آزمون PTE

در سال های اخیر آزمون PTE با آزمون های تافل و آیلتس همراه شده است و در گروه آزمون های بین المللی جای گرفته است. آزمون PTE مورد قبول 50 کشور از جمله استرالیا و نیوزلند است و علاقه مندان مهاجرت به این کشورها را به سمت خود کشانده است.

PTEچیست

PTE یک آزمون زبان کاربردی در روزمره است و دو گروه آزمون های زبان بین المللی قرار گرفته است. آزمون PTE توسط سازمان PeaRson برگزار می شود و مورد توجه مهاجران استرالیا قرار گرفته است.

آزمون PTE به دو صورت جنرال و آکادمیک برگزار می شود. نوع آکارمیک آن در دانشگاه ها و مؤسسات مورد قبول است. آزمون PTE در مقایسه با آزمون های تافل و آیلتس مزایای بسیاری دارد.

یکی از این مزایا، نمره دهی کامپیوتری است. تصحیح کامپیوتری موجب حذف نمره دهی سلیقه ای انسانی می شود. و از دیگر مزایای آن این است که نتایج 5 روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود.

در آزمون PTE دو مهارت به صورت هم زمان سنجیده می شود و نمره هر یک بر دیگری اثر گذار است. این ویژگی امکان جبران نمره داوطلبانی که در یک مهارت ضعیف هستند را فراهم کرده است.

مدت زمان این آزمون سه ساعت است و یک استراحت ده دقیقه ای نیز در نظر گرفته شده است.

آزمون PTE

آزمون PTE چهار مهارت صحبت کردن، نوشتن، خواندن و شنیدن را مورد ارزیابی قرار می دهد. بخش اول آزمون شامل speaking و writing است. مدت زمان امتحانی این بخش بسته به متن 77 تا 93 دقیقه است. در این بخش، شما ابتدا باید خود را معرفی کنید، سپس متنی به شما داده می شود که باید آن را بلند بخوانید. صدای شما از طریق میکروفن ضبط می شود. سپس باید جملاتی که می شنوید را تکرار کنید. بعد از آن تصویری به شما نشان داده می شود که باید درباره جزئیات آن صحبت کنید. سپس باید خلاصه یک فیلم را در 40 ثانیه بیان کنید و به یک سؤال پاسخ دهید. در بخش نوشتاری یک تا سه متن ارائه می شود باید آن ها را بخوانید و در یک جمله خلاصه کنید و همچنین پیرامون موضوع مطرح شده متنی با 300 کلمه بنویسید.

بخش دوم Reading است. در این بخش مهارت نوشتن نیز ارزیابی می شود. در این بخش باید جاهای خالی را پر کنید، به سؤالات چند گزینه ای پاسخ دهید و پاراگراف ها را مرتب کنید.

بخش دوم که بخش آخر نیز می باشد Listening است، فایل های صوتی یا تصویری این بخش آن ها یک بار پخش می شوند. پس از شنیدن متن، باید آن را خلاصه نویسی کنید، به سؤالات چند گزینه ای پاسخ دهید، جاهای خالی را پر کنید، کلمه حذف شده را انتخاب کنید و یک جلمه را در قسمت مشخص شده تایپ کنید. مدت زمان این مرحله 45 تا 75 دقیقه است. نمره دهی این آزمون مطابق معیار جهانی زبان انگلیسی از ده تا نود است و نمره هر مهارت از نود محاسبه می شود. کسب نمره در این آزمون نسبت به آزمون تافل بسیار راحت است.
یکی دیگر از آزمون های زبان، MSRT است. با آزمون زبان MSRT نیز آشنا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آزمون pte می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.