انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98


انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98

علم مهندسی محیط زیست از ادغام و همکاری سه بخش فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی با علم مهندسی به وجود آمده است و هدف از آن احیا و نگه داری و مدیریت محیط زیست انسان است. در واقع علوم و مهندسی محیط زیست یک رشته ی میان رشته ای به حساب می آید. کسانی که در مقطع ارشد این رشته در آزمون آن شرکت کرده اند، برای ورود به دانشگاه و پذیرفته شدن لازم است واجد شرایط انتخاب رشته ارشد علوم  و مهندسی محیط زیست 98 باشند تا در سنجش نهایی مورد ارزیابی قرار گیرند.

چه کسانی دارای شرایط انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 هستند؟

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 شده اند، می توانند انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 را انجام دهند.

مجاز شدگان انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست بر چه اساسی تعیین می شوند؟

بعد از اعلام نتایج اولیه، کارنامه کتبی به صورت اینترنتی برای هر یک از شرکت کنندگان منتشر می شود. بر اساس درصدهای کسب شده و میانگین آنها، وضعیت داوطلبان به صورت مجاز شدن یا مجاز نشدن در کارنامه ی آنها درج می گردد که در حال اول به معنی امکان انجام انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 است. بدون مجاز شدن، هیچ دوطلبی حق شرکت در انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 را ندارد.

انتخاب رشته اصولی ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 واجد چه فاکتورهایی است؟

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 برای آنکه حرفه ای انجام شود، به موارد زیر بستگی دارد. 1- آنالیز و بررسی نمونه کارنامه داوطلبان سالهای قبل به منظور کسب آگاهی از محدود حداقل و حداکثر درصدهای قبولی هر یک از دوره های دانشگاه های سراسری و آزاد و نیز حداقل و حداکثر رتبه لازم برای آنهاست. 2- توجه به علاقه، بازار کار و میزان نیاز جامعه به انتخاب های شما در کنکور ارشد ملاک قبولی رتبه داوطلب در هر یک از کد ضریب هاست. منظور از کد ضریب، همان گرایش های یک رشته است. ممکن است داوطلبی در یک کد ضریب رتبه تک رقمی را کسب کرده باشد و در کد ضریب دیگر مجاز به انتخاب رشته نشده باشد. کدضریب ها دارای ضرایب دروس متفاوتی هستند. 3 – بعد مسافت، موقعیت مکانی، امکانات و تسهیلات و نیز سطح آموزشی و علمی، ظرفیت های پذیرش و نیز سهمیه ها و میزان شهریه را در هر یک از کد رشته محل ها بررسی کنید. انتقالی و جابجایی های بعدی دشوار خواهد بود. 4-  از یک فرد با تجربه و آگاه در انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 کمک بگیرید. 

نحوه انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 چگونه است؟

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 برای دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت اینترنتی و کاملاً رایگان انجام می شود. انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 آزاد از طریق سایت www.azmoon.org است و قبل از انتخاب رشته، خرید کارت اعتباری لازم است.

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست با مشاوران آیدانیتو!!!

انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 ممکن است برای بسیاری از افراد و داوطلبان کمی مشکل و پیچیده به نظر برسد و حتی بعضی از افراد با انجام انتخاب رشته ای غیرمنطقی و نادرست آینده خود را خراب می کنند. در نتیجه کمک گرفتن از مشاورانی همچون مشاوران خبره آیدانیتو در انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست می تواند شما را هر چه بیشتر به هدفتان نزدیک کند و نتیجه ای مطلوب را برایتان به بار آورد. 

مقاله اصول و نحوه انتخاب رشته ارشد سراسری را نیز از دست ندهید.
اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته ارشد علوم و مهندسی محیط زیست 98 ذهن تان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *