پذیرش سربازی

با توجه به اهمیت خدمت سربازی تصمیم داریم به موضوع پذیرش سربازی بپردازیم، به طور حتم راجع به امریه و پذیرش سربازی نکاتی را شنیده اید اما آیا با تفاوت امریه و پذیرش آشنا هستید؟ پذیرش چیست و از چه نظر با امریه متفاوت است. شرایط پذیرش سربازی چیست و چه افرادی می توانند نسبت به گرفتن پذیرش سربازی اقدام کنند. مشمولین عزیز با مطالعه مقاله پذیرش سربازی از پاسخ تمامی این سؤالات مطلع خواهید شد، پس همراه ما باشید.

پذیرش

پذیرش در سپاه یعنی مشمولان با داشتن شرایط مورد نیاز خدمت سربازی خود را در سپاه و ارگان های مربوطه به سپاه انجام دهند. پذیرش در سپاه بر خلاف امریه افزایش دوره سربازی ندارد و به مدت 21 ماه خدمت در سپاه انجام می شود.از شرایط مهمی که در پذیرش سپاه مورد بررسی قرار می گیرد عدم وجود غیبت در اعزام به سربازی مشمولین و سابقه بسیج و گواهینامه دوره تکمیل بسیج است. بنابراین آن دسته از افراد که سابقه بسیج دارند، می توانند برای پذیرش در سپاه امیدوار باشند. مشمولان خدمت می توانند دو ماه قبل از تاریخ اعزام خود با مراجعه به دفاتر منابع نیروی انسانی، نیروی زمینی سپاه و … برای پذیرش سربازی اقدام کنند.

ارگان های سپاه برای پذیرش سربازی

مشمولان خدمت با توجه به اینکه از شرایط اولیه برخوردار باشند، می توانند در ارگان های مختلف زیر نظر سپاه پذیرش بگیرند، از جمله شاخه های سپاه پاسداران می توان به نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی دریایی سپاه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین، نیروی قدس، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران، دژبان کل سپاه پاسداران و … اشاره کرد.

ویژگی های پذیرش سربازی

از نظر بسیاری از افراد خدمت در سپاه و دریافت پذیرش یکی از راحت ترین ارگان ها برای خدمت است و دلیل این امر شاید این باشد که مشمولان می تواند محل خدمت خود را مشخص کنند و حتی می توان در دوره آموزشی شرکت نداشته باشند. دوره آموزشی برای سربازان از جمله سخت ترین دوره ها است و از این نظر برای افراد ویژه می باشد. و علاوه بر این بر خلاف امریه سربازی سربازان می توانند در کسری خدمت نیز استفاده کنند و حتماً نیازی نیست که عضو کمیته امداد، جانبازان و شهیدان باشند. اکثر ارگان ها برای پذیرش شرایط خاص در نظر می گیرند و به عنوان مثال مدرک و عنوان مدرک اخذ شده از جمله شرایطی است که در ارگان های مختلف وجود دارد. در برخی از ارگان ها پذیرش سربازان دیپلم و زیر دیپلم مورد نیاز است. (برای بالای برجک ها و نگهبانی و ..) و پذیرش افراد با مدارک بالاتر لیسانس و … کمی سخت تر از مدارک پایین است. اگر قصد خدمت در سپاه را دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات پذیرش با توجه به مدرک و رشته تحصیلی با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. پیشنهاد می کنیم بعد از مطالعه پذیرش سربازی مقاله امریه و پذیرش 97 را مطالعه کنید.