انتخاب رشته ارشد آزاد ۹۸

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۲۰ آبان ۹۸ view image ۲۵۰۵ blogging image ۶
انتخاب رشته ارشد آزاد 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد آزاد 98 " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


انتخاب رشته ارشد آزاد 98

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد که برای متقاضیان آزاد و سراسری به صورت یکجا برگزار می شود در دهه دوم خرداد، انتخاب رشته ارشد آزاد 98 انجام می شود. کنکور ارشد سراسری و آزاد در هم ادغام شده است و برای مشاهده اعلام نتایج لازم است متقاضیان سراسری و آزاد در سایت سازمان سنجش با وارد کردن اطلاعات ثبت نامی، کارنامه خود را مشاهده کنند. بر طبق کارنامه و نتایج به دست آمده داوطلب که شامل نمرات اکتسابی، وضعیت مجاز و نمره کل و رتبه داوطلب در سهمیه و بدون سهمیه است، می بایست انتخاب رشته ارشد را انجام دهند. در ادامه به شرایط و نحوه انتخاب رشته ارشد آزاد 98 می پردازیم.

تغییرات در انتخاب رشته ارشد آزاد 98 

از آنجایی که کنکور سراسری و آزاد سال 97 برای دومین سال متوالی با هم ادغام شده و در قالب یک کنکور در اسفندماه برگزار شد، سازمان سنجش مجری برگزار کننده آزمون کارشناسی ارشد ، تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون ارشد را نهم خردادماه اعلام کرد. در ادامه سازمان سنجش روز پنج شنبه دهم خرداد ماه را برای انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته، در نظر گرفت ولی با توجه به اینکه راه انتخاب رشته ارشد آزاد از دانشگاه سراسری جدا است به نظر می رسد که اطلاع از کلیه ضوابط و شرایط انتخاب رشته ارشد آزاد 98 ضروری به نظر می رسد. در اینجا باید خدمت شما عزیزان داوطلب کنکور ارشد آزاد 98 اعلام کنیم که انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد با توجه به عقب افتادن زمان برگزاری آزمون ارشد آزاد به علت وقوع سیل در برخی از مناطق کشور امسال با تأخیر انجام می گیرد و زمان آن در مقایسه با سال قبل متفاوت است. اگر میخواهید که برای ارشد دیگر کنکور ندهید باید معدل دوره قبلی یعنی کارشناسی شما بالا باشد و بعد از آن از طریق کارشناسی ارشد بدون کنکور ثبت نام کنید.
دقت کنید که امکان ویرایش اطلاعات در انتخاب رشته ارشد آزاد وجود نخواهد داشت

زمان انتخاب رشته ارشد آزاد 98 

از آنجایی که آزمون کارشناسی ارشد سراسری با آزاد در یک روز برگزار شد ، نتایج اولیه که در آن مجاز شدن داوطلب به منظور انتخاب رشته درج می شود نیز توسط سازمان سنجش در نهم خردادماه منتشر می شود. در کارنامه اولیه منتشر شده توسط سازمان سنجش مشخص می شود که داوطلب مورد نظر در دانشگاه های آزاد، سراسری ( پیام نور ، غیر انتفاعی و ...)  و یا هر دو مجاز به انتخاب رشته است. شایان ذکر است که در صورت عدم مجاز شدن در هیچ یک از گروه ها، داوطلب حق انتخاب رشته نخواهد داشت. پس آنچه در کارنامه اولیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور مهم به نظر می رسد، شرط مجاز شدن است. بر طبق تجربیات سال گذشته، انتخاب رشته ارشد آزاد حدوداً یک الی دو هفته پس از آغاز انتخاب رشته سازمان سنجش خواهد بود. پس با این حساب از آنجایی که سازمان سنجش اعلام نموده است که دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد سراسری را در تاریخ دهم خرداد ماه منتشر می کند، به نظر می رسد که دانشگاه آزاد دفترچه انتخاب رشته خود را در تاریخ بیست الی بیست و هفتم خرداد ماه در سایت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد (Azmoon.org) قرار دهد. در نهایت داوطلبان بایستی پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد 98 ، به سایت آزمون دانشگاه آزاد مراجعه نموده و نسبت به انتخاب 100 الویت اول با توجه به کد ضریب ها، اقدام به انتخاب رشته نمایند. لازم است داوطلبان در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد ، مراحل انتخاب رشته را طی کنند و  چرا که برای تمدید مهلت آن نمی توان نظر قطعی داد.

شرایط انتخاب رشته ارشد آزاد 98

برای انتخاب رشته ارشد آزاد 98 لازم است که داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده باشند و با توجه به اعلام نتایج اولیه و کارنامه، موفق به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند. در واقع شرایط انتخاب رشته ارشد آزاد این است که متقاضی با توجه به کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته ارشد آزاد شده باشد و این ضابطه برای متقاضیان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد لازم است.
اگر میخواهید که رشته پرستاری را برای تحصیل انتخاب کنید باید از طریق پرستاری بدون کنکور اقدام نمائید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " نحوه درست انتخاب رشته ارشد آزاد  " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

نحوه انتخاب رشته ارشد آزاد 98

انتخاب رشته ارشد آزاد به صورت اینترنتی است و داوطلبان علاقه مند به پذیرش در دانشگاه آزاد بعد از رویت کارنامه اولیه در سایت سازمان سنجش، لازم است به سایت azmoon.org مراجعه نمایند و بعد از وارد کردن اطلاعات ثبت نام و کد دسترسی وارد صفحه انتخاب رشته شوند. کد دسترسی در کارنامه اولیه به صورت قرمز رنگ درج می شود. برای انتخاب رشته ارشد آزاد لازم است قسمت های مختلف یک کارنامه را آنالیز نماییم تا بر طبق آن متقاضیان بهتر بتوانند انتخاب رشته نمایند. در اولین مرحله به منظور انتخاب رشته خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ضروری است . بدین منظور پس از مراجعه به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و ورد به بخش انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در قسمت سمت راست بر روی خرید کارت اعتباری انتخاب رشته کلیک نموده و کارت اعتباری را با استفاده از کارت های عضو شتاب خریداری نمایید.
پس از خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد آزاد به قیمت 46000 تومان، با مراجعه به بخش انتخاب رشته می توانید انتخاب رشته نمایید. در این مرحله با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز و شناسه انتخاب رشته می توانید 100 کد رشته محل را انتخاب کنید. متقاضیان انتخاب رشته ارشد آزاد با خرید کارت انتخاب رشته در سایت azmoon.org با وارد کردن کد دسترسی، 100 انتخاب خود را به ترتیب اولویت بندی در فرم اینترنتی انتخاب رشته وارد نمایند. هنگام وارد نمودن اولویت ها انتخاب رشته ارشد آزاد، دو کد لازم است در فرم انتخاب رشته درج شود که یکی کد ضریب رشته مجاز شده و دیگری کد دانشگاه مجاز شده است. انتخاب ها می بایست با توجه به علاقه و در نظر گرفتن تمامی قوانین انتخاب رشته مثل ظرفیت های پذیرش،  وضعیت مجاز شده داوطلب و آخرین رتبه های قبولی و نیز توجه به ترازهای قبولی بدبینانه، خوشبینانه و واقع گرایانه باشد. در این برآورد، متقاضی لازم است بر طبق کارنامه و ترازهای قبولی داوطلبان سالهای قبل، محدوده منطقی، ترازی که برای رشته و دانشگاه مورد نظر او لازم است را به صورت احتمالی مشخص نماید. که از این مقدار کمتر خوشبینانه و از این مقدار بیشتر بدبینانه خواهد بود. سهمیه ها نیز در ظرفیت های ورودی مؤثر هستند و اگر دانشگاهی دارای ظرفیت محدود است، معمولاً سهمیه ها انتخاب رشته ارشد آزاد در صف اول جذب شدن قرار دارند. با توجه به تمامی این نکات انتخاب رشته ارشد آزاد 98 را انجام دهید و اگر رتبه و تراز شما در سطح قابل قبولی باشد، قطعاً پذیرفته خواهید شد.

دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد

داوطلبان عزیز که قصد انتخاب رشته ارشد در دانشگاه های آزاد 98 را دارند توجه داشته باشند که مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد 98 در داشتن انتخاب رشته صحیح و هوشمندانه به آنها کمک خواهد کرد.

بدون کنکور ارشد آزاد 98

داوطلبانی که در کنکور ارشد آزاد 98، مجاز به انتخاب رشته نشده اند، هنوز یک فرصت دیگر برای ورود به کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دارند و آن بدون کنکور ارشد آزاد است. بر این اساس متقاضیان بدون اینکه نگران کنکور و نتایج آن باشند، می توانند بدون کنکور در دانشگاه مورد نظر خود انتخاب رشته نمایند و ادامه تحصیل دهند. بدون کنکور فرصت دوم داوطلبان دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه آزاد است.
 
در نهایت پس از بررسی دقیق انتخاب رشته آزاد 98 ، پیشنهاد ما این است که سری هم به مقاله دفترچه انتخاب رشته ارشد بزنید.  
اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته ارشد آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد آزاد 98 " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۶ دیدگاه
 • user_default_pic مهرداد
  توسط مهرداد در تاریخ ۲۸ خرداد ۹۷ reply-button
  درود. مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۷ تا کی است؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۲۹ دی ۹۷
  سلام دوست عزیز هفته اول تا اواسط هفته دوم خرداد

 • user_default_pic زهرا
  توسط زهرا در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۷ reply-button
  با سلام.زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد چه موقع شروع میشود؟
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز با توجه به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد آزاد 97 در 27 خرداد ماه ، دانشگاه آزاد یک هفته پس از این تاریخ را زمان شروع انتخاب رشته اعلام کرد.

 • user_default_pic مینا
  توسط مینا در تاریخ ۰۲ مرداد ۹۸ reply-button
  سلام برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد فقط انتخاب اول انجام میشود وبعد تایید نهایی نمایش داده می شود.آیا اگر تائید نهایی بزنم میره سراغ انتخاب دوم؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۶ مرداد ۹۸
  سلام دوست عزیز. خیر. شما باید تمام رشته ها رو انتخاب کنین و در آخر ثبت نهایی رو بزنین.