بازار کار رشته مددکاری اجتماعی

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۲۷ اسفند ۹۶ view image ۱۲۷۰ blogging image ۱۲
بازار کار رشته مددکاری اجتماعی

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "درآمد و بازار کار رشته مددکاری اجتماعی" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

بازار کار رشته مددکاری اجتماعی

رشته مددکاری اجتماعی از رشته های ارزشمند و مورد نیاز یک جامع پویاست و مددکاران  اجتماعی کسانی هستند که وظیفه مهم کمک و راهنمایی افراد دارای مشکل و چالش در جامعه را بر عهده دارند. قبل از انتخاب این رشته برای آنکه دید روشن و دقیقی نسبت به آینده کاری و شغلی رشته مددکاری اجتماعی، رتبه قبولی رشته مددکاری اجتماعی، دانشگاه های دارای رشته مددکاری اجتماعی و نیز حوزه های فعالیت رشته مددکاری اجتماعی داشته باشید، مقاله حاضر که در آن به بررسی بازار کار رشته مددکاری اجتماعی می پردازیم.

آینده کاری و شغلی رشته مددکاری اجتماعی 

آینده کاری و شغلی رشته مددکاری اجتماعی با توجه به سطح مهارت و دانش فرد می تواند قابل توجه و مطلوب باشد. البته جامعه ما هنوز نیازمند شناخت بیشتر این رشته و کاربردهای آن در حل مسائل خانواده ها و افراد و بهبود سلامت جامعه است. مددکاران اجتماعی می توانند در مراکز دولتی و خصوص شاغل شوند و با توجه به میزان تجربه و مهارت خود در جایگاه های شغلی مختلف به فعالیت مشغول شوند و حقوق و مزایای مربوط به هر کدام از شغل های دولتی یا غیر دولتی را دریافت نمایند. سقف درآمد و موقعیت شغلی هیچ رشته ای و به خصوص رشته مددکاری اجتماعی محدود نیست و فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی با ارتقاء مهارت و تخصص و کسب توانایی های مربوط به آن می توانند به اهداف مالی و شغلی خود دست یابند.

رتبه قبولی رشته مددکاری اجتماعی

رشته مددکاری اجتماعی از هر سه گروه آزمایشی ریاضی، انسانی و تجربی پذیرش دارد و بنابراین رتبه قبولی رشته مددکاری اجتماعی با توجه به ضریب دروس عمومی و اختصاصی هر یک از این رشته ها متفاوت است. برای مثال داوطلبان رشته علوم انسانی برای آنکه در دانشگاه دولتی روزانه مددکاری اجتماعی بخوانند با رتبه ی زیر 1500 و سهمیه کشوری منطقه 1 می توانند امیدوار به پذیرش باشند. بر این اساس با توجه به سهمیه منطقه و نیز رشته ای که کنکور می دهید، رتبه لازم برای قبولی رشته مددکاری اجتماعی متغیر خواهد بود. همچنین تعداد ظرفیت های پذیرش دانشگاه ها در هر سال و نیز تعداد متقاضیان پذیرش رشته مددکاری اجتماعی در رشته قبولی تأثیرگذار است.

دانشگاه های دارای رشته مددکاری اجتماعی

دانشگاه های دارای رشته مددکاری اجتماعی شامل دانشگاه های دولتی روزانه، شبانه، پیام نور و نیز غیر انتفاعی است. در این میان دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران در نوبت روزانه حدود 40 نفر ظرفیت پذیرش دارند و در نوبت شبانه نیز دانشجو می پذیرند. دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور که شامل دانشگاه های پیام نور مازندران، یزد و خراسان است نیز با توجه به سیاست های آموزشی خود و ظرفیت های مورد نظر اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند.

