انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا

رشته هوافضا انقدر پرطرفدار و محبوب است که در هر دانشگاهی که ارائه شود متقاضیان فراوانی برایش وجود دارد و عده ای می خواهند هرطور شده در رشته هوافضا تحصیل کنند. فراهم شدن شرایط پذیرش بدون کنکور راه را برای این دسته از علاقه مندان رشته هوافضا هموارکرده است و می توانند بدون استرس کنکور در رشته موردعلاقه شان پذیرش گرفته و تحصیل کنند. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که در رشته هوافضا بدون کنکور دانشجو می پذیرد. در این مقاله انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا را بررسی می کنیم.

شرایط پذیرش کارشناسی هوافضا بدون کنکور دانشگاه پیام نور

برای اینکه مجاز به انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا باشید باید از شرایط پذیرش کارشناسی هوافضا بدون کنکور پیام نور برخوردار باشید. شرایط پذیرش عبارت است از داشتن مدرک دیپلم دبیرستان نظام قدیم یا پیش دانشگاهی نظام جدید. دیپلمه های کار و دانش و فنی و حرفه ای هم می توانند به شرط داشتن مدرک کاردانی برای پذیرش کارشناسی بدون کنکور پیام نور اقدام کنند.

افرادی که دانشجوی دوره کاردانی یا پیش دانشگاهی هستند می بایست تا آخر شهریور 97 تحصیل خود را به پایان رسانده و مدرک خود را دریافت کنند.

داوطلبان آقا پیش از ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا ، حتما شرایط و مقررات نظام وظیفه و مشمولیت و معافیت را به دقت مطالعه کنند. این دسته از داوطلبان یا باید کارت پایان خدمت یا معافیت دائم یا موقت داشته باشند و با مشمول معافیت تحصیلی باشند.

شیوه پذیرش بدون کنکور کارشناسی پیام نور

ملاک پذیرش کارشناسی بدون کنکور پیام نور معدل کل دیپلم(سوابق تحصیلی) است. وارد کردن معدل به طور دقیق در فرم تقاضای ثبت نام اهمیت زیادی دارد چون معدل ملاک پذیرش است و اگر معدل اعلام شده با معدل واقعی تفاوتی داشته باشد، قبولی داوطلب لغو می شود.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی هوافضا پیام نور

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا از 15 تا 24 مرداد 97 است.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور در رشته هوافضا

داوطلبانی که در کنکور 97 شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، برای انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا می توانند کد رشته های مربوط به کارشناسی هوافضا پیام نور را فرم انتخاب رشته کنکور خود و جزو 150 کد رشته ای که می توانند انتخاب کنند، قرار دهند. در انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا به اولویت بندی علاقه مندی دقت کنند.

داوطلبانی که در آزمون سراسری 97 شرکت نکرده اند و یا مجاز به انتخاب رشته نیستند، فقط می توانند کد رشته هایی که پذیرش براساس سوابق تحصیلی دارند را انتخاب کنند. این گروه از داوطلبان هم در انتخاب رشته می توانند 150 کد رشته را انتخاب کنند و در انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا حتما باید به اولویت بندی توجه کنند و کد رشته هایی که قبولی در آنها برایشان در اولویت است در بالای لیست شان قرار دهند.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی هوافضا بدون کنکور پیام نور

تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور سراسری که دانشگاه پیام نور هم بخشی از آن است در آبان ماه 97 انجام می شود.

به داوطلبان عزیز پیشنهاد می کنیم علاوه بر انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا مقاله کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا 97 را هم مطالعه کنند.

به منظور انتخاب رشته اصولی و درست می توانید از افراد با تجربه کمک بگیرید. شما می توانید انتخاب رشته کارشناسی بدون کنکور پیام نور هوافضا 97 خود را به دست مشاوران آیدانیتو بسپارید.