ارشد فلسفه

رشته محبوب فلسفه در جایگاه رشته ای آموزشی پاسخگوی انواع مختلف سؤالات در زمینه دنیای پیرامون، حقیقت ذاتی انسان ها و مسائل مرتبط با وجود است. علم فلسفه از روزگاران گذشته تا کنون در میان بشر به چشم خورده است و در طول قرن های زیادی اشخاص بسیاری در جایگاه متفکر و فیلسوف در این حوزه ارزشمند دست به تألیف کتب و دادن نظریه های مختلف فلسفی کرده اند. آشنایی با مباحث ریاضی می تواند به میزان زیادی در موفقیت شما دوستان در حوزه فلسفه کمک کند. در واقع، علم ریاضی همواره به عنوان پلی جهت رسیدن به فلسفه و کسب اطلاعاتی در این مورد شناخته می شود. علاقه مندی به این رشته تحصیلی خاص و منحصر به فرد می تواند عاملی بسیار مؤثر در کسب موفقیت های مهم برای شما در این زمینه باشد.

برای انتخاب رشته حرفه ای با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


متأسفانه، رشته فلسفه در کشور ما ایران از جایگاه خوبی برخوردار نیست و بی مهری و بی توجهی های بسیاری نسبت به آن صورت می گیرد. این موضوع در بازار کار این رشته اثرات بسیاری داشته است و عده زیادی از دانش آموختگان فلسفه مشکلات بسیاری در یافتن شغلی مناسب در این زمینه دارند. یک شخص دانش آموخته رشته فلسفه این رشته تحصیلی تنها سه فرصت شغلی معلمی در مدارس، استادی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و یا استخدام در مراکز پژوهشی را در اختیار دارند. در حال حاضر، شاهد تدریس رشته فلسفه در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و در تعداد بی شماری از دانشگاه های ایران مورد تدریس قرار می گیرد. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد فلسفه برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با ارشد فلسفه بدست آورید.

 آشنایی با کارشناسی ارشد فلسفه

مجموعه فلسفه در مقطع ارشد چهار رشته فلسفه، منطق، اخلاق، هنر و فلسفه را شامل می شود. در این میان در دو مورد از این رشته های ذکر شده گرایش هایی نیز گنجانده شده اند. گرایش فلسفه اخلاق، اخلاق اسلامی، اخلاق کاربردی، کلیه گرایش های ارشد فلسفه به شمار می روند. در زیر به ذکر پاره ای توضیحات در مورد گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه برای شما دوستان می پردازیم.
در صورت علاقه به رشته فلسفه و تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد آن مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. پس وقت را تلف نکنید و با آن ها تماس بگیرید.

گرایش اخلاق کاربردی در فلسفه

این گرایش از مجموعه فلسفه گرایشی شناخته شده از رشته فلسفه هنر به شمار می رود. دانشجویان با تحصیل در این گرایش اطلاعات کافی و کاملی را در رابطه با مبانی و علوم مربوط به کلیات اخلاق اسلامی و اخلاق است.
گرایش فلسفه اخلاق

در میان گرایش های کارشناسی ارشد فلسفه می توان از فلسفه اخلاق یاد کرد. گرایشی که موضوعات و مسائلی همچون اخلاقیات به دست آوردن شناخت در مورد، امور مربوط به خیر و شر در آن مطرح می شود.

گرایش تطبیقی در ارشد فلسفه

مواردی همچون سنت فلسفی غرب، تطبیق سنت فلسفی اسلامی- ایرانی از جمله مواردی است که گرایش تطبیقی بر روی آن تمرکز می کنند. جالب است بدانید که گرایش تطبیقی قدمتی 200 ساله در میان سایر گرایش های فلسفه دارد. در میان موضوعات مختلف مورد تحلیل و بررسی در گرایش تطبیقی می توان از مطالعات تطبیقی در زمینه فلسفه اسلامی و تطبیق وضعیت فعلی فلسفه در ایران معاصر و غرب نام برد.

منابع کارشناسی ارشد فلسفه

قبولی در ارشد فلسفه مرهون مطالعه بهترین و جامع تری منابع است. از جمله بهترین منابع ارشد فلسفه می توان از ریاضیات عمومی به نویسندگی آیساکر، آبراموویچ، سیر حکمت در اروپا نوشته محمدعلی فروغی و درآمدی به منطق جدید اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد فلسفه پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مشاوره کنکور ارشد بزنید.
در صورت داشتن هر گونه پرسشی در مورد رشته محبوب فلسفه در مقطع کارشناسی ارشد امکان برقراری تماس شما با مشاوران آیدانیتو فراهم است.