگر زبان های خارجی شامل تدریس، ترجمه و لیدری می شود. و علاقه مندان به این رشته و فارغ التحصیلان آن می توانند در آموزشگاه ها و دانشگاه های زبان چینی تدریس نمایند و در حوزه ی آموزش مشغول به کار شوند. همچنین در تورهای تفریحی و گردشگری به عنوان لیدر تور و راهنما فعالیت داشته باشند که حوزه جذاب و متنوعی نیز است. زمینه های دیگری که برای فارغ التحصیلان زبان چینی کمی دشوار است. اما در صورتی که علاقه مند باشید و مهارت های زبان چینی خود را تقویت و ارتقا دهید. زمینه های فعالیت مطلوب و قابل توجهی خواهید داشت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.