ارشد آلمانی

زبان آلمانی زبانی است شناخته شده که به عنوان عضوی از شاخه زبان های ژرمنی عربی و از خانواده زبان های هنر و اروپایی در میان مردم جهان مشهور است. زبانی که می توان گفت بیشتر مردم اروپای مرکزی به آن تکلم می کنند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که زبان آلمانی باداشتن بیشتر از 95 میلیون گویشور عنوان پر گویشورترین زبان اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است. اکثریت قریب به اتفاق گویشوران زبان آلمانی در کشورهایی همچون آلزاس، شرق بلژیک، لوگزامبورگ، سوئیس، اتریش، آلترآدیجه، لیختن اشتاین و همین طور جنوب دانمارک ساکن هستند. نکته جالب این که زبان آلمانی بعد از زبان بین المللی انگلیسی به عنوان سومین زبان مورد استفاده در اینترنت و دومین زبان اسناد علمی بعد از زبان بین المللی انگلیسی شناخته شده است. قابل توجه شما دوستان که زبان آلمانی در طول سیر تحول تاریخی خود همچنان وفاداری خود را به بخش اعظمی از واژگان بومی ژرمنی و دستور زبان آن حفظ کرده است. سعی در زنده نگه داشتن آن ها در دستگاه واژگانی و دستوری خود داشته است. در این مقاله، به بحث در مورد ارشد آلمانی برای شما دوستان گرامی می پردازیم. پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات ضروری را در رابطه با ارشد آلمانی به دست آورید.

کارشناسی ارشد آلمانی

مجموعه آلمانی در مقطع کارشناسی ارشد از سه رشته تحصیلی متفاوت تشکیل شده است. در زیر به ذکر رشته های مجموعه آلمانی برای شما عزیزان می پردازیم. البته باید گفت که هیچ کدام از این رشته ها گرایشی را شامل نمی شود.

  • زبان و ادبیات آلمانی
  • آموزش زبان آلمانی
  • مترجمی زبان آلمانی

در زیر به ذکر توضیحاتی هر چند مختصر در مورد دو رشته از این مجموعه برایتان می پردازیم.

مترجمی زبان آلمانی

مترجمی زبان آلمانی در مقطع کارشناسی ارشد از دو بخش عملی و نظری تشکیل شده است و در آن مباحثی در حوزه فلسفه، فرهنگ، ادبیات، زبان شناسی و همین طور نحوه ارتباط تنگاتنگ این رشته با علوم ترجمه مطرح می شود. بدین ترتیب دانشجویان وادار به چالش با ترجمه در جایگاه یک علم مهم روز می شوند. هدف اصلی و اساسی از ارائه رشته مترجمی زبان آلمانی در دانشگاه ها و در مقطع ارشد آموزش و تربیت منتقدان و کارشناسان ترجمه به زبان شناخته شده آلمانی است. تمامی دانشجویان در طول مدت تحصیل در ارشد آلمانی به وسیله مطالعه فراوان و عمیق در زمینه بین رشته ای ترجمه شناسی سعی در افزایش دانش نظری خود با هدف فهم زمینه های ترجمه و بنیان های فکری این علم را دارند. در همین راستا، توان کاربردی افراد در زمینه نقد کردن ترجمه های انجام شده در حوزه های متعدد ادبی و فرهنگی و همین طور ترجمه علمی به کار گرفته می شود.

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که زبان آلمانی باداشتن بیشتر از 95 میلیون گویشور عنوان پر گویشورترین زبان اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده است.

زبان و ادبیات آلمانی

ادبیات غنایی، نمایشی و روایی سه رکن اصلی رشته زبان و ادبیات آلمانی را تشکیل می دهند. تحیل و بررسی این سه رکن علاوه بر انجام پژوهش ها و بررسی های لازم در زمینه آثار برگزیده در این زمینه، سیر تحولات ایجاد شده در زبان آلمانی و نقش مؤثر آن در به وجود آمدن ادبیات آلمان و توجه به صناعات ادبی در راستای بالا رفتن سطح علم و دانش دانشجویان این رشته تحصیلی قرار دارد. هدف اساسی از ایجاد و راه اندازی ارشد زبان و ادبیات آلمانی به وجود آوردن امکان ادامه تحصیل جهت دانشجویان است. تا بدین وسیله بستری ضروری برای دستیابی به گستره فرهنگ و ادب آلمان و گذر از مرزهای فرهنگی ایجاد شود.

دانشگاه های دارای رشته ارشد زبان آلمانی

در این بخش به ذکر اسامی دانشگاه های سراسری و آزاد پذیرنده ارشد زبان آلمانی برای شما دوستان گرامی می پردازیم.

دانشگاه های سراسری پذیرنده ارشد زبان آلمانی

رشته

دانشگاه

زبان و ادبیات آلمانی

دانشگاه تهران

مترجمی زبان آلمانی

دانشگاه تهران

آموزش زبان آلمانی

دانشگاه شهید بهشتی تهران

 

دانشگاه های آزاد پذیرنده ارشد زبان آلمانی

رشته

دانشگاه

زبان و ادبیات آلمانی

واحد علوم تحقیقات

آموزش زبان آلمانی

واحد علوم و تحقیقات-واحد تهران مرکزی-واحد الکترونیکی

منابع کنکور ارشد آلمانی

جهت پذیرش و قبولی در یکی از رشته های ارشد آلمانی مطالعه منابعی جامع از ضروریات است. در میان منابع معرفی شده می توان به einfuhrung in die ubersetzungswissenschaft، Einfuhrung in die moderne linguidtik اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس حاصل فرمایید.
در این مقاله به تحلیل و بررسی ارشد آلمانی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله منابع ارشد زبان آلمانی بزنید.
اگر سوالی در زمینه ارشد آلمانی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید