ارشد صنایع

رشته مهندسی صنایع از جمله رشته های گروه مهندسی است که جهت بیان چاره ها و راهکارهایی در زمینه علم مدیریت صنایع و سازمان های مختلف وارد دانشگاه های کشور شده است. در این رشته تحصیلی محبوب دانشگاهی، آموزش های لازم در زمینه افزایش کیفیت و بهبود سیستم های یکپارچه ای از انرژی، تجهیزات و مواد به دانشجویان مشغول به تحصیل در آن آموزش داده می شود. علاوه بر این، در رشته مهندسی صنایع راه های بسیار مؤثر و کارا از انرژی، اطلاعات، مواد و ماشین آلات جهت ارائه خدمات مختلف و یا تولید انواع محصولات مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند. زمینه کاری یک مهندس صنایع تنها مختص بخش صنعت نیست و قسمت های تجاری، خدماتی و هر جایی در آن نیاز فوری به مدیریت هدایت و برنامه ریزی حس می شود را نیز شامل می شود در میان وظایف مهندسان صنایع می توان به پیاده کردن شیوه های کنترل کیفیت جهت کاهش هزینه ها و حل مشکلات تولید، تربیت و آموزش کارگران، سرپرستان و مدیران بخش های مختلف در صورت نیاز، ارزیابی و سنجش نحوه تولید کردن انواع مختلف محصولات و یا ارائه کردن خدمات متعدد با حداکثر میزان کارایی اشاره کرد. همان طور که می دانید رشته مهندسی صنایع در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ایران مورد تدریس قرار می گیرند. هر فرد جهت ادامه تحصیل و اشتغال در زمینه رشته مهندسی صنایع به مهارت ها و توانمندی هایی همچون تسلط کامل به زبان انگلیسی، برخورداری از نوآوری و خلاقیت و مهارت های ارتباطی قوی نیاز مبرمی دارد. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد صنایع برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با ارشد صنایع به دست آورید.

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع دوره ای آموزشی است که با تأکید کردن بر روی آموزش های پیشرفته در زمینه تجزیه و تحلیل انواع سیستم های صنعتی در زمینه مهندسی صنایع ایجاد و راه اندازی شده است. از جمله توانایی های دانش آموختگان ارشد صنایع می توان از شرکت و برنامه ریزی در اجرا کردن انواع پروژه های تحقیقاتی صنعتی، ارائه مدل و برنامه ریزی برای به دست آوردن بهترین شکل بازدهی از کارکرد سیستم های مختلف و بررسی و کشف مشکلات مختلف در نظام صنعتی، سازمان های ستادی و وزارتخانه ها نام برد.

ارشد مهندسی صنایع

رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد شامل ده گرایش مختف می شود در زیر به ذکر این گرایش ها برای شما دوستان گرامی می پردازیم.

گرایش های ارشد مهندسی صنایع

سیستم های کلان

آینده پژوهی

مهندسی مالی

بهینه سازی سیستم ها

لجستیک و زنجیره تأمین

مدیریت مهندسی

سیستم های سلامت

کیفیت و بهره وری

مدیریت نوآوری و فناوری

سیستم های کلان

 

در میان گرایش های ذکر شده گرایش سیستم های کلان و بهینه سازی سیستم ها از جمله پر رقابت ترین و قدیمی ترین گرایش ها محسوب می شود. مورد دیگر این که، به جهت ادامه تحصیلات دانشگاهی گرایش بهینه سازی سیستم ها از شرایط بهتری برخوردار است. زیرا موضوعات مورد تحقیق و پژوهش در این گرایش واقعاً گسترده است و دانشجویان مشغول به تحصیل در آن به طور معمول از رزومه پژوهشی بهتری برخوردار هستند.

منابع ارشد صنایع

جهت شرکت در آزمون ورودی ارشد صنایع مطالعه شمار زیادی از منابع کاملاً ضروری می نماید. از جمله این منابع می توان به مبانی اقتصاد مهندسی، آمار ریاضی، تحقیق در عملیات، مبانی احتمالی، برنامه ریزی تولید و کنترل موجودی ها، و مبانی سازمان و اصول مدیریت اشاره کرد.

در رشته مهندسی صنایع راه های بسیار مؤثر و کارا از انرژی، اطلاعات، مواد و ماشین آلات جهت ارائه خدمات مختلف و یا تولید انواع محصولات مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند

ارشد صنایع تهران

رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های سراسری و آزاد مختلفی در شهر تهران مورد تدریس قرار می گیرد. هر فرد می تواند با توجه به شرایط و موقعیت خود دست به انتخاب یکی از این دانشگاه جهت ادامه تحصیل در دوره ارشد صنایع بزند.

در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد صنایع پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله گرایش های ارشد صنایع بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد صنایع ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.