کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد ۹۷

نویسنده : فرنوش دهقانی
۲۰ تیر ۹۷ ۱۰۹ ۰

جهت اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97

رشته دندانپزشکی از رشته های پرطرفدار گروه تجربی است و خواهان زیادی دارد. بسیاری از داوطلبین گروه تجربی مایل به تحصیل در رشته دندان پزشکی هستند. ما در اینجا می خواهیم کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 را برای شما مورد بررسی قرار دهیم تا شما انتخاب رشته ای بهتر و آگاهانه تر داشته باشید.

از آنجایی که رشته دندانپزشکی نیاز به رتبه و تراز خوبی دارد، قبولی آن علاوه بر دانشگاه سراسری در دانشگاه آزاد نیز سخت می باشد و نیاز به تلاش، پشتکار و مطالعه عالی است. دانشگاه آزاد چند سالی است که در برخی از رشته ها بدون کنکور دانشجو می پذیرد اما برای پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه آزاد تنها راه شرکت در کنکور سراسری است.

کنکور آزاد سراسری در حال حاضر با هم ادغام شده اند و برای هر دو یک آزمون برگزار می شود. اما شیوه قبولی در هر کدام متفاوت است. در دانشگاه آزاد که موضوع صحبت ماست، تراز نقش اصلی را در قبولی دارد.

تراز در دانشگاه آزاد

همان طور که گفتیم بر خلاف دانشگاه سراسری که نقش اصلی برای پذیرش دانشجو در اختیار رتبه است، در دانشگاه آزاد تراز اهمیت پیدا کرده است. زیرا در دانشگاه آزاد همه دارای سهمیه عادی هستند و آنچه ملاک انتخاب و پذیرش داوطلب است، نمره تراز است و تراز آخرین فرد قبول شده در رشته دندانپزشکی مانند رتبه آخرین فرد قبولی کارنامه سراسری، در کارنامه آزاد مشخص شده است. برای انتخاب رشته دندان پزشکی به تراز زیرگروه یک خود توجه کنید. قبل از بررسی کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 ، نگاهی به جایگاه دندانپزشکی در آزمون آزاد می اندازیم.

دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از رشته های اصلی گروه تجربی است و در زیرگروه یک قرار گرفته است. درصد دروس عمومی و اختصاصی به نحوه زیر در کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 بر میزان قبولی این رشته و تعیین حد تراز داوطلب اثر گذار است.

دروس عمومی
درسضریب
ادبیات فارسی4
انگلیسی2
عربی2
معارف3

 

دروس اختصاصی
درسضریب
زمین0
ریاضی2
زیست4
فیزیک2
شیمی3

 

سهمیه های تأثیرگذار

سهمیه بندی مناطق در دانشگاه آزاد وجود ندارد؛ اما سه نوع سهمیه در دانشگاه آزاد وجود دارد به نام سهمیه عادی، سهمیه ایثارگر، سهمیه بسیج فعال

رتبه قبولی و دندانپزشکی آزاد 97

برای بررسی و حدس رتبه و تراز قبولی در کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 نیاز به بررسی آخرین نفرات پذیرفته شده و پذیرفته شدگان سالهای قبل است. در اینجا این رتبه ها و ترازها را آورده ایم تا اطلاعات کافی برای انتخاب رشته خود داشته باشید.

محدوده رتبه قبولی خوشبینانه دندانپزشکی 4000 تا 9000 است

 

آخرین فرد قبول شده در رشته دندانپزشکی دارای رتبه 8970 بوده است. در جدول زیر محدوده قبولی براساس رتبه کشوری آخرین فرد قبول شده در واحد های مختلف با سطح علمی مختلف  آمده است. توجه کنید کسب رتبه مشابه ضامن قبولی 100درصد نیست. هرچه رتبه کسب شما بهتر باشد احتمال قبولی شما بیشتر می شود.

 

دانشگاه آزاد بر اساس سطح علمیمحدوده قبولی
سطح یک (مانند واحد تهران و تبریز)3500-5100
سطح دو (مانند واحد شیراز)5090-5580
سطح سه(ظرفیت مازاد خودگردان)5500-6600
سطح چهار(پردیس های خود گردان)6300-8900

 

در این مقاله به بررسی کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 پرداختیم تا شما بتوانید حدود قبولی خود را مشخص کنید. درصورتی که مایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی هستید می توانید مقاله شرایط ثبت نام دندانپزشکی بدون کنکور 97 را نیر مطالعه نمایید.

جهت اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی دندانپزشکی آزاد 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید