آیدانیتو > انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98
انتخاب رشته دکتری, انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب – آبیاری و زهکشی, انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب – سازه های آبی, انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب – منابع آب, انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب – هواشناسی کشاورزی, علوم و مهندسی آب

انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98


انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98

در این مقاله قصد داریم به موضوع انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 بپردازیم. قبل از بررسی شرایط انتخاب رشته دکتری، نحوه و زمان انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 لازم است راجع به رشته دکتری علوم و مهندسی بیشتر بپردازیم. همانطور که می دانید قبل از انتخاب رشته، در صورت داشتن اطلاعات لازم در خصوص رشته ی مورد نظر، می توانید انتخاب رشته مناسبی داشته باشید. بنابراین در این مقاله در خصوص رشته دکتری علوم و مهندسی آب صحبت خواهیم کرد، همراه ما باشید.

معرفی رشته دکتری علوم و مهندسی آب

همانطور که می دانید رشته دکتری علوم و مهندسی آب از رشته های گروه کشاورزی و منابع است. این رشته در دانشگاه های سراسری (دوره روزانه – نوبت دوم، پیام نور – پردیس خودگردان)، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور ارائه می شود.

گرایش های رشته دکتری علوم و مهندسی آب

رشته دکتری علوم و مهندسی آب، در دانشگاه ها با 4 گرایش ارائه شده است. این 4 گرایش عبارتند از:

  • علوم مهندسی آب – آبیاری و زهکشی
  • علوم مهندسی آب – سازه های آبی
  • علوم مهندسی آب – منابع آب
  • علوم مهندسی آب – هواشناسی کشاورزی

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98

تمامی فارغ التحصیلان کارشناسی در ارشد در تمامی گرایش ها حق شرکت در آزمون و در صورت قبولی، انتخاب رشته دکتری و مهندسی آب را خواهند داشت. داوطلبان مقطع دکتری در سایر رشته ها که قصد شرکت در آزمون و انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی 98 را دارند، قبل از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام باید انصراف خود را نهایی کنند.

زمان انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب

طبق اعلام سازمان سنجش زمان اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری 98، در هفته ی آخر فروردین ماه 98 می باشد. داوطلبان بعد از مشاهده نتایج در صورت قبولی در کنکور، مجاز به انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 خواهند بود.  

نحوه انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98

بعد از مشاهده ی اعلام نتایج اولیه داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش و تأیید اطلاعات شخصی می کنند. داوطلبان دکتری علوم و مهندسی آب 98، حق وارد کردن 50 کد رشته را خواهند داشت. پس از وارد کردن کد رشته، داوطلب با دریافت کد رهگیری 16 رقمی به انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 خود خاتمه می دهد. و در دهه ی اول شهریور ماه 98 می تواند نتایج نهایی آزمون دکتری (Ph.D)  را مشاهده کنند.

نکات مهم جهت انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98

داوطلبان عزیز در وارد کردن کد رشته ها دقت فرمایند. انتخاب رشته بر اساس علاقه و اولویت ها صورت بگیرد. با مطلع شدن از ظرفیت دانشگاه های پذیرنده دکتر علوم و مهندسی آب 97، انتخاب رشته منطقی را انجام دهند. در ادامه بیشتر با ظرفیت های دانشگاه های پذیرنده رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 آشنا خواهید شد.

ظرفیت پذیرش دکتری علوم و مهندسی آب 98 به چه صورتی است؟

این قسمت بر اساس اعلام ظرفیت های دانشگاه ها در سال های گذشته می باشد. حدود 148 ظرفیت برای داوطلبان دکتری علوم و مهندسی آب 97 در دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه، نوبت دوم – پردیس خودگردان و بورس های اعزام به خارج وجود داشته است و حدود 19 واحد دانشگاه آزاد در این رشته جذب دانشجو داشته اند.
در این مقاله به بررسی انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله مشاوره دکتری بزنید.
اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته دکتری علوم و مهندسی آب 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *