ارشد پرستاری

رشته پرستاری از جمله شاخه های علوم پزشکی به شمار می آید که دانش آموختگان آن امر خطیر و حساس مراقبت از بیماران را بر عهده دارند. نکته حائز اهمیت این که با ایجاد پیشرفت های روز افزون در زمینه علم و تکنولوژی بر خلاف سال های گذشته به داشتن مدرک دانشگاهی نیاز دارد و وظایف یک فرد پرستار فقط به مراقبت از بیمار در محیط درمانگاه و یا بیمارستان محدود نمی شود. ارزش یک فرد پرستار در تقسیم بندی آکادمیک دقیقاً با ارزش یک پزشک برابر در نظر گرفته شده است. این موضوع از این روست که یک فرد بستری شده در بیمارستان یا درمانگاه بیشترین میزان ارتباط را با پرستاران دارد و راضی بودن بیمار از پرستاران به معنی رضایت کلی وی از بیمارستان یا درمانگاه است. در میان نقش ها و وظایف یک پرستار می توان از انتقال دادن نیازها و درخواست های فرد بیمار به خانواده اش، انجام تزریقات و پانسمان و همین طور داشتن مسئولیت مدیریت بخش یاد کرد. با توجه به درخواست بالای داوطلبان جهت برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف این رشته از جمله مقطع کارشناسی ارشد و رقابت بسیار بالای داوطلبان جهت ورود به ارشد پرستاری متقاضیان و داوطلبان در جستجوی اطلاع از جزیی ترین مسائل در رابطه با ارشد پرستاری هستند تا به آسانی قبولی خودشان را در کنکور ارشد پرستاری تضمین کنند. در این مقاله کلیه اطلاعات مورد نیازتان در رابطه با ارشد پرستاری را در اختیارتان قرار می دهیم.

در صورت تمایل به انتخاب رشته پرستاری در مقطع ارشد و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از مشاوران برجسته آیدانیتو کمک بگیرید

رشته های ارشد پرستاری

رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مختلفی را شامل می شود. به بیان دیگر، هشت گرایش تحصیلی در کارشناسی ارشد پرستاری وجود دارد، در زیر به ذکر رشته های ارشد پرستاری برای شما می پردازیم و شماری از رشته های کارشناسی ارشد پرستاری را خدمتتان معرفی می کنیم.

 

رشته های ارشد پرستاری

پرستاری کودکان

پرستاری داخلی- جراحی

پرستاری اورژانس

پرستاری نظامی

پرستاری سلامت جامعه

پرستاری سلامت

پرستاری توانبخشی

پرستاری مراقبت های ویژه

 

رشته ارشد پرستاری اورژانس

رشته پرستاری اورژانس از جمله رشته های ارشد پرستاری به شمار می رود که افراد دانش آموخته آن مسئولیت خطیر انجام مراقبت های درمانی به بیمارانی با وضع بسیار بحرانی و وخیم و یا آسیب دیده را بر عهده دارند. پرستار اورژانس قبل از معاینه بیمار توسط پزشکی با وی تماس دارد. در نتیجه، این فرد باید مهارت و سرعت بالایی را در معاینه جسمی بیمار داشته باشد. جایگاه های شغلی افراد دانش آموخته در رشته پرستاری اورژانس سه مورد مراکز بهداشتی درمانی، اورژانس های پیش بیمارستانی و بخش های اورژانس بیمارستانی را شامل می شود.

رشته ارشد پرستاری توانبخشی

رشته پرستاری توانبخشی به عنوان شاخه ای از رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد مطرح شده است که هدف از ایجاد آن ارائه کلیه خدمات مراقبتی و حمایتی به بیماران کم توان حرکتی و جسمی و همین طور مصدومین است. تاریخچه روی کار آمدن رشته پرستاری توانبخشی در شماری از کشورهای دنیا همچون آمریکا که صد سال پیش نیز باز می گردد. در میان زمینه های فعالیت این رشته تحصیلی ارشد می توان از نقش مدیریتی، آموزشی، مراقبتی و پژوهشی یاد کرد.

رشته ارشد پرستاری داخلی- جراحی

رشته پرستاری داخلی- جراحی به عنوان شاخه ای از رشته محبوب پرستاری وظیفه آموزش و تربیت پرستارانی متعهد، توانمند، آگاه و متبحر را جهت مواجهه با بیماری ها و مشکلات جراحی و داخلی را شامل می شود. از جمله مراکزی که فرد دانش آموخته این رشته می تواند در آن ها مشغول به کار شود می توان از مراکز مراقبت های تسکینی، آسایشگاه ها و مراکز نگهداری مراکز صنعتی و کارخانجات و عرصه های طب ورزشی یاد کرد.

رشته ارشد پرستاری سالمندی

کلیه دانش آموختگان رشته پرستاری سالمندی از مهارت و توانایی کافی در زمینه انواع مراقبت های اجتماعی، توانبخشی و بهداشتی به گروه سالمندان جامعه برخوردار هستند. در میان دروس ارائه شده در این رشته به عنوان رشته کارشناسی ارشد پرستاری می توان از مدیریت پرستاری بالینی، اخلاق پرستاری و روابط حرفه ای، سالمندی سالم و فعال، اپیدمیولوژی در سالمندی و بررسی وضعیت سلامت سالمند یاد کرد. در بالا شماری از رشته های ارشد پرستاری را که از طریق شرکت در آزمون ارشد پرستاری می توانید به آن ها راه یابید را خدمتتان معرفی کردیم. برای شناخت دقیق تر این رشته ها و همین طور سایر رشته های معرفی نشده در این مقاله با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

بهترین رشته ارشد پرستاری

یکی از مهم ترین موضوعات در زمان ثبت نام ارشد پرستاری و ورود به رشته های گنجانده شده در این رشته تحصیلی اطلاع از بهترین رشته ارشد پرستاری است. شناخت بهترین رشته ارشد پرستاری به فاکتورهای مهمی از جمله بازار کار آن رشته، دانشگاه های ارائه و موارد مهم دیگر بستگی دارد. در صورت تمایل به ادامه تحصیل در ارشد پرستاری و نیاز به شناخت بهترین رشته ارشد پرستاری با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
برای اطلاع از سایر واحدهای مختلف پذیرنده کارشناسی ارشد رشته پرستاری در سایر گرایش های این رشته با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
در پایان مقاله ارشد پرستاری پیشنهاد می‌کنیم به مقاله مشاوره کنکور ارشد هم سر بزنید.
برای کسب آگاهی از ارشد پرستاری و دانشگاه هایی که رشته ی مورد علاقه تان را ارائه می دهند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.