مشاوره انتخاب رشته

avatar image نویسنده : زهرا حیدری
stopwatch image ۲۴ مهر ۹۸ view image ۷۰۴ blogging image ۰
مشاوره انتخاب رشته

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " مشاوره انتخاب رشته" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


مشاوره انتخاب رشته

مرحله انتخاب رشته، مرحله ای است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که حتی ارزش آن را می توان معادل کنکور دانست. به طور معمول، هر چه رتبه داوطلب بیشتر باشد. انتخاب رشته به همان میزان مهم تر و حساس تر تلقی می شود. در هر سال برگزاری کنکور سراسری شاهد نگرانی و استرس داوطلبان جهت قبولی در این دوره هستیم. شاید حساسیت این موضوع به این دلیل است که نحوه انتخاب داوطلبان در مرحله انتخاب رشته بر شغل و آینده آن ها اثری مستقیم دارد. به دلیل اهمیت این موضوع سعی در دادن مشاوره انتخاب رشته را در این مقاله به شما دوستان گرامی داریم. پس با ما همراه باشید تا با دریافت مشاوره انتخاب رشته از طریق این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید.

مشاوره انتخاب رشته تلفنی

بعضی از دانشجویان و دانش آموزان تصور می کنند که برخورداری از رتبه و کارنامه خوب در کنکور ملاک داشتن انتخاب رشته خوب محسوب می شود. این گونه افراد به نظر افراد دیگر و میزان اهمیت آن ها برای رشته های مختلف دانشگاهی ارزش بیشتری نسبت به زندگی آینده و اهدافشان قائل هستند. اما در واقع، موضوع مهم و اصلی برای  داشتن