گرایش های دکتری صنایع غذایی

avatar image نویسنده : فرشته کاظم زاده
stopwatch image ۱۸ اسفند ۹۶ view image ۳۵۸۹ blogging image ۲
گرایش های دکتری صنایع غذایی

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " گرایش های دکتری صنایع غذایی و انتخاب رشته" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


گرایش های دکتری صنایع غذایی

آیا از گرایش های دکتری علوم و مهندسی صنایع غذایی اطلاع کافی دارید؟ رشته صنایع غذایی از جمله رشته های پر متقاضی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی کنکور دکتری می باشد. این رشته از جمله رشته هایی است که در دوره های روزانه،شبانه(نوبت دوم)،پردیس های خودگردان و دانشگاه آزاد در گرایش های مختلف دانشجو می پذیرد. اطلاع از گرایش های دکتری علوم و مهندسی صنایع غذایی نقش مهمی در انتخاب رشته داوطلبان ورود به تحصیلات تکمیلی خواهد داشت. در این مقاله به معرفی گرایش های دکتری صنایع غذایی خواهیم پرداخت.

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی رشته ای بسیار پر طرفدار برای داوطلبان ورود به دانشگاه و همچنین افراد متقاضی ورود به تحصیلات تکمیلی می باشد.. رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی که در واقع از صنایع تبدیلی به شمار می رود حلقه اتصال بین مزرعه و سفره یا سبد غذایی افراد جامعه است.. اهمیت رشته صنایع غذایی از آن جهت روشن می گردد که محصولات کشاورزی ،باغبانی و دامی بعد از آنکه از باغدار،کشاورز و یا دامدار تحویل گرفته شدند باید فرآیندی را بگذرانند تا به نحو مطلوب و سالم به دست مصرف کننده برسند.. در بعضی مواقع مشاهده میگردد که به دلیل نبود واحد تولید و فرآوری چه بسیار محصولات کشاورزی و باغبانی و فرآورده های دامی از بین می روند .اینجاست که اهمیت صنایع تبدیلی به خصوص صنایع غذایی آشکار می گردد.گرایش های مختلف صنایع غذایی متشکل از فارغ التحصیلانی می باشد که هرکدام می توانند به نحوی حلقه گم شده و چالش های  بین مزرعه تا سفره غذایی مردم را برطرف نمایند..

گرایش های دکتری علوم و صنایع غذایی

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت 4 گرایش از همدیگر مجزا می گردد و هر گرایش شامل دروس تخصصی و دروس اجباری است که گذارندن آن از سوی دانشجو لازم می باشد ضمن اینکه در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دلیل گذراندن واحد پایان نامه توسط دانشجویان توجه به گرایش بسیار حائز اهمیت می باشد. گرایش های دکتری صنایع غذایی به شرح زیر می باشد:
علوم و مهندسی صنایع غذاییصنایع غذایی
علوم و مهندسی صنایع غذایی-شیمی مواد غذایی
علوم و مهندسی صنایع غذایی- فناوری مواد غذایی
علوم و مهندسی صنایع غذایی – زیست فناوری مواد غذایی

دکتری صنایع غذایی گرایش صنایع غذایی

گرایش صنایع غذایی در شته علوم و مهندسی صنایع غذایی در واقع به فارغ التحصیلان و دانش آموختگان این رشته این امکان را می دهد که به عنوان مهندس علوم غذایی در زمینه فرآیند ها و طرحی و کنترل فرآیندها ، مدل سازی الگوهای مختلف از جمله الگوهای مختلف گرمایش ،سرمایش و... و در زمینه ماشین آلات ،تجهیزات و بسته بندی مواد غذایی فعالیت داشته باشند.

