بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۲۸ اسفند ۹۶ view image ۱۵۱۹ blogging image ۰
بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز

دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز از جمله رشته های جدید و در عین حال کاربردی هم در سطح داخلی و هم بین المللی است که به تربیت و آموزش متخصصان در زمینه های اقتصادی، فنی و حرفه ای و حقوق می پردازد. قطعاً علاقه مندان به ورود به دوره دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز، مسیر ارزیابی کسب و کار یک رشته و آینده شغلی آن را تا حدودی طی کرده اند و در این زمینه پخته هستند. اما آنچه که اهمیت دارد، مروری دوباره و قابل تأمل تر بر بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز و حوزه های فعالیت آن است که در ادامه با نگاهی دوباره و جدید به آن ها می پردازیم.

بازار کار و درآمد دکتری مدیریت قراردادهای بین الملی نفت و گاز

فارغ التحصیلان دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز در نگاه نخست و کلی ، بازار کار مطلوب و قابل توجه دارند. این نتیجه گیری معلول چند عامل برای این رشته است: 1- ایران کشوری دارای منابع و میادین نفت و گاز است. 2- در سطح بین المللی مبادله نفت و گاز نیازمند وجود متخصصانی است که در حوزه های حقوقی، فنی و اقتصادی ماهر باشند و این نیاز در کشور با کمبود رو به رو است.
با توجه به این نکات فارغ التحصیلان و متخصصان دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز از تقاضای مطلوب در بازار کار برخوردار هستند. اما نکات مهم دیگری وجود دارد که یک فارغ التحصیل با مدرک دانشگاهی را در بازار کار رشته ی او موفق می کند که لازم است در کنار مدرک دکتری به آنها توجه لازم کرد. یکی از این نکات مهارت فنی و میزان کار بلدی فرد است.
عرصه کار و شغل، میدان عمل است از این رو فرد از حالت تئوری و نظریه و کتاب خارج شده و آنچه را که یاد گرفته است، می بایست برای ایفای نقش شغلی خود به کار گیرد و هر چقدر در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشد عملکرد بهتری خواهد داشت. نکته ی بعدی تجربه است. قطعا تجربه فرد را پخته می کند و با آزمون و خطا، مهارت های او را منسجم و کاربردی می کند و آخرین نکته برخورداری از دانش تخصصی و اطلاع از دانش به روز مربوط به رشته و تخصص است. یک مدیر موفق از آخرین تغییرات علمی که آموخته است باخبر است و دانش خود را مطابق با آن آپدیت می کند. با توجه به همه ی این نکات مهم و کاربردی بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز قطعاً مطلوب است و آینده شغلی قابل توجه دارد.

حوزه های فعالیت دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز

حوزه های فعالیت دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز همان طور که از نام آن پیداست بیشتر در سطح بین المللی و ما بین کشورهایی است که در زمینه ی نفت و گاز با هم معامله می کنند. یک مدیر قراردادهای بین المللی نفت و گاز به تناسب مدرک خود می تواند در حوزه های زیر شاغل شود:
1- در زمینه قوانین حقوقی، دعاوی حقوقی قراردادهای گاز و نفت را حل کند.
2- در زمینه مذاکره و مهارت های مربوط به آن به منظور عقد قراردادهای نفت و گاز فعالیت نماید.
3- در زمینه های مالی به عنوان مشاور مالی به جذب سرمایه های نفت و گاز و مدیریت درآمد میدان های نفت و گاز بپردازد.
4- با آشنا به بحث های نفت و گاز به عنوان مترجم بین طرفین در قراردادهای نفت و گاز ایفای نقش نماید.
این حوزه ها، محدوده کلی فعالیت یک دکتر مدیر قراردادهای بین المللی نفت و گاز را در بر می گیرد و در کنار اینها می تواند به عنوان یک مدرس در دانشگاه فعالیت نماید و در حوزه های تحقیق و پژوهش و تألیف به امر آموزش و مشاوره بپردازد. با توجه به تعداد کم فارغ التحصیلان رشته مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز و نیاز به این رشته در سه حوزه حقوقی، اقتصادی و فنی، آینده شغلی آن امیدوار کننده و قابل قبول است و اگر مقطع دکتری آن را نیز در نظر گرفت که فرد در سطح دکتری به پختگی لازم هم از لحاظ دانش تخصصی و هم مهارت می رسد قطعاً بازار کار آن برای فارغ التحصیلان بهتر و مطلوب تر خواهد بود.
میزان درآمد یک مدیر قراردادهای بین الملی نفت و گاز با توجه به اینکه در حوزه مهم و پر درآمد گاز و نفت فعالیت می کند، میزان دستمزد بالایی به نسبت دیگر رشته های مدیریت خواهد بود و قطعاً کسانی که از سطح مهارت و دانش مورد انتظار و مورد درخواست برخوردار باشند، از جایگاه شغلی و درآمد و حقوق قابل توجه بهره مند می شوند. از این رو با توجه به تمامی این نکات و نوع مدرک، برای احراز شغل و درآمد موردنظر خود در رشته مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز تلاش کنید و مطمئن باشید نه تنها بیکار نمی مانید، بلکه آینده شغلی درخشان خواهید داشت.
در این مقاله به بررسی موضوع بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره انتخاب رشته بزنید. 
اگر سوالی در زمینه بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " بازار کار دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید