کنکور

آزمون آزمایشی


آزمون آزمایشی

آزمون کنکور، مرحله ای است که بسیاری آن را به غولی تشبیه می کنند که با پیروزی بر آن می توان آینده ای مطمئن تر ساخت. به این منظور برای پشت سر گذاشتن و پیروز شدن باید با آمادگی کامل به نبرد کنکور رفت. یکی از ابزارهای کمکی که شما را برای قبولی در کنکور آماده می کند، آزمون آزمایشی است. درست همانند مبارزه و تمرین های اولیه قبل از رفتن برای مبارزه با یک غول!

البته به راستی بهتر است کنکور را به یک غول بزرگ تشبیه نکنیم. زیرا عبور از آن، آنقدر ها هم سخت و غیر ممکن نیست، فقط لازم است تا آماده باشیم. اگر قدم های خود را محکم برداریم و مرحله به مرحله را به درستی طی کرده باشیم، می توانیم در کنکور 98 به آن چه می خواهیم، دست یابیم.

آن چه ما را در این راه همراهی می کند و برای کنکور نیز آماده می سازد، مطالعه درست، برنامه ریزی، شرکت در آزمون آزمایشی، بررسی و تحلیل آزمون، تست زنی و اعتماد به نفس است.

نقش آزمون های آزمایشی در قبولی

اولین قدم برای شروع به مطالعه، آماده شدن برای کنکور داشتن یک برنامه حرفه ای است. این برنامه می تواند براساس برنامه محل تحصیلتان، برنامه آزمون آزمایشی که در آن شرکت می کنید، برنامه ریزی مشاوران تحصیلی و یا برنامه ریزی خودتان باشد.

البته داشتن یک برنامه قابل اجرا، کاری تخصصی است و نیاز به بررسی همه جانبه دارد. بنابراین اگر می خواهید برنامه ریزی داشته باشید، بهتر است با مشاوران تحصیلی آیدانیتو نیز مشورت کنید و از آنان راهنمایی بخواهید.

اگر بر اساس برنامه آزمون آزمایشی خود پیش می روید، از معتبر بودن آزمون آزمایشی اطمینان پیدا کنید. به این منظور می توانید از مشاوران تحصیلی با تجربه کمک بگیرید.

نحوه صحیح مطالعه نیز اهمیت بالایی دارد، زیرا اگر با روشی درست مطالعه کنید مطالب بهتر و مدت زمان بیشتری در ذهنتان می ماند. اگر به دنبال بهترین روش مطالعه ویژه خودتان هستید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

نکات مهم انتخاب آزمون آزمایشی

به راستی برای شرکت در یک آزمون آزمایشی مناسب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟! آزمون آزمایشی خوب دارای چه ویژگی هایی است؟ آیا می توان به یک آزمون آزمایشی تکیه کرد و بر اساس آن پیش رفت؟ یک آزمون آزمایشی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا به آن اعتماد کنیم؟

مواردی که ذکر شد این اولین نکته ای است در هنگام انتخاب آزمون آزمایشی به ذهن شما می رسد. یک آزمون آزمایشی خوب باید سطح سوالات استانداری داشته باشد. یعنی نه سوالات بسیار آسان و نه بسیار سخت باشند. سطح سوالات باید مناسب با سطح سوالات کنکور و کمی از آن سخت تر باشد. برای هر درس باید سوالات آسان، متوسط و سخت در نظر گرفته شود.

 نکته دوم جامعه آماری یک آزمون می باشد. از آن جایی که در آزمون آزمایشی رتبه و تراز به دست آمده تحت تاثیر سایر نفرات شرکت کننده است، هرچه جامعه آماری و تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد، نتایج به دست آمده قابل اعتمادتر است. زیرا رتبه به دست آمده و تعیین جایگاه شما به رتبه حاصله از کنکور سراسری نزدیک تر می شود.

بعد از موارد فوق برنامه ریزی آزمون نیز حائز اهمیت است. یک آزمون آزمایشی مناسب، باید دارای فاصله زمانی مناسب باشد، تا افراد زمان کافی برای آماده شدن را داشته باشند. علاوه بر آن باید برنامه مدارس و ترتیب آموزش مباحث مختلف کتب درسی را در نظر بگیرد و همراه با برنامه آموزشی مدرس پیش رود تا دانش آموز بتواند تکالیف مدرسه، یادگیری و آزمون آزمایشی را با هم پیش ببرد. کارنامه ای که آزمون آزمایشی منتشر می کند نیز دارای اهمیت است. کارنامه باید به گونه ای باشد تا بیشترین اطلاعات را در اختیار داوطلب قرار دهد.

اگر آزمون آزمایشی عالی و مناسب خودتان را پیدا نکرده اید، می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید، تا شما را راهنمایی کنند و آزمون آزمایشی مناسب را به شما پیشنهاد کنند.

شما میتوانیدمقاله برنامه ریزی کنکور 98 را مطالعه کنید تا با نحوه برنامه ریزی آشنا شوید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *