ارشد حسابداری

رشته مشهور حسابداری یکی از پرکاربردترین رشته های دانشگاهی در دنیا محسوب می شود. این موضوع از کاربرد و استفاده این رشته ها در حین کار و همین طور نیاز مبرم تمامی مؤسسات، سازمان ها و شرکت ها و حتی برخی از خانواده ها به کارشناس مالی و حسابدار نشأت می گیرد. هم زمان با پیشرفته و پیچیده تر شدن جوامع رقابت بین سازمان ها و شرکت روز به روز افزایش می یابد و همین موضوع حساب و کتاب دقیق تر آن ها جهت پیش بینی گرفتن از سایر رقبا را می طلبد. بدین ترتیب توانایی افراد و شرکت ها جهت پاسخ گویی به نهادهای نظارتی مالی و برنامه ریزی جهت آینده و مؤسسه یا سازمان به وسیله به کارگیری یک حسابدار افزایش پیدا می کند. از جمله شروط اصلی انجام حسابداری تجزیه و تحلیل انواع داده های مالی است که این امر بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی تقریباً غیر ممکن به نظر می رسد. همان طور که می دانید رشته حسابداری در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های مختلف ایران تدریس می شود. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد حسابداری برای شما دوستان می پردازیم.

منابع ارشد حسابداری

در مورد منابع ارشد حسابداری باید بگوییم که هر داوطلب جهت شرکت در کنکور ارشد حسابداری موظف به مطالعه منابعی بسیاری است. از جمله این منابع می توان به استانداردهای حسابرسی، مروری جامع بر حسابرسی، واژگان ضروری برای تافل، استانداردهای حسابداری برای کل حسابداری مالی، ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت و آمار و کاربرد آن در مدیریت اشاره کرد. منابع معرفی شده در بالا از جمله بهترین و جامع ترین منابع ارشد حسابداری محسوب می شوند. جهت کسب اطلاعات کامل تر در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام حسابداری ارشد تنها به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد

ارشد حسابداری آزاد

رشته حسابداری در مقطع ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی نیز ارائه می شود. ورود به این رشته و این دانشگاه تنها از طریق شرکت در کنکور ارشد امکان پذیر است. از میان دانشگاه های آزاد پذیرنده ارشد حسابداری می توان از واحدهای تهران مرکزی، تاکستان، تفرش، اهواز، الیگودرز، بستان آباد، ایلام و بندرعباس نام برد.

ارشد حسابداری دانشگاه تهران

گروه حسابداری دانشگاه تهران فعالیت جدی و رسمی خود را از سال 1343 هجری شمسی شروع کرد. این دانشگاه در حال حاضر پذیرنده دانشجویان رشته حسابداری در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد است. دانشجویان ارشد حسابداری دانشگاه تهران در طول دوران تحصیل خود آشنایی لازم را با مباحث زیربنایی و تئوریک حسابداری پیدا می کنند. علاوه بر این، در پایان دوران تحصیلات خود نیز موظف به نگارش و ارائه پایان نامه هستند. در صورتی که شما نیز از داوطلبان ارشد حسابداری 98 هستید، این دانشگاه از جمله بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته کارشناسی ارشد محسوب می شود.

ارشد حسابداری پیام نور

ورود به مقطع ارشد حسابداری در دانشگاه پیام نور به دو شکل امکان پذیر است. در روش اول ثبت نام ارشد حسابداری در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد صورت می گیرد و فرد می تواند پس از قبولی در ارشد حسابداری دانشگاه پیام نور به ادامه تحصیلات خود بپردازید. اما باید بگوییم که ادامه تحصیل در ارشد حسابداری پیام نور از طریق شرکت در طرح فراگیر پیام نور نیز برای متقاضیان امکان پذیر است. ثبت نام حسابداری ارشد تنها به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

 در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد حسابداری پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله معرفی گرایش های ارشد حسابداری بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد حسابداری ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.