کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد ۹۷

نویسنده : مارال فرخی
۲۱ تیر ۹۷ ۷۵۲ ۰

کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97

داروسازی در کنار پزشکی و دندانپزشکی، از رشته های گروه علوم تجربی است که متقاضیان زیادی دارد. بازار داغ این رشته باعث شده که رقابت برای قبولی در آن  هم در دانشگاه سراسری و هم در دانشگاه آزاد بسیار سخت و فشرده باشد و به تبع آن فقط رتبه های ممتاز کنکور می توانند در این رشته پذیرفته شوند. با این حال، در این چند هفته باقی مانده تا اعلام نتایج اولیه کنکور بسیاری از داوطلبانی که در گروه تجربی در آزمون سراسری شرکت کرده اند، علاوه بر دانشگاه سراسری  درصدد کسب اطلاعات درباره کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 هستند. در این مقاله رتبه لازم برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد را بررسی می کنیم.

جهت اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

ملاک امتیازبندی در دانشگاه آزاد

پیش از پرداختن به موضوع کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 ، لازم است درباره تفاوت های انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد توضیح دهیم. همان طور که می دانید آزمون ورودی دانشگاه آزاد با آزمون سراسری یکجا توسط سازمان سنجش برگزار می شود. در دانشگاه سراسری انتخاب براساس رتبه شما در سهمیه منطقه انجام می شود. در دانشگاه آزاد ملاک اصلی انتخاب رشته تراز در زیر گروه است. یعنی اگر رشته انتخابی شما زیر مجموعه زیر گروه دو گروه آزمایشی تجربی باشد، نمره آزمون شما یا همان شما در زیر گروه دو تعیین می کند که در این رشته قبول می شوید یا نه.داروسازی در کنکور تجربی جزو زیر گروه دو است، بنابراین برای ارزیابی احتمال قبولی باید به ترازی که در این زیر گروه به دست آورده اید در کارنامه اولیه توجه کنید.

برای قبولی در داروسازی دانشگاه آزاد 97 چه رتبه ای لازم است؟

درباره رتبه قبولی داروسازی دانشگاه آزاد، به طور کلی می توان گفت داوطلبانی که رتبه کشوری شان کمتر از 9000 باشد، احتمال قبولی بالایی در رشته داروسازی دارند. در حالت خوشبینانه تا رتبه 9600 کشوری هم می تواند در رشته داروسازی دانشگاه آزاد پذیرفته شود. در پذیرش ظرفیت مازاد داروسازی آزاد تا رتبه 10800 کشوری هم در این رشته قبول شده است.

در جدول زیر آخرین رتبه های قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد را بینید:

نام دانشگاهآخرین رتبه قبولی
واحد علوم داروئی9070
واحد آیت الله آملی9552
واحد دامغان9660

 

حداقل تراز قبولی داروسازی آزاد 9100 است

برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه آزاد حداقل تراز چقدر است؟

حداقل تراز قبولی داروسازی آزاد 9100 است. در جدول می توانید تراز آخرین رتبه های قبولی در رشته داروسازی سه واحد دانشگاه آزاد را مشاهده کنید:

نام دانشگاهآخرین تراز  قبولی
واحد دامغان9000
واحد آیت الله آملی9000
واحد علوم داروئی9200

 

جهت اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

حداقل درصدهای لازم برای پذیرش در داروسازی آزاد چقدر است؟

یکی از بخش های اصلی کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 ، بررسی حداقل درصدها و میانگین درصدهای لازم برای قبولی در رشته داروسازی است.  برای قبولی در این رشته میانگین شما در آزمون عمومی باید حدود 60 درصد و در آزمون اختصاصی حدود 40 درصد باشد.

بررسی کارنامه  های داوطلبان پذیرفته شده در رشته داروسازی دانشگاه آزاد

آخرین بخش مقاله کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 را بررسی دو کارنامه از پذیرفته شدگان این رشته اختصاص داده ایم. در جدول می توانید درصدها، رتبه ها و ترازهای قبولی را ملاحظه کنید:

درسدرصدها
ادبیات فارسی6862
زبان عربی3023
دین و زندگی7073
زبان انگلیسی5751
زمین شناسی3816
زیست شناسی7260
ریاضی2948
فیزیک3545
شیمی5744
تراز در زیرگروه92009000
دانشگاه محل قبولیعلوم‌داروئی‌تهرانواحدآیت‌الله‌آملی

 

اگر علاقه مندید درباره کارنامه و رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مقاله حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی داروسازی آزاد 97 مراجعه کنید.


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید