ارشد عمران

ارشد عمران رشته ای که خیلی ها می خواهند آزمون ارشد خود این رشته را انتخاب کنند. رشته ارشد عمران کد دفترچه آزمون ارشد در گروه فنی و مهندسی دارای کد 1264 است. آن چه در مجموعه مهندسی ارشد عمران نظرها را به خود جلب می کند این است که در تمامی رشته و گرایش های ارشد عمران دارای یک کد ضریب هستند. ضریب تمامی دروس این مجموعه نیز یکسان است. رشته ارشد عمران با آن که تعداد متقاضی قابل توجهی دارد اما خیلی ها بر این باورن که نباید به تحصیل ارشد عمران پرداخت و این خود یک دوگانگی ایجاد کرده است. این که بخواهید بدانید آیا خواندن ارشد عمران به نفع شما است یا خیر. باید این امر را از جنبه های مختلف بررسی کنید تا به جواب درست دست پیدا کنید. برای آن که به شما کرده باشیم تا پاسخ این سؤال را بدانید. در این راه ابتدا هدف خود را از تحصیل ارشد عمران مشخص کنید. اگر به منظور کار درس می خوانید می توانید بار دیگر تحصیل ارشد عمران را مورد بررسی قرار دهید. زیرا می توانید با مدرک کارشناسی نیز در رشته عمران به خوبی کار کنید. اما اگر هدف شما درس خواندن است و می خواهید اطلاعات خود را به صورت تحصیل در دانشگاه افزایش دهید برای هدف خود تلاش کنید تا در ارشد عمران قبول شوید.

ارشد رشته عمران

مجموعه مهندسی عمران در مقطع ارشد دارای 5 رشته و چندین گرایش است. در جدول زیر شما را با رشته و گرایش های ارشد عمران آشنا می کنیم.

 

 

رشته

گرایش

رشته

گرایش

مهندسی عمران

سازه

مهندسی خطوط راه آهن

زلزله

پدافند غیر عامل

سازه های دفاعی

ژئوتکنیک

طراحی

راه و ترابری

مهندسی محیط زیست

آب و فاضلاب

مدیریت منابع آب

آلودگی هوا

آب و سازه های هیدرولیکی

 

سواحل

سواحل، بنادر و سازه های دریایی

منابع آب

حمل و نقل

مواد زائد

مدیریت ساخت

ساختمان های هوشمند

محیط زیست

   

 

ارشد عمران سازه

از میان رشته و گرایش های ارشد عمران رشته عمران سازه پرطرفدارترین گرایش محسوب می شود. مهندسی سازه حوزه وسیعی را شامل می شود و از طراحی تا تحلیل سازه ها را در بر می گیرد. مهندسی سازه به طراحی انواع سازه ها نظیر پل، سد، ساختمان، برج، تونل، دکل و فرودگاه، جاده… می پردازد.

ارشد عمران سازه یکی از رشته پرطرفدار عمران است

سؤالات ارشد عمران

وقتی برای ارشد عمران آماده می شوید باید سؤالات ارشد عمران سال های گذشته را نیز بررسی کنید. توجه داشته باشید از سؤالات ارشد عمران به چندین نحوه می توانید استفاده کنید. ابتدا از سؤالات طبقه بندی شده بر اساس مباحث برای تمرین و یادگیری هر مبحثی که مطالعه می کنید استفاده کنید. سؤالات ارشد عمران را به خوبی بررسی کنید و تنها به فکر پاسخ صحیح نباشید بلکه سایر گزینه ها را نیز بررسی کنید تا بدانید در چه صورت با کوچک ترین اشتباه پاسخ خود را انتخاب خواهید کرد در اشتباه جلوگیری کنید.

در زمان مرور نیز از سؤالات ارشد عمران استفاده کنید. تست زنی سؤالات سال های گذشته آزمون ارشد عمران شما را برای آزمون ارشد آماده می کند.

منابع ارشد عمران

انتخاب منابع ارشد عمران اولین و مهم ترین گام است و در کنار برنامه ریزی صحیح شما را به موفقیت می رساند. توجه داشته باشید شما باید متناسب با هدف و زمان باقی مانده تا آزمون ارشد و همچنین زمانی که می خواهید روزانه به مطالعه اختصاص دهید منابع ارشد عمران خود را تهیه و مطالعه کنید.برای اطلاع از منابع مناسب خود، منابع ارشد عمران را مطالعه  کنید.

اگر پیرامون ارشد عمران سوالی دارید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.