کارنامه ورتبه قبولی کنکور سراسری مترجمی زبان فرانسه ۹۷

نویسنده : مهربان
۰۶ تیر ۹۷ ۱۳۱ ۰

کارنامه ورتبه قبولی کنکور سراسری مترجمی زبان فرانسه 97

در این مقاله به موضوع کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری مترجمی زبان فرانسه 97 پرداخته ایم.

داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی که پنجمین گروه آزمایشی است، برای اطلاع از جزئیات کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری مترجمی زبان فرانسه 97 و اطلاع از محدودده رتبه قبولی رشته مترجمی زبان فرانسه در این مقاله با آیدانیتو همراه باشند.

مترجمی زبان فرانسه

دانشجویان مترجمی زبان فرانسه با تئوری ترجمه آشنا خواهند شد و از نحوه ی ترجمه مطلع خواهند شد. برای کسب اطلاعات رشته مترجمی زبان در گروه آزمایشی زبان های خارجی جدول که در ادامه درج شده است را مطالعه کنید.

نام رشتهزیرگروهمقطع تحصیلینوع گزینش
مترجمی زبان فرانسه3کارشناسیکشوری

 

در سال گذشته تنها  120 ظرفیت برای رشته مترجمی زبان فرانسه در سه دانشگاه در دوره های روزانه و نوبت دوم ارائه شد. داوطلبان عزیز هنگام انتخاب رشته به دوره مورد نظر توجه کنید و از شرایط و امکانات رفاهی و تحصیلی دانشگاه و شهریه دوره اطلاع پیدا کنید.

در ادامه مواد و ضرایب دروس مترجمی زبان فرانسه را مشاهده خواهید کرد. همان طور که می دانید مواد و ضرایب زیرگروه های مختلف متفاوت است.

گروه زبان های خارجی در 4 زیرگروه ارائه شده است که مترجمی زبان در زیرگروه سوم قرار دارد.

نام درسضریب
زبان و ادبیات فارسی4
زبان عربی2
فرهنگ و معارف اسلامی3
زبان خارجی فرانسه2
زبان تخصصی فرانسه4

 

تأثیر تحلیل کارنامه در انتخاب رشته مترجمی فرانسه

داوطلبانی که قصد دارند در انتخاب رشته مترجمی فرانسه شرکت کنند، تحلیل کارنامه داوطلبان سال های گذشته و توجه به ظرفیت دانشگاه ها در سال 97 و تغییرات ایجاد شده در ظرفیت کمک بزرگی به آن ها می کند و در داشتن انتخاب رشته هوشمندانه به آنان کمک خواهد کرد. لازم به ذکر است که هیچ فردی نمی تواند به طور قطعی از رتبه قبولی رشته مترجمی فرانسه صحبت کند. زیرا این ادعا به عوامل مختلفی بستگی دارد که ممکن است در هر سال تغییر داشته باشد. مانند تمایل تحصیل و علاقه مندی داوطلبان به رشته ی مترجمی زبان و ظرفیت دانشگاه ها

تأثیر سوابق تحصیلی کنکور مترجمی فرانسه

سوابق تحصیلی به میزان 30 درصد در کنکور تأثیرگذار است. البته به این نکته توجه کنید که سوابق تحصیلی تأثیر مثبت بر تراز آزمون دارد و این به سود داوطلبان خواهد بود.

بر این اساس تنها در صورتی سوابق بر تراز تأثیرگذار است که باعث بهبود تراز داوطلب شود و در صورت افت تراز، سوابق اعمال نخواهد شد.

سوابق تحصیلی دیپلم دانش آموزانی که از سال 84 به بعد دیپلم خود را اخذ کرده اند، 25% است و تأثیر سوابق تحصیلی دانش آموزانی که از سال 90-91 مدرک پیش دانشگاهی خود را گرفته اند، 5% است.

نمره خام و نمره کل

تراز نشان دهنده ی سطح علمی داوطلبان است و جهت رفع نابرابری سطح سؤالات کنکور در گروه های مختلف محاسبه می شود. در ادامه می توانید فرمول محاسبه نمره خام تراز را مشاهده کنید.

 

منظور از xدر فرمول : تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم

منظور از y در فرمول: تأثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی

همان طور که در فرمول محاسبه نمره خام مشاهده می کنید، تعداد پاسخ های صحیحی 3 امتیاز و هر پاسخ غلط 1- امتیاز خواهد داشت.

گزینش بومی

همان طور که مشاهده کردید رشته مترجمی زبان به صورت کشوری گزینش می شود. بنابراین احتمال قبولی تمامی داوطلبان در سطح کشور با هم برابر است. در کنکور سراسری انواع مختلفی از گزینش داریم مانند: ناحیه ای – قطبی، استانی که ظرفیت پذیرش به دانشجویان محدوده خود استان یا قطب یا ناحیه 80 درصد و مابقی به سایر مناطق اختصاص دارد.

محدوده قبولی مترجمی زبان فرانسه

نام دانشگاهخوش بینانهمنطقیبدبینانه
علامه طباطبایی99-1201-11090-115
فردوسی مشهد100-1201-11590-117

 

در نهایت پس از بررسی کارنامه و رتبه قبولی کنکور سراسری مترجمی زبان فرانسه 97 ، پیشنهاد می کنیم سری هم به مقاله انتخاب رشته کنکور زبان بزنید.


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید