ارشد فنی مهندسی

مهندسی همواره به عنوان علم به کارگیری علوم شناخته می شود. علمی که به کمک بهره گیری و استفاده از قوانین فیزیکی و قوانین موجود در طبیعت در جهت طراحی و ساخت سیستم ها، ابزارها، ماسین ها و انواع مواد گام بر می دارد. همان طور که اطلاع دارید فرد تحصیل کرده در زمینه علوم مهندسی را مهندس می نامند. جالب است بدانید که علم محبوب مهندسی از سال های بسیار دور یعنی از دوران قرون و سطحی و در زمان اختراع وسایل و لوازمی همچون قرقره و چرخ نیز وجود داشت. هر یک از اختراع های نام برده شده به نوعی با تعریف مدرن از علم مهندسی مطابقت دارند و اصول و قوانین مکانیکی اصلی جهت ساختن ابزارهای مفید و کاربردی را کشف کرده اند. همان طور که می دانید رشته های بسیار زیادی در دانشگاه های ایران در مجموعه فنی مهندسی جای می گیرند. این رشته ها، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و همین طور دکتری قابل ارائه به فرد و دانشجویان هستند. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد فنی مهندسی برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا آشنایی لازم را با ارشد فنی مهندسی پیدا کنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد فنی مهندسی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

معرفی گروه ارشد فنی مهندسی

گروه فنی و مهندسی از جمله شش گروه آزمایشی مطرح در کنکور کارشناسی ارشد به شمار می رود که در حدود بیست رشته تحصیلی تحت عناوی مختلف را در خود جای داده است. رشته هایی که گرایش هایی را نیز شامل می شوند. رشته های گنجانده شده در ارشد فنی مهندسی در میان رشته های محبوب و پرطرفدار قرار دارند و پذیرش در رشته های فنی مهندسی به مراتب از قبولی در رشته های علوم انسانی و علوم پایه مشکل تر به نظر می رسد. از دلایل این امر می توان به سنگین تر بودن مطالب درسی موجود در این رشته ها در قیاس با سایر رشته های تحصیلی اشاره کرد.

مهندسی همواره به عنوان علم به کارگیری علوم شناخته می شود. علمی که به کمک بهره گیری و استفاده از قوانین فیزیکی و قوانین موجود در طبیعت در جهت طراحی و ساخت سیستم ها، ابزارها، ماسین ها و انواع مواد گام بر می دارد.

رشته های گروه فنی مهندسی

در این بخش از مقاله، به طور اختصار لیست شماری از رشته های گروه فنی و مهندسی در دوره ارشد را مقطع ارشد خدمتتان عنوان می کنیم.

رشته های ارشد فنی مهندسی

ارشد مهندسی برق

ارشد شیمی پلیمر

ارشد عمران

ارشد مهندسی نفت

ارشد مهندسی معماری کشتی

ارشد مهندسی شیمی

ارشد مهندسی نقشه برداری

ارشد مهندسی مکانیک

ارشد مهندسی معدن

 


دانشگاه های پذیرنده ارشد فنی مهندسی

در آخرین بخش از این مقاله به ذکر دانشگاه های پذیرنده شماری از رشته های فنی مهندسی در مقطع ارشد برای شما دوستان می پردازیم.

دانشگاه های روزانه پذیرنده ارشد مهندسی معدن

دانشگاه کاشان

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه شهیدباهنر-کرمان

دانشگاه لرستان- خرم آباد

دانشگاه بیرجند

دانشگاه تهران

 

دانشگاه های روزانه پذیرنده ارشد مواد و متالوژی

دانشگاه صنعتی شریف- تهران

دانشگاه صنعتی سهند- تبریز

دانشگاه صنعتی امیرکبیر- تهران

دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه شیراز

دانشگاه شهید چمران- اهواز

دانشگاه تهران

 

 

 

دانشگاه های پذیرنده ارشد مهندسی کامپیوتر

دانشگاه محقق اردبیلی- اردبیل

دانشگاه گیلان- رشت

دانشگاه فردوسی- مشهد

دانشگاه علم و صنعت ایران- تهران

دانشگاه شهید بهشتی- تهران

دانشگاه شهید باهنر- کرمان

دانشگاه شاهد- تهران

دانشگاه رازی- کرمانشاه

 

در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد فنی مهندسی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره کنکور ارشد بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد فنی مهندسی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.