ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

avatar image نویسنده : مریم کاوه
stopwatch image ۳۰ فروردین ۹۹ view image ۵۸۷۴ blogging image ۱۰
ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و انتخاب رشته حرفه ای" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد
برای ورود به دانشگاه چند راه می توان رفت؟ راه اصلی ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، آزمون سراسری برگزار شده توسط سازمان سنجش می باشد، اما همچنان 10 درصد از ظرفیت های هر رشته، مختص به استعدادهای درخشان است. پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار منسجم تر از دانشگاه سراسری برگزار می شود و از این جهت درمیان داوطلبان محبوب تر است.  با توجه به همزمانی ثبت نام استعداد درخشان و انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد نیاز است قبل از خرید سریال ثبت نام، دفترچه ثبت نام را به دقت مطالعه کنید.
امتیاز پذیرش استعدادهای درخشان در دانشگاه آزاد فقط مختص به فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد می باشد
 

شرایط ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

همه چیز بستگی به شما دارد. در صورتی که تمایل دارید از طریق استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد نسبت به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور اقدام کنید، لازم است بدانید که بر اساس اطلاعیه ی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، تنها در صورت رعایت بندهای زیر قادر به ثبت نام هستید:
بند 1: برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید حداقل معدل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و 17 برای رشته های علوم انسانی را دارا باشید.
بند 2: پذیرش دانشجوی واجد شرایط در هر سال تحصیلی فقط یک بار و فقط در همان سال در رشته ی همنام و در یک زیر گروه امکان پذیر است.
بند 3: داوطلب باید دوره کارشناسی پیوسته خود در 8 نیم سال تحصیلی و یا کارشناسی ناپیوسته در 4 نیمسال تحصیلی به اتمام برساند.البته ترم تابستان و مرخصی تحصیلی جزء سنوات محسوب نمی شوند. در ایین زمینه اطلاعاتی را در این صفحه مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کارشناسی ارشد کسب کنید.
بند 4: دانشجویانی که به دلیلی خارج از اختیار خود، حداکثر دو نیم سال تحصیلی بیشتر از مدت مجاز در مرخصی باشند در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص می توانند مشمول قانون قبل شوند.
بند 5: فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته که بر اساس سرفصل های ارائه شده، مدت تحصیلشان 5 نیم سال بوده نیز از مزایای این آیین نامه برخوردار هستند.
بند 6: تغییر رشته یا محل تحصیل پذیرفته شدگان امکان پذیر نیست.
بند 7: دانشجویانی که دروس معادل سازی شده دارند، شامل استعدادهای درخشان نمی شوند.
تذکر 1: داوطلبان دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون آزاد، مجاز به انتخاب 100 رشته / محل می باشند.
تذکر 2: مشمولین خدمت وظیفه، لازم است پیش از  اقدام به خرید شماره سریال ثبت نام، شرایط ادامه تحصیل مشمولان را به دقت مطالعه کنند. دقت کنید! در صورتی که پس از پذیرش در یکی از کد رشته/محل های انتخابی، اقدام به ثبت نام حضوری نکنید، ثبت نام شما منقضی می شود.
برای اطلاع از تمامی شرایط و انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاورین با تماس بگیرید.

ظرفیت پذیرش ارشد بدون کنکور آزاد

حالا وقت این است که سوالات مهمی را بپرسیم. آیا شما دوست عزیز مایل به شرکت در پرستاری بدون کنکور آزاد از ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده این دوره تحصیلی اطلاعی دارید؟ در صورت تمایل به اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشجویان در ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس حاصل فرمایید. اطلاعاتی راجع به مشاوره تحصیلی تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری را اصلا از دست ندهید.

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد ، بدون آزمون و با سهمیه ی استعدادهای درخشان در همه ی رشته ها و واحدهای دانشگاهی دانشجو می پذیرد. رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در هفت شاخه قرار می گیرند.
 • شاخه اول: گروه علوم پزشکی
 • شاخه دوم: گروه دامپزشکی
 • شاخه سوم: گروه علوم انسانی
 • شاخه چهارم: گروه علوم پایه
 • شاخه پنجم: گروه فنی و مهندسی
 • شاخه ششم: گروه کشاورزی و منابع طبیعی
 • شاخه هفتم: گروه هنر
با توجه به تعدد رشته های ارشد بدون کنکور آزاد ، پیشنهاد می کنیم که برای آگاهی از لیست کامل رشته های بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از لیست رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

رتبه بندی واحد های دانشگاهی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در رشته های متعددی دانشجو می پذیرد و طبیعتا واحدهای دانشگاهی مختلفی نیز دارد. به همین منظور بسیاری از داوطلبان پس از انتخاب رشته دلخواهشان در انتخاب واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد دچار سردرگمی می شوند. اگر به رشته ی خاصی علاقه دارید، پیشنهاد ما این است که قبل از اقدامی برای انتخاب رشته، برای آگاهی از شرایط و ضوابط پذیرش، لیست واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده، رتبه بندی واحدهای دانشگاهی، میزان شهریه و هر آنچه باید در زمینه ادامه تحصیل در مقطع ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کاردانی به کارشناسی کلیک کنید.
برای آگاهی از رتبه بندی واحدهای دانشگاهی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شهریه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

