ارشد مدیریت

مدیریت واژه ای با معنای پیچیده است و تعریف آن به سادگی امکانپذیر نیست. مدیریت از تلفیق علم و هنر ایجاده شده است و نقش بسیار مهمی و پیشرفت یک مجموعه دارد. از این روست که اگر شما بخواهید در زمینه ای مدیریت مناسبی داشته باشید علاوه بر داشتن ذات لازم باید علم مناسب هم داشته باشید. رشته مدیریت و ارشد مدیریت علم و دانش لازم را برای مدیریت در اختیار شما قرار می دهد. دانش مدیریت در هر زمینه متفاوت است به همین دلیل در ارشد مدیریت ما شاهد ارائه 14 رشته در مجموعه مدیریت هستیم. مجموعه مدیریت شامل رشته های ارشد مدیریت زیر است.

بازرگانی

دولتی

صنعتی

مالی

کارآفرینی

فناوری اطلاعات

مدیریت مالی

منابع انسانی

بحران

حمل و نقل

بازرگانی دریایی

علم و فناوری

تکنولوژی

اماکن متبرکه مذهبی

 

در ادامه به بررسی و معرفی ارشد مدیریت های پرطرفدار می پردازیم. 
برای اطلاع از نحوه ثبت نام در ارشد مدیریت میتوانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

ارشد مدیریت بازرگانی

ارشد مدیریت بازرگانی اولین رشته در مجموعه ارشد است و دارای شش گرایش است. هدف اصلی در ارشد مدیریت بازرگانی آشنایی با ساختار و وظایف سازمان های بازرگانی است. دانشجویان در این گرایش علاوه بر تجزیه و تحلیل مسائل باید راه حل های مختلف را ارزیابی کنند و متناسب سیاست های سازمان بهترین تصمیم را اخذ کنند. در ارشد مدیریت بازرگانی دانشجویان یاد می گیرند تا با ارائه خدمات متنوع و روش های جدید عرضه و توزیع کارآفرین باشند و میزان بازدهی مجموعه را افزایش دهنند. از دروس تخصصی و اصلی ارشد مدیریت بازرگانی می توان مدیریت استراتژیک، حقوق بازرگانی، مدیریت تولید و توسعه اقتصاد و روانشناسی کار را نام برد.

ارشد مدیریت صنعتی

یکی از مشکلات امروزه کشور ما ضعف مدیریتی صنایع است. مدیریت یک مجموعه صنعتی باید به گونه ای باشد تا مهارت و انگیزه نیروی انسانی را افزایش دهد. از این رو است که در ارشد مدیریت صنعتی سر وجه فنی، مالی و رفتاری مورد توجه و آموزش قرار می گیرد. برای پیشرفت هر صنعتی مدیران باید این سر و جه را در کنار هم قرار دهند تا مسیر رسیدن به بالاترین نقطه ساخته شود. به همین دلیل در ارشد مدیریت صنعتی علاوه بر مدیریت مالی و حسابداری، روانشناسی نیز در گروه دروس تخصصی قرار می گیرد.

ارشد مدیریت مالی

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در مجموعه ارشد مدیریت، مالی و مدیریت مالی است، در مجموعه ارشد مدیریت ما شاهد دو رشته با عنوان مالی هستیم. یکی مدیریت مالی که فاقد گرایش است و دیگری مالی که دارای 5 گرایش بانکداری، بیمه، حقوق مالی، مهندسی مالی و مدیریت ریسک، تأمین مالی و سرمایه گذاری در نفت و گاز است. کد ضریب امتحانی هر دو رشته یکسان است. بنابراین مباحث امتحانی و ضریب دروس نیز یکسان است و شما می توانید بسته به سلیقه و علاقه خود یکی از این رشته را انتخاب کنید.

ارشد مدیریت یکی از رشته های پرطرفدار ارشد است، بهترین گرایش را انتخاب کنید

ارشد مدیریت اطلاعات

رشته فناوری اطلاعات یکی دیگر از رشته های مجموعه ارشد مدیریت است که با شش گرایش ارائه می شود. گرایش های ارشد مدیریت اطلاعات در جدول زیر آمده است.

 

کسب و کار الکترونیک

مدیریت منابع اطلاعاتی

سیستم های اطلاعاتی پیشرفته

مدیریت دانش

هوشمندی کسب و کار

مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات

علاوه بر رشته های فوق در میان رشته های مدیریت ارشد مدیریت دولتی نیز طرفداران زیادی دارد. این که شما میخواهید کدام یک از رشته های ارشد مدیریت را انتخاب کنید کاملا بستگی به علاقه و توانایی های شخصی شما دارد.

حال که قصد انتخاب رشته ارشد مدیریت را دارید، در اولین قدم رشته ارشد مدیریت مورد نظر خود را انتخاب کنید و متناسب با مباحث و ضریب امتحانی منابع مناسب را انتخاب و مطالعه کنید.
جهت انتخاب رشته بهتر است با یک مشاور مشورت کنید در صورت تمایل می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.