برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
1973 907 909
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی97

انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی97

مهندسی شیمی تلفیقی از علم شیمی و مهندسی است که در زمینه های تولید، طراحی و بهره برداری از صنایع و محصولات شیمیایی فعالیت دارد. این رشته در مقطع کارشناسی ارشد به 13 کرایش مجزا تقسیم می شود و این تنوع گرایش جذابیت های زیادی برای داوطلبان این رشته دارد.

کنکور ارشد در 6 و 7 اردیبهشت برگزار شد و نتایج اولیه آن و نیز انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی بعد از بازه ی زمانی یک ماهه اعلام خواهد شد. انتخاب رشته دارای زمان، شرایط و اصولی است که در ادامه برای متقاضیان مهندسی شیمی کامل و مختصر شرح داده ایم.

زمان انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی97

زمان انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی بعد از اعلام نتایج کنکور ارشد است. بنابراین تاریخ آن دهه دوم خردادماه خواهد بود. در این تاریخ تعیین شده مطابق دفترچه ثبت نام کنکور ارشد لازم است داوطلبان نسبت به انتخاب 100 کد رشته محل اقدام نمایند. در مقطع ارشد، رشته های دارای کد ضریب هستند. بدین صورت که کد ضریب های مجموعه مهندسی شیمی 13 تاست که همان گرایش های آن می باشد. تمامی این 13 گرایش دارای کد ضریب 1 می باشند. تمدید زمان انتخاب رشته مشخص نیست. از این رو متقاضاین ضروری است در تاریخ و مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی اقدام کنند. عدم انتخاب رشته به معنای انصراف داوطلب تلقی خواهد شد. تاریخ انتخاب رشته و انتخاب 100 کد رشته محل برای داوطلبان انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی سراسری و آزاد یکسان است.

عدم دریافت کد 15 رقمی رسید انتخاب رشته برابر است با عدم انجام انتخاب رشته

نحوه انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی97

بعد از اعلام نتایج اولیه ارشد، مسیر داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد از هم جدا می شود و علاقه مندان به انتخاب رشته واحدهای دانشگاه آزاد بعد از رویت کارنامه در سازمان سنجش می بایست به سایت سنج و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و با وارد نمودن کد دسترسی و خرید کارت اعتباری، انتخاب رشته 100 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند و دیگر مراحل انتخاب رشته را طی کنند. اما متقاضیان دانشگاه های سراسری در همان سایت سازمان سنجش بدون خرید کارت اعتباری انتخاب رشته لازم است مراحل آن را طی کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. بعد از انجام انتخاب رشته، یک کد 15 رقمی برای داوطلبان صادر می شود که به معنای تأیید انجام انتخاب رشته است. عدم دریافت آن به مقوله عدم انتخاب رشته خواهد بود.

شرایط انتخاب رشته ارشد مهندسی شیمی97

تمامی داوطلبانی که بعد از انتشار نتایج اولیه مطابق با کارنامه کتبی خود مجاز به انتخاب رشته در هر یک از کد ضریب های مجموعه رشته خود شده اند، دارای شرایط انتخاب رشته هستند. ممکن است داوطلبی مجاز به انخاب رشته در یک کد ضریب در هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد شده باشد و داوطلبی در همه ی آنها مجاز شده باشد.

ملاک پذیرش و قبولی در دوره ارشد، رتبه متقاضیان خواهد بود.

انتخاب رشته اصولی ارشد مهندسی شیمی

برای انتخاب رشته اصولی ارشد مهندسی شیمی در هر یک از گرایش های آن که شامل:

1- فرآیند جداسازی  2- طراحی فرآیند 3- ترموسیتیک و کاتالیست 4- محیط زیست 5- مدل سازی، شبیه سازی و کنترل 6- فرآوری و انتقال گاز 7- صنایع پتروشیمی 8- صنایع غذایی 9- صنایع شیمایی معدنی 10- نانوفناوری 11- پلیمر 12- زیست پزشکی و .. 13- پدیده های انتقال است.

لازم است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • اولویت های خود را در گام نخست بر طبق علاقه و سپس استراتژی های علمی و شغلی خود چینش کنید.

منظور از استراتژی های علمی شغلی این است که به آینده ی کاری و آینده پژوهشی و علمی هر یک از گرایش ها چقدر اهمیت می دهد.

  • کارنامه سالهای قبل را آنالیز کنید و بر طبق آنها محدوده درصدهای دروس و رتبه های قبولی هر یک از دانشگاه های مورد نظر خود را مشخص کنید و دانشگاهی که احتمال قبولی شما در آن بیشتر است را جلوتر از بقیه بزنید. همچنین به دانشگاه مقطع لیسانس خود نیز توجه داشته باشید.
  • به شرایط جغرافیایی، فرهنگی و بعد مسافت هر یک از دانشگاه هایی که وارد فرم انتخابرشته می کنید، توجه داشته باشید و از همین حالا تکلیف خودتان را روشن کنید. چون در صورت عدم توجه به این مواردو قبولی و ثبت نام شما در دانشگاه که با آن نمی توانید سازگار شوید، دردسرهای زیادی برایتان به بار خواهد آورد. آموزش رایگان یا غیر رایگان آنها را نیز مدنظر داشته باشید.

عملی کردن این دستورالعمل ها، انتخاب رشته مهندسی شیمی را برای شما اصولی و حرفه ای خواهد کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.