آیدانیتو > ارشد ریاضی
ریاضی

ارشد ریاضی


ارشد ریاضی

ریاضیات همواره به عنوان هنری باستانی در میان مردم جوامع مختلف شناخته می شود و از همان آغاز شکل گیری از جمله علمی ترین و ذهنی ترین تلاش های انسان ها به شمار می رفته است. به صورت غیر رسمی می توان این علم را علم مطالعه اشکال و اعداد تعریف کرد. ریاضیات زبانی به خصوص دارد که در آن به جای علائم نقطه گذاری و کلمات از نمادها و علائم استفاده می گردد. نقش ریاضیدانان در تکامل فکر فلسفی و علمی آدمی از نقش فلاسفه و دانشمندان علوم دیگر کمتر نیست. در واقع می توان ریاضیات را پایه مهندسی و علوم به شمار آورد. امروزه تمامی رشته های دارای پایه علمی از الگوهای مختلف ریاضی بهره می گیرند. از جمله توانایی های ضروری جهت تحصیل در رشته ریاضی داشتن صبر و حوصله فراوان و دریغ نکردن از صرف وقت در حل مسائل مختلف اشاره کرد. تحصیل در رشته ریاضی نیازمند دانشجویانی است که علاقه زیادی به درس ریاضیات داشته باشند و از پایه ای قوی در این رشته برخوردار باشند. همان طور که در جریان هستید رشته ریاضی در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در ایران جذب دانشجو دارد. اما بحت مورد نظر ما در این مقاله ارشد ریاضی است باید عرض کنیم که مجموعه ریاضی در مقطع ارشد از دو رشته ریاضی کاربردی و ریاضی محض تشکیل شده است. هر یک از این رشته ها گرایش هایی چند را شامل می شوند به عنوان نمونه در رشته ریاضی کاربردی هفت گرایش مختلف از جمله ریاضیات زیستی، علوم داده، بهینه سازی، رمز و کد و معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی دیده می شوند. اما در این میان، رشته ریاضی محض نیز شش گرایش را در بر می گیرد. منطق ریاضی، آنالیز، هندسه (توپولوژی) و ریاضیات تصادفی از جمله این گرایش ها هستند. با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع تر و کامل تری را در رابطه با ارشد ریاضی به دست آورید.

منابع ارشد ریاضی

در این بخش از مقاله، اشاره ای هر چند کوتاه به شماری از منابع لازم جهت شرکت در کنکور ارشد ریاضی داریم. همچنین شما دوستان گرامی می توانید جهت آشنایی با سؤالات ارشد ریاضی و کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

انتشارات

مبانی جبر و بهینه سازی خطی

بهینه سازی خطی

آشنایی با تحقیق در عملیات

حمدی طه

 

برنامه ریزی خطی

لیبرمن

 

مبانی جبر

جبر

هرشتاین

 

مبانی ترکیبات

ریاضی گسسته

ترمبلی-گراسمن

 

آنالیز ریاضی

آنالیز ریاضی

محمدرضا لگویی- رضوان احسانی

گسترش علوم پایه

اصول آنالیز ریاضی

والتر رودین

 

علمی و فنی


ارشد ریاضی کاربردی

هدف اصلی و اساسی از ایجاد و راه اندازی ارشد ریاضی کاربردی آموزش و تربیت کارشناسان و متخصصانی است که مهارت و توانایی خوب و قابل توجهی در حوزه ریاضی کاربردی داشته باشند و مهارت عملی و علمی در این زمینه را به خوبی فرا گرفته باشند. با توجه به موضوع کاربرد و استفاده از ریاضی در سایر علوم ضرورت وجود این رشته تحصیلی در میان رشته های ارشد ریاضی بیشتر آشکار می شود. در میان دروس مطالعه در ارشد ریاضی کاربردی می توان به نظریه صف، برنامه ریزی حمل ونقل، شبیه سازی کامپیوتر و نظریه تقریب اشاره کرد.

قبولی ارشد ریاضی

قبولی در ارشد ریاضی در گرو رعایت چند اصل مهم است. از جمله این اصول می توان به اولویت بندی دقیق اهداف، تنظیم کردن برنامه در راستای توانمندی های فردی، مطالعه سؤالات کنکورهای سال های قبل، صحبت با افراد پذیرفته شده در ارشد ریاضی یا مشاورین دانشگاه اشاره کرد.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد ریاضی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله گرایش های ارشد ریاضی بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد ریاضی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *