ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

نویسنده : مریم کاوه
۲۰ بهمن ۹۶ ۷۱۲ ۶

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

 
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

با وجود اینکه راه اصلی ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، آزمون سراسری برگزار شده توسط سازمان سنجش می باشد، اما همچنان 10 درصد از ظرفیت های هر رشته، مختص به استعدادهای درخشان است. پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار منسجم تر از دانشگاه سراسری برگزار می شود و از این جهت درمیان داوطلبان محبوب تر است.
امتیاز پذیرش استعدادهای درخشان در دانشگاه آزاد فقط مختص به فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد می باشد
 

شرایط ثبت نام بدون کنکور

در صورتی که تمایل دارید از طریق استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد نسبت به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید، لازم است بدانید که بر اساس اطلاعیه ی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، تنها در صورت رعایت بندهای زیر قادر به ثبت نام هستید: بند 1: برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید حداقل معدل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و 17 برای رشته های علوم انسانی را دارا باشید. بند 2: پذیرش دانشجوی واجد شرایط در هر سال تحصیلی فقط یک بار و فقط در همان سال در رشته ی همنام و در یک زیر گروه امکان پذیر است. بند 3: داوطلب باید دوره کارشناسی پیوسته خود در 8 نیم سال تحصیلی و یا کارشناسی ناپیوسته در 4 نیمسال تحصیلی به اتمام برساند.البته ترم تابستان و مرخصی تحصیلی جزو سنوات محسوب نمی شوند. بند 4: دانشجویانی که به دلیلی خارج از اختیار خود، حداکثر دو نیم سال تحصیلی بیشتر از مدت مجاز در مرخصی باشند در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص می توانند مشمول قانون قبل شوند. بند 5: فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته که بر اساس سرفصل های ارائه شده، مدت تحصیلشان 5 نیم سال بوده نیز از مزایای این آیین نامه برخوردار هستند. بند 6: تغییر رشته یا محل تحصیل پذیرفته شدگان امکان پذیر نیست. بند 7: دانشجویانی که دروس معادل سازی شده دارند، شامل استعدادهای درخشان نمی شوند. تذکر 1: داوطلبان دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون آزاد ، مجاز به انتخاب 100 رشته / محل می باشند. تذکر 2: مشمولین خدمت وظیفه، لازم است پیش از  اقدام به خرید شماره سریال ثبت نام، شرایط ادامه تحصیل مشمولان را به دقت مطالعه کنند. دقت کنید!در صورتی که پس از پذیرش در یکی از کد رشته/محل های انتخابی، اقدام به ثبت نام حضوری نکنید، ثبت نام شما منقضی می شود. برای اطلاع از تمامی شرایط و انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاورین با تماس بگیرید.

رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد ،بدون آزمون و با سهمیه ی استعدادهای درخشان در همه ی رشته ها و واحدهای دانشگاهی دانشجو می پذیرد. رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در هفت شاخه قرار می گیرند.
 • شاخه اول: گروه علوم پزشکی
 • شاخه دوم: گروه دامپزشکی
 • شاخه سوم: گروه علوم انسانی
 • شاخه چهارم: گروه علوم پایه
 • شاخه پنجم: گروه فنی و مهندسی
 • شاخه ششم: گروه کشاورزی و منابع طبیعی
 • شاخه هفتم: گروه هنر

در این مقاله به بررسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بزنید. 
اگر سوالی در زمینه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
 
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۶ دیدگاه
 • user_default_pic نازنین
  توسط نازنین در تاریخ ۱۳ تیر ۹۷ reply_comment
  سلام وقت بخیر،من فارغ‌التحصیل 96/3/31 با معدل 19از دانشگاه آزاد هستم پارسال من برای بدون آزمون ارشد شرکت کردم ولی دانشنامم ارسال نشده بودو سازمان فاقد دانشنامه اعلام کرده بود تاییدیه مدرکم 96/9/4هست میخواستم بپرسم امسال میتونم به صورت بدون آزمون امسال شرکت کنم؟به سازمان سنجش پیام میدم ولی کد پیگیری 13رقمی که زیر فرم سوال هست رو میزنم اشتباه اعلام میکنه
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۳ تیر ۹۷
  سلام دوست عزیز اگر سایر شرایط استعدادهای درخشان را داشته باشید ، می توانید.

 • user_default_pic نیوشا
  توسط نیوشا در تاریخ ۱۶ تیر ۹۷ reply_comment
  سلام من خرداد ۹۷ امتحانام تموم شد.معدلم ۱۸/۲۰ است هنوز نمره دو تا از درسام نیومده . اگه بخوام برای استعداد درخشان دانشگاه ازاد همین امسال قبول شم و به مشکل ارسال نشدن دانشنامه برخورد نکنم باید چیکار کنم ؟؟؟؟ ایا باید به دانشگاه خودم اطلاع دهم ؟؟؟؟
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۰۷ مرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز به دانشگاه خودتان مراجعه کنید و فرم استعداد درخشان را در دانشگاه خود پر کرده و پیگیری را از آنان داشته باشید.

 • user_default_pic حسین
  توسط حسین در تاریخ ۳۱ تیر ۹۷ reply_comment
  سلام من در خرداد ۹۵ با معدل ۱۹ فارغ التحصیل شدم میتونم بدون آزمون ارشد ثبت نام کنم.توی کنکور معدل تاثیر داره که من احتمال میدم قبول نشم.
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۰۷ مرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز شما باید تمامی شرایط را داشته باشید. یکی از شرایط این است که حداکثر یکسال از فارغ التحصیلی تان گذشته باشد.