آزمون تافل

هر کسی که سری به زبان انگلیسی زده باشد، حتماً نام آزمون تافل را شنیده است. آزمون تافل یکی از آزمون های ارزیابی زبان انگلیسی و معیاری برای مقایسه دانش انگلیسی افراد است. آزمون تافل به مانند هر آزمون دیگر دارای چندین سؤال از بخش ها و مهارت های مختلف است و در انتها نیز هر فرد با نمره ای کسب می کند.

آزمون تافل چیست

آزمون تافل به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه اهست که توسط مؤسسه ETS برگزار می شود. آزمون تافل اولین بار در سال 1964 برگزار شد و تاکنون بیش از 20 میلیون نفر در سراسر جهان در این آزمون شرکت کرده اند. مدرک آزمون تافل در 130 کشور و بیش از ده هزار دانشگاه مورد قبول است. آزمون تافل دارای اعتباری دو ساله است و بعد از اتمام اعتبار باید مجدداً در آزمون تافل شرکت کرد.

آزمون تافل به دو صورت کاغذی و اینترنتی برگزار می شود. آزمون کاغذی به PBT و آزمون اینترنتی را IBT می گویند. خیلی ها معتقدندکه در آزمون کاغذی تافل آسان تراز آزمون اینترنتی آن است.

آزمون تافل چهار مهارت خواندن، شنیداری، نوشتاری و گفتاری را مورد ارزیابی و نمره دهی قرار می دهد. در بخش شنیداری داوطلبان باید 60 تا 90 دقیقه به یک سخنرانی یا مکالمه روزمره گوش دهند و به سؤالات آن پاسخ دهند. امتیاز این بخش بین 0 تا 30 می باشد و امتیاز 15 الی 21 به عنوان امتیاز متوسط در نظر گرفته می شود. از آنجایی که  یک ساعت گوش دادن کار نسبتاً سختی است، بعد از این بخش ده دقیقه استراحت در نظر گرفته شده است. بخش نوشتاری نیز زمانی حدود 50 دقیقه را به خود اختصاص می دهد. در این قسمت باید دو انشاء بنویسید.

بخش گفتاری دومین بخش آزمون است و بعد از استراحت آغاز می شود. در این قسمت شما باید به شش سؤال پاسخ دهید. داشتن لهجه بریتانیایی یا آمریکایی در این بخش از اولویت خاصی برخوردار نیست بلکه فقط استفاده درست از کلمات اهمیت دارد.

ثبت نام آزمون تافل

برای ثبت نام تافل لازم است وارد سایت ETS شوید و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود حساب کاربری ایجاد کنید. اطلاعات خود را مطابق با گذرنامه خود و به طور صحیح وارد کنید. زیرا این بخش قبل تغییر نیست بعد از ثبت نام وارد صفحه کاربری خود شوید و آزمون تافل را انتخاب کنید. سپس مراحل ثبت نامی را طی کنید.

هزینه آزمون تافل

هزینه آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت است. در سال 2018 هزینه آزمون تافل برای استان های ایران معادل 215 دلار است. اگر ثبت نام به صورت LATE باشد هزینه آن 40 دلار بیشتر است. پس از ثبت نام اگر بخواهید ثبت نام خود را لغو کنید باید تا 40 روز قبل از زمان آزمون اعلام کنید.50% از پول شما به شما باز خواهدگشت.
یکی دیگر از آزمون های زبان انگلیسی که در حال حاضر همراه با آزمون تافل پیش میرود آزمون PTE است.

اگر سؤالی در زمینه آزمون های تافل، منابع آزمون تافل و نحوه ثبت نام آن دارید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.