دکتری صنایع غذایی گرایش شیمی مواد غذایی

در واقع در گرایش شیمی مواد غذایی دانشجویان با علوم پایه دانش فرآوری و تبدیل مواد غذایی آشنا میگردند. در گرایش شیمی مواد غذایی دانش جویان می آموزند تا در مورد واکنش ها ، تکنولوژی ها و مهندسی فرآیند ها تصمیمات صحیح را اتخاذ نمایند. به عبارت دیگر می توان گفت که یک عنصر ضروری و مهم در تمامی گرایش های صنایع غذایی علوم پایه و یادگیری آن توسط دانشجویان می باشد حال گرایش شیمی مواد غذایی به طرز صحیح به دانشجویان شیوه رفتار انواع مواد غذایی را می آموزد. این آموزش هم در راستای بهتر شدن کمیت و کیفیت فرآیند ها خواهد بود.

دکتری صنایع غذایی گرایش فناوری مواد غذایی

شاید بتوان گفت که در بین گرایش های صنایع غذایی این گرایش یعنی فناوری مواد غذایی از لحاظ علاقه مندی در بین متقاضیان رتبه اول را به خود اختصاص می دهد. در واقع نام سابق این گرایش تکنولوژی مواد غذایی می باشد. در این گرایش دروسی مثل فرمولاسيون فرآورده هاي غذايي ، كاربرد آنزيم ها در فناوري مواد غذايي ، تكنولوژي توليد محصولات فرموله شده و دروس دیگر ارائه می گردد..
گرایش فناوری مواد غذایی از جمله گرایش های پر طرفدار رشته صنایع غذایی است

رشته صنایع غذایی گرایش زیست فناوری مواد غذایی

گرایش زیست فناوری مواد غذایی یا همان میکروبیولوژی مواد غذایی در مقطع دکتری شاما دروسی تخصصی و دروس اصلی است که هر دانشجو می تواند بنا بر علاقه و بر اساس شرایط دانشگاه محل تحصیل خود آنها را انتخاب و بگذراند. در این گرایش در مقطع دکتری دروسی مانند مهندسي ژنتيك، روش هاي نوين شناسايي ميكروبي در مواد غذايي ، اصول طراحي بيورآكتورها و دروس دیگر ارائه می گردد.

بهترین گرایش دکتری صنایع غذایی

شاید این سوال در ذهن داوطلبان و متقاضیان رشته صنایع غذایی نقش بسته باشد که کدام گرایش صنایع غذایی از لحاظ موقعیت شغلی و جایگاه اجتماعی بالاتر و حائز اهمیت می باشد.. در جواب باید خدمت این دسته از داوطلبان عرض کنیم که پاسخ این سوال به علایق ، توانایی ها و استعدادهای شما بر می گردد. بهتر است که داوطلبان ضمن آگاهی از گرایش های مختلف از شرایط دانشگاه ها و احتمالا شهریه ها اطلاع کافی را کسب نمایند تا بتوانند انتخاب رشته و گرایشی کارآمدتر داشته باشند.
در این مقاله به معرفی گرایش های دکتری صنایع غذایی پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله مصاحبه دکتری صنایع غذایی بزنید. 
اگر سوالی در زمینه گرایش های دکتری صنایع غذایی ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " گرایش های دکتری صنایع غذایی و انتخاب رشته" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۲ دیدگاه
 • user_default_pic تینا
  توسط تینا در تاریخ ۲۶ آذر ۹۸ reply-button
  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما من دانشجوی ترم 5علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه محقق هستم میخواستم در خصوص کنکور ارشد فناوری موادغذایی و کنترل کیفی و بازار کارش اطلاعاتی کسب کنم و همچنین از نحوه اکسپت گرفتن از دانشگاه های خارج کشور درمقطع ارشد و دکتری بدونم و سوال آخر : اگر ازتمام شرایط هیات علمی شدن ، فقط یک مورد را نداشته باشم مثلا نمره کم دیپلم ، آیا از هیات علمی شدن محروم می شم؟ باتشکر
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۷ آذر ۹۸
  سلام. سرکار خانم با توجه به اینکه سوال شما طولانی است و جواب دادن از طرف ما محدود ، شما برای خارج از کشور حتما امتحان زبان GRE را شرکت کنید و نگران معدل پایین هم نباشید چرا که موضوع پژوهشی و مقالات ارشد شما تعیین کننده درصد فاند برای اپلای و مهاجرت و هیئت علمی شدن شما به حساب میاد.