کارنامه و رتبه قبولی دکتری حسابداری ۹۸

avatar image نویسنده : FatemehFatehi
stopwatch image ۱۸ آبان ۹۸ view image ۴۱۵۰ blogging image ۰
کارنامه و رتبه قبولی دکتری سراسری حسابداری 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "کارنامه و رتبه قبولی دکتری حسابداری 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

کارنامه و رتبه قبولی دکتری حسابداری 98

در این بخش بعد از شرح توضیحاتی درباره رشته حسابداری به بررسی کارنامه و رتبه قبولی دکتری سراسری حسابداری سال 96 می پردازیم.

حسابداری یکی از رشته هایی است که از گروه های انسانی، تجربی و ریاضی دانشجو می پذیرد. و امروزه تعداد افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در رشته ی حسابداری می باشند. بازار کار رشته حسابداری هم خوب است. زیرا وجود یک بخش حسابداری و حداقل یک حسابدار در هر نهاد، مؤسسه، سازمان یا شرکت الزامی می باشد. حسابداری دارای گرایش های زیادی از قبیل حسابداری صنعتی، حسابداری مالی، حسابداری دولتی، حسابداری منابع انسانی و ... می باشد. کسانی که در رشته حسابداری مشغول تحصیل هستند باید ریاضی خوبی داشته باشند.

حسابدارها معمولا با اعداد و ارقام و حساب و کتاب سر و کار دارند. بنابراین داشتن ریاضی قوی در این افراد ضروری و لازم می باشد. به غیر از ریاضی حسابداران باید به ادبیات فارسی تسلط داشته باشند و همیشه منظم و دقیق باشند برای این که بتوانند گزارش های دقیق و با کیفیت خوب را تهیه کنند. دانشجویانی که از رشته حسابداری صنعتی فارغ التحصیل می شوند در پایان تحصیلات توانایی تهیه گزارش هایی که مربوط به هزینه های صرف شده برای هر فعالیت که در سازمان انجام شده  و محصولات و خدمات ارائه شده در سازمان یا نهاد و یا شرکت را دارا می باشند.

بنابراین یک فارغ التحصیل رشته ی حسابداری صنعتی می تواند در شرکت ها و نهاد های تولیدی یا واحد های صنعتی مشغول کار شود. دانشجویانی که از رشته حسابداری مالی فارغ التحصیل می شوند در پایان دوره تحصیلات توانایی تهیه صورت حساب های اساسی مالی را دارند. و با تهیه صورت های مالی سود خالص هر شرکت یا نهاد مشخص می شود. به این ترتیب یک از اصلی ترین استفاده کنندگان از صورت های مالی دولت می باشد. بنابراین فارغ التحصیلان رشته می توانند در همه ی شرکت های تجاری و مؤسسه های تجاری فعالیت کنند.

دانشجویان رشته حسابداری باید دارای ریاضیات قوی باشند

فارغ التحصیلان رشته حسابداری می توانند در ارگان های دولتی و سازمان های دولتی به کار مشغول شوند. فارغ التحصیلان حسابداری مدیریت با شروع فعالیت خود در هر شرکت یا سازمان می توانند با بررسی های دقیق و منطقی بهترین راه را برای انجام کارهای شرکت پیدا کنند. با توجه به توضیحاتی که داده شده به وضوح مشخص است که رشته ی حسابداری از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به کارایی و بازار کار خوب رشته حسابداری هر ساله دانشجویان زیادی از رشته حسابداری فارغ التحصیل می شوند.

ولی با وجود تعداد زیاد فارغ التحصیلان این رشته تعداد بیکاران رشته حسابداری نسبت به سایر رشته ها کمتر است بنابراین حتی کوچکترین واحد ها، شرکت ها، کارخانه ها و ... حداقل برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی به یک حسابدار نیازمند هستند. بنابراین آمار بیکاری دانش آموختگان رشته حسابداری زیاد نیست. هر سال تعداد زیادی از علاقمندان به این رشته کنکور حسابداری می دهند و وارد دانشگاه می شوند و در شته حسابداری تحصیل می کنند بنابراین تصمیم گرفتیم در ادامه چند نمونه از رتبه و کارنامه های آزمون دکتری سراسری حسابداری در سال 97 را قرار دهیم.

مجموعه حسابداری: تعداد شرکت کنندگان: 2610 نفر

رتبه 296
تخصصی 27.12
استعداد 23.33
زبان 0
نمره کل 3254
رتبه 1353
تخصصی 10.17
استعداد -3.32
زبان 0
نمره کل 1011
رتبه 1437
تخصصی 6.78
استعداد 8.89
زبان 3.33
نمره کل 924
رتبه 1680
تخصصی 6.78
استعداد 6.67
زبان 11.1-
نمره کل  

به تحصیل در خارج از کشور نیز فکر کنید! 

در حال حاضر، تحصیل در خارج از کشور آن هم در بهترین دانشگاه های خارج از کشور در رشته های مختلفی از جمله رشته حسابداری در میان مردم بالاخص جوانان بسیار باب شده است. پس چرا شما نیز یکی از این افراد نباشید و طعم تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های خارج از کشور در کنار بهترین اساتید را نچشید. شمار زیادی از دانشگاه های ارائه دهنده این رشته در کشورهای مختلف به دنبال دانشجویی کوشا و مستعد مانند شما هستند. اما قبل از هر گونه اقدامی جهت دادن درخواست برای تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی بهتر است اطلاعات لازم و کافی را در این رابطه به دست آورید. مشاوران آیدانیتو می توانند در این زمینه بهترین راهنماگر شما دوستان باشند. پس وقت را هدر نداده و با آن ها تماس بگیرید. 

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های پذیرنده دکتری حسابداری به چه رتبه ای نیاز دارم؟

بسیاری از داوطلبان مقطع دکتری رشته حسابداری به دنبال قبولی و پذیرفته شدن در بهترین دانشگاه های پذیرنده این مقطع و رشته تحصیلی هستند. شاید شما دوست عزیز خوننده این مقاله هم رؤیای تحصیل در یکی از بهترین و باکیفیت ترین دانشگاه ها را در این رشته تحصیلی محبوب و پرطرفدار دارید. اما پیش از این کار باید با رتبه داوطلبان قبول شده در سال های گذشته در این دانشگاه ها آشنا شوید. این گونه به مراتب برنامه ریزی بهتر و دقیق تری برای مطالعه دروس کنکور دکتری رشته حسابداری خواهید داشت. مشاوران آیدانیتو همراه و هم قدم شما در این راه هستند و می توانند اطلاعات خوبی را در این زمینه به شما بدهند. پس حتماٌ با آن ها تماس بگیرید. 


 در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی دکتری حسابداری 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله انتخاب رشته دکتری حسابداری بزنید. 
اگر سوالی در زمینه کارنامه و رتبه قبولی دکتری حسابداری 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "کارنامه و رتبه قبولی دکتری حسابداری 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.8 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید