ارشد باغبانی

رشته باغبانی از جمله مهم ترین و جذاب ترین رشته های گروه کشاورزی به شمار می آید. با عنایت به رشد روز افزون جمعیت کشور و نیاز آن ها به مواد غذایی رشته باغبانی با تولید کردن در حدود 40 درصد از موادغذایی مورد نیاز مردم نقشی بسیار مهم و تأثیر گذار در تأمین کردن مواد غذایی مورد نیاز انسان ها دارد. علاوه بر این، تخصصی شدن پرورش انواع درختان میوه و گیاهان مختلف به استفاده از امکانات و ابزار و همین طور استعدادهای جوان نیاز مبرمی دارد. به همین منظور و با هدف تربیت افرادی کارشناس در این زمینه جهت تولید کردن انواع مختلف محصولات باغبانی همچون درختان زینتی، سبزی ها، درختان میوه و همین طور طراحی فضای سبز و گل کاری در دانشگاه ها ایجاد و راه اندازی شده است. تأمین نیاز غذایی از جمله اساسی ترین و مهم ترین نیازهای هر کدام از افراد جامعه به حساب می آید. با توجه به موضوع محدودیت آب و زمین برای جوامع در حال پیشرفت لزوماً باید اقدام به بدست آوردن حداکثر محصول از زمین های زیرکشت کرد. انواع محصولات باغبانی در دنیا در کنار تأمین بخشی از غذای مورد احتیاج انسان ها از جایگاه ویژه ای در تأمین سلامت انسان ها برخوردار است.

قصد ادامه تحصیل در ارشد رشته باغبانی را دارید؟ برای آگاهی از بهترین منابع درسی، رتبه بندی دانشگاه ها، بازار کار، آنالیز کارنامه و رتبه و انتخاب رشته با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.


در رابطه با بازار کار این رشته تحصیلی می توان گفت که امکان اشتغال به کار دانش آموختگان رشته باغبانی در زمینه برنامه ریزی منطقه ای، زمینه های تولیدی و همین طور در جایگاه یک مدرس در مراکز مختلف آموزشی و یا مجربی انواع واحدهای تولیدی فراهم است. در میان توانمندی های ضروری جهت ادامه تحصیل در رشته باغبانی می توان به داشتن صبر و حوصله زیاد، توان و قدرت جسمانی مناسب داشتن آشنایی کافی به محیط زیست و همین طور علاقه به کار و فعالیت در محیط های طبیعی اشاره کرد. همان طور که در جریان هستید، رشته باغبانی در مقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایران مورد تدریس واقع می شود. در این مقاله به بحث در مورد ارشد باغبانی برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با ارشد باغبانی به دست آورید.
برای آگاهی از بهترین منابع کنکوری باغبانی، آنالیز کارنامه و رتبه و انتخاب رشته، بازار کار، رتبه بندی دانشگاه ها، شهریه و هر آنچه باید در زمینه ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته باغبانی بدانید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

معرفی کارشناسی ارشد باغبانی

رشته باغبانی در مقطع کارشناسی ارشد تحت عنوان علوم و مهندسی باغبانی نامیده می شود. در این میان رشته علوم و مهندسی باغبانی 5 گرایش تحصیلی را در بر می گیرد که در زیر نام آن ها را برایتان ذکر می کنیم.
1) سبزی ها
2) گیاهان دارویی
3) درختان میوه
4) تولید محصولات گلخانه ای
5) گیاهان زینتی

منابع کارشناسی ارشد باغبانی

در این بخش از مقاله حاضر به ذکر منابع ارشد باغبانی برای شما دوستان می پردازیم.

نام درس

نام کتاب

مؤلف

انتشارات

سبزی کاری و گل کاری

گلکاری

دکتر خلیقی

روزبهان

سبزی کاری

دکتر غلامعلی پیوست

گهواره کتابیران

فیزیولوژی و فیزیولوژی بعد از برداشت

فیزیولوژی گیاهی

دکتر احمدی

دانشگاه تهران

فیزیولوژی بعد از برداشت

دکتر راحمی

دانشگاه شیراز

ازیاد نباتات

ازدیاد نبات

دکتر رسول خلیلی مرندی

جهاد دانشگاهی واحد ارومیه

خاک شناسی و گیاه شناسی

گیاه شناسی جلد 2-1

دکتر احمد قهرمان

دانشگاه تهران

میوه کاری

میوه کاری در مناطق معتدله

دکتر یوسف رسول زادگان

دانشگاه صنعتی اصفهان

زبان تخصصی و عمومی

504 واژه ضروری تافل

 

جنگل

برنامه ریزی برای ارشد باغبانی

به طور قطع به یقین، انجام برنامه ریزی بی عیب و نقص تا پیش از شروع به مطالعه جهت ارشد باغبانی از ضروریات است. بدین وسیله می توانید تا حد زیادی موفقیت خود را تضمین کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
 در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد باغبانی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به گرایش های ارشد باغبانی بزنید.
اگر سؤالی درباره ارشد باغبانی ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.