حوزه های فعالیت رشته مددکاری اجتماعی

حوزه های فعالیت رشته مددکاری اجتماعی شامل مراکز بهزیستی، مراکز ترک اعتیاد، کانون های اصلاح و تربیت نوجوانان زندان ها و نیز کلینیک های مشاوره و روان شناسی است و فارغ التحصیلان و کارشناسان مددکاری اجتماعی می توانند با توجه به نوع علاقه و مهارت و دانش خود در هر یک از این سازمان ها ایفای نقش نمایند. فرصت دیگری که مددکاران اجتماعی می توانند از آن استفاده کنند، تأسیس کلینیک های توانبخشی و مشاوره ای است و در صورتی که از تخصص و تجربه مورد نیاز و نیز ویژگی های لازم شخصیتی برای شغل مددکاری اجتماعی برخوردار باشند، درآمد و جایگاه شغلی مطلوبی خواهند داشت. در کنار علاقه باید مهارت و ارتقای مهارت را دنبال کنید تا جایگاه شغلی مورد نظر خود را کسب نمایید.
در این مقاله به بررسی موضوع بازار کار رشته مددکاری اجتماعی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مددکاری اجتماعی بزنید. 
اگر سوالی در زمینه درآمد بازار کار رشته مددکاری اجتماعی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "درآمد و بازار کار رشته مددکاری اجتماعی" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱۲ دیدگاه
 • user_default_pic صمدپردل
  توسط صمدپردل در تاریخ ۱۱ تیر ۹۷ reply-button
  باسلام،دارای مدرک کارشناسی رشته مهندسی نقشه برداری هستم،وباتوحه به علاقه ای که داشتم الان مشغول خدمت کاری دریکی ازمراکزخصوصی توتنبخشی وابسطع به سازمان بعزیستی وحدودیک سال سابقه کاری هستم،ضمنا بنده به عنوان مراقب ازمعلولین مشغول هستم،آیابنده میتوانم ارشدمددکاری اجتماعی امتحان بدم وآیامحدودی ازاین نظردارم؟لازم بذکرکه علاقه شدی به مددکاری ودارم،واگرمحدودیتی نباشه آیابعددانشگاه امکان جذب سازمانهای مربوطه خواهم شد.؟
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۴ تیر ۹۷
  سلام دوست عزیز اگر علاقه به ادامه تحصیل در رشته مددکاری اجتماعی دارید، می توانید ادامه تحصیل دهید. انشالله که در سازمان های مربوطه جذب خواهید شد.

 • user_default_pic Kosar
  توسط Kosar در تاریخ ۲۴ آذر ۹۷ reply-button
  سلام من دانشجوی ترم اول مددکاری هستم در دانشگاه پیام نور این رشته طرح داره و طرحشو کجا میگذرونیم ؟ به دلخواه میتونیم انتخاب کنیم ؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۰ دی ۹۷
  سلام دوست عزیز طرح در این رشته اختیاری است و در کلينک های مددکاری اجتماعی وبهزيستي گذارنده ميشود.

 • user_default_pic سعید
  توسط سعید در تاریخ ۲۹ بهمن ۹۷ reply-button
  با سلام من سی و دو سال دارم و عاشق کمک به هم نوعان به همین دلیل تصمیم گرفتم رشته مدد کاری اجتماعی رو بخونم. میخواستم بدونم برای سن من دیر نیست؟ آیا میتونم با توجه به سنم کار گیر بیارم؟ با توجه به اینکه بعد از گرفتن لیسانس من سی و شش ساله میشم.
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز برای لیسانس حداکثر سن 35 سال است که اگر سربازی رفته باشید تا 37 سال مشکلی نخواهد داشت. البته قوانینی برای فرزندان ایثارگران هم وجود دارد. برای مقطع ارشد محدودیت سنی 40 سال در نظر گرفته می شود.

 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۰۶ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام وقت بخیر می خواستم بدونم آیا طرح مددکاری حقوق داره ؟حقوقش چقدره؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۷ شهریور ۹۸
  سلام دوست عزیز متوجه سوال شما نشدم. اگر امکانش هست سوالتون رو دقیق تر مطرح کنید.

 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۰۸ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام مجدد مددکارانی که بعد از فارغ التحصیلی طرح دو ساله مددکاری رو میگذرونند ایا در این دو سال حقوقی هم دریافت می کنند؟ حداقل حقوقش چقدره؟ با تشکر
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۸
  سلام. بین 600هزار الی یک میلیون و پانصد

 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۱۴ شهریور ۹۸ reply-button
  سلام آیا مددکارانی که دو سال طرح بعد از اتمام تحصیل رو میگذرونند حقوقی هم دریافت می کنند؟ حداقل حقوقشون چقدره؟ با تشکر
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۸
  سلام .بله مبلغ چندان زیادی نیست . در حد حقوق وزارت کار