موارد مهمی باید داوطلبان را درگیر خود کنند. یکی از موارد مهمی که داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور بایستی به آن دقت کنند، شهریه است. با توجه به اینکه میزان شهریه در هر سال متفاوت است، بایستی به طور دقیق از شهریه باخبر شوید. با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان به محض شنیدن عنوان شهریه، نگران بازپرداخت آن می شوند، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از روش های پرداخت آسان شهریه مانند دریافت وام با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. راستی چرا به فکر یک کار پاره وقت یا راه اندازی یک کسب و کار کوچک در کنار ادامه تحصیل تان نیستید؟ پیشنهاد می کنیم برای مشاوره شغلی و راه اندازی کسب و کار با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از شهریه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ، مشاوره شغلی و راه اندازی کسب و کار با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بهتر است یا ارشد فراگیر پیام نور؟

داوطلبان تحصیل در مقطع ارشد به صورت بدون کنکور در دو راهی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و آزمون ارشد فراگیر پیام نور سرگردان می شوند. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور دارای دو سیاست متفاوت در پذیرش دانشجوی بدون کنکور در مقطع ارشد هستند، پیشنهاد می کنیم اگر قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد را دارید، برای کسب اطلاع جامع تر در زمینه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و ارشد فراگیر پیام نور، مقایسه میزان شهریه، زمان و شرایط ثبت نام، میزان اعتبار مدرک و هر آنچه باید در راه تحصیل بدون کنکور بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
در این مقاله به بررسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بزنید. 
اگر سوالی در زمینه ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و انتخاب رشته حرفه ای " می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۵ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.5 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱۰ دیدگاه
 • user_default_pic نازنین
  توسط نازنین در تاریخ ۱۳ تیر ۹۷ reply-button
  سلام وقت بخیر،من فارغ‌التحصیل 96/3/31 با معدل 19از دانشگاه آزاد هستم پارسال من برای بدون آزمون ارشد شرکت کردم ولی دانشنامم ارسال نشده بودو سازمان فاقد دانشنامه اعلام کرده بود تاییدیه مدرکم 96/9/4هست میخواستم بپرسم امسال میتونم به صورت بدون آزمون امسال شرکت کنم؟به سازمان سنجش پیام میدم ولی کد پیگیری 13رقمی که زیر فرم سوال هست رو میزنم اشتباه اعلام میکنه
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۱۴ تیر ۹۷
  سلام دوست عزیز اگر سایر شرایط استعدادهای درخشان را داشته باشید ، می توانید.

 • user_default_pic نیوشا
  توسط نیوشا در تاریخ ۱۷ تیر ۹۷ reply-button
  سلام من خرداد ۹۷ امتحانام تموم شد.معدلم ۱۸/۲۰ است هنوز نمره دو تا از درسام نیومده . اگه بخوام برای استعداد درخشان دانشگاه ازاد همین امسال قبول شم و به مشکل ارسال نشدن دانشنامه برخورد نکنم باید چیکار کنم ؟؟؟؟ ایا باید به دانشگاه خودم اطلاع دهم ؟؟؟؟
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۰۸ مرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز به دانشگاه خودتان مراجعه کنید و فرم استعداد درخشان را در دانشگاه خود پر کرده و پیگیری را از آنان داشته باشید.

 • user_default_pic حسین
  توسط حسین در تاریخ ۳۱ تیر ۹۷ reply-button
  سلام من در خرداد ۹۵ با معدل ۱۹ فارغ التحصیل شدم میتونم بدون آزمون ارشد ثبت نام کنم.توی کنکور معدل تاثیر داره که من احتمال میدم قبول نشم.
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۰۸ مرداد ۹۷
  سلام دوست عزیز شما باید تمامی شرایط را داشته باشید. یکی از شرایط این است که حداکثر یکسال از فارغ التحصیلی تان گذشته باشد.

 • user_default_pic النا
  توسط النا در تاریخ ۱۶ اسفند ۹۷ reply-button
  برای ارشد بدون کنکور آزاد حتما باید استعدادهای درخشان بود؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۱۶ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز، بله، برای ارشد بدون کنکور آزاد بایستی شرایط استعدادهای درخشان را دارا باشید.

 • user_default_pic احمد
  توسط احمد در تاریخ ۱۶ اسفند ۹۷ reply-button
  سلام. ارشد بدون کنکور آزاد تو رشته های تجربی و ریاضی هزینش متفاوته؟حدودا تو مهندسیا چقدره و حدودا تو رشته های تجربی مثل ژنتیک و ...چقده؟ ممنون
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز؛ هزینه ارشد بدون کنکور آزاد در رشته های ریاضی حدوداً 3 تا 4 میلیون و تجربي 3 تا 5 میلیون خواهد بود.