برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
70707025
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای دریافت مشاوره رایگان بایستی از طریق موبایل با شماره
70707025
تماس حاصل نمایید

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

انتخاب رشته ارشد تاریخ 97

انتخاب رشته ارشد تاریخ 97

داوطلبانی که در آزمون ارشد تاریخ شرکت کرده اند، در صورتی که دارای شرایط انتخاب رشته ارشد تاریخ97 باشند، می توانند در انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 شرکت نمایند.

تاریخ از رشته های علوم انسانی و جذاب در مقطع ارشد است و به 10 گرایش متنوع تقسیم می شود که در ادامه بیشتر به جزئیات انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 می پردازیم.

زمان و شرایط انتخاب رشته ارشد تاریخ 97

داوطلبانی که دارای شرایط انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 باشند، می توانند در دهه دوم خردادماه جهت انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 اقدام کنند. در این مهلت مقرر شده لازم است داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد ، 100  کد رشته محل را وارد  فرم انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 نمایند.

شرایط انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 مربوط به مجاز شدن یا نشدن متقاضیان است. در صورتی که بر طبق کارنامه اولیه به صورت کتبی و اینترنتی برای داوطلبان صادر می شود هر یک از متقاضیان مجاز به انتخاب رشته شده باشند و حد نصاب لازم برای هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد را به دست آورده باشند، می توانند در انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 شرکت نمایند. مجاز شدن در انتخاب رشته می تواند در هریک از دانشگاههای روزانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، شبانه، آزاد و پردیس خودگردان باشد. بدیهی است بدون مجاز شدن در هرکدام از این دوره ها ، امکان انتخاب رشته برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.


جهت اطلاع از نحوه انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد با 021-70707025 تماس حاصل نمایید.
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

انتخاب رشته گرایش های ارشد تاریخ 97

تاریخ در دوره ارشد دارای10  گرایش به ترتیب زیر است:

  1. گرایش تاریخ ایران باستان
  2. تاریخ ایران اسلامی
  3. تاریخ اسلام
  4. تاریخ عمومی جهان
  5. مطالعات خلیج فارس
  6. اسناد و مدارک آرشیوی و نسخه شناسی
  7. مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز
  8. تاریخ انقلاب اسلامی
  9. تاریخ تشیع
  10. مطالعات تاریخ تشیع

گرایش دوم که تاریخ ایران اسلامی است به دلیل گسترده دوره های مورد بررسی و نیز علاقه مندان بسیار آن دارای بیشترین ظرفیت پذیرش است.

گرایش تاریخ ایران باستان دارای کمترین  پذیرش است و دانشگاه های محدودی اقدام به پذیرش دانشجویان ارشد این گرایش می نمایند.

در انتخاب رشته ارشد تاریخ 97  ابتدا علاقه خود را مورد توجه قرار دهید.

پس به موقعیت شغلی و فرصت های کاری در هر یک از گرایش های مورد نظر توجه کنید.

کارنامه داوطلبان سالهای قبل را آنالیز کنید و با توجه به ظرفیت های کنکور در صدور رتبه ای که کسب کرده اید، در هر یک از کد ضریب ها، انتخاب رشته خود را اولویت بندی کنید. در پایان به ضوابط دفترچه توجه کنید و شرایط هر یک از دانشگاه ها را با توجه به شرایط خود بسنجید. همچنین امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری هر یک از گرایش ها را در دانشگاه های مورد نظر بررسی کنید چرا که این موضوع برای ادامه تحصیل شما در مقاطع بالاتر اهمیت خواهد داشت.

در پایان از افراد آگاه و پذیرفته شدگان سالهای قبل کمک بگیرید چرا که آنها این مسیر را طی کرده اند و با پیچ و خم های آن بهتر و بیشتر آشنایی دارند. این اقدامات در راستای ایجاد دید واقع بینانه و منطقی نسبت  به انتخاب رشته ارشد تاریخ 97 و انجام اصولی و حرفه ای آن تاثیر مثبت خواهد داشت.

مقاله اصول و نحوه انتخاب رشته ارشد سراسری را نیز از دست ندهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.