ارشد mba

رشته دانشگاهی mba از جمله  محبوب ترین و بهترین رشته های تحصیلی به شمار می آید که سال های زیادی از ایجاد و راه اندازی آن در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نمی گذرد این رشته تحصیلی از گرایش های مختلفی تشکیل شده و مخفف عبارت master of Business Administrator است. باید اشاره کنیم که رشته mba به عنوان رشته ای علمی در ایران شناخته نمی شود و افراد  تحصیل کرده در آن قرار نیست به کار پژوهشی و تحقیقاتی مشغول شوند. بلکه هدف آن ها افزایش مهارت های مدیریتی است. رشته تحصیلی mba از جمله پرسودترین و پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی محسوب می شود که برای ادامه تحصیل در آن محدودیتی از جهت نوع رشته تحصیلی کارشناسی خود ندارید. این رشته تحصیلی به خاطر تفاوت های ماهیتی از ظاهر جذاب و آسانی در مقایسه با سایر رشته های تحصیلی دانشگاهی بهره مند است. اما در واقع، هر فرد جهت مؤفقیت در آزمون سراسری و تحصیل در این رشته به توانمندی های ذاتی و هوشی نیازمند است که می تواند موفقیت یا شکست داوطلب را در این رشته ضمانت کند. در این مقاله به معرفی ارشد mba برای شما عزیزان می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات خوبی را در رابطه با ارشد mba به دست آورید.

در صورت تمایل به انتخاب رشته mba در مقطع ارشد و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از مشاوران برجسته آیدانیتو کمک بگیرید

ارشد mba

ارشد mba در دفترچه کنکور سراسری کارشناسی ارشد تحت عنوان مجموعه مدیریت کسب و کار و امور شهری مطرح شده است که گرایش های مختلفی از جمله گرایش بازاریابی، رفتار سازمانی و منابع انسانی، سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات را شامل می شود. برای آشنایی با کلیه گرایش های کارشناسی ارشد مدیریت mba با مشاوران برجسته تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

بازار کار ارشد mba

تحصیل در کارشناسی ارشد mba دریچه های تازه ای را به دنبال کسب و کار پیش روی شما به عنوان فرد فارغ التحصیل در این رشته تحصیلی باز می کند. در اینجا 5 موقعیت شغلی که با تحصیل در کارشناسی ارشد mba می توانید به آن ها دست یابید را خدمتتان عنوان می کنیم.

فعالیت به عنوان مشاوره عالی

دادن مشاوره به شرکت ها، سازمان ها و حتی افراد از جمله شیرین ترین و پرسودترین شغل هایی است که دانش آموختگان ارشد mba امکان فعالیت در این زمینه را دارند. از جمله وظایف یک مشاوره عالی می توان به حل و فصل بحران های سازمانی، کمک به مدیران جهت شناخت مسیر درست سوق دادن سازمان های مختلف به سمت پیشرفت بیشتر و کسب درآمد اشاره کرد. بنابراین شمار زیادی از شرکت ها و سازمان ها جهت دریافت بهترین و سودمندترین مشاوره ها به سراغ افراد دانش آموخته در ارشد mba می روند باید عرض کنیم که مشاوران عالی در سرتاسر دنیا درآمد بسیار بالایی  دارند و این روند در طول دهه های بعد هم ادامه دار است.

مدیر مجموعه خدماتی بهداشتی

از جمله بهترین و جالب ترین بازارهای کار جهت دانش آموختگان کارشناسی ارشد mba مدیریت مجموعه های ارائه دهنده خدمات بهداشتی و پزشکی است. بر طبق آمارهای به دست آمده با پیشرفت هر چه بهتر جوامع نیاز افراد جهت دریافت انواع خدمات بهداشتی روز به روز بالاتر می رود. با توجه به پیشرفت های اجتماعی گوناگون در دنیا به موازات آن نیاز شدیدی به مجموعه های خدمات بهداشتی احساس می شود. اداره این قبیل از مجموعه ها باید بر عهده مدیرانی کاردان و خبره باشد که توانایی هدایت مجموعه را به درستی داشته باشند. از طرف دیگر اطلاع کامل از قوانین، بازاریابی و فروش و برقراری ارتباط با انواع بخش های کسب و کار نیز از جمله ویژگی های بارز افراد مشغول در این پست است.

فعالیت به عنوان مدیر فروش

مطابق آمارهای به دست آمده افراد تحصیل کرده در انواع گرایش های کارشناسی ارشد mba می توانند به عنوان مدیر فروش در یک مجموعه مشغول به کار شوند. فعالیت به عنوان مدیر فروش می تواند در آمدی عالی را برای فرد به همراه داشته باشد.

فعالیت در جایگاه مدیر بازاریابی

حضور افرادی تحصیل کرده در رشته ارشد mba در یک شرکت یا مجموعه می تواند اثری شگرف در پیشرفت آن داشته باشد. مدیران ارشد مؤسسات و سازمان ها به کمک استفاده از یک مدیر بازاریاب می توانند کسب و کارشان را به بهترین شرایط ممکن برسانند و اهداف از پیش تعیین شده سازمان را به طریق درست و صحیحی جلو ببرند.

دانشگاه های پذیرنده ارشد mba

در این بخش از مقاله پیش رو قصد داریم اسامی شماری از واحدهای سراسری پذیرنده کارشناسی ارشد رشته مدیریت mba را در گرایش های مختلف آن خدمتتان برشماریم.

ردیف

دانشگاه های پذیرنده مدیریت کسب و کار- گرایش مالی(پیام نور

1

دانشگاه پیام نور استان همدان مرکز همدان

2

دانشگاه پیام نور استان مازندران مرکز بابل

3

دانشگاه پیام نور استان البرز مرکز کرج

4

دانشگاه پیام نور استان تهران مرکز ورامین

5

دانشگاه پیام نور استان تهران مرکز ورامین

6

دانشگاه پیام نور استان مرکزی مرکز ساوه

 

 

 

ردیف

دانشگاه های پذیرنده مدیریت کسب و کار- گرایش بازاریابی( دوره مجازی)

1

دانشگاه اصفهان

2

دانشگاه صنعتی مالک اشتر

3

دانشگاه علم و صنعت ایران- تهران

4

دانشگاه شهید بهشتی- تهران

5

دانشگاه خوارزمی- تهران

 

ردیف

دانشگاه های پذیرنده مدیریت کسب و کار- گرایش انرژی (پیام نور)

1

دانشگاه پیام نور استان  یزد  مرکز  مهریز

2

دانشگاه پیام نور استان  مرکزی  مرکز  ساوه

3

دانشگاه پیام نور استان  مازندران  مرکز  بابل

4

دانشگاه پیام نور استان  البرز  مرکز  کرج

 

برای اطلاع از سایر واحدهای مختلف پذیرنده کارشناسی ارشد رشته مدیریت mba در سایر گرایش های این رشته با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
در پایان مقاله ارشد mba پیشنهاد می‌کنیم به مقاله مشاوره کنکور ارشد هم سر بزنید.
برای کسب آگاهی از ارشد mba و دانشگاه هایی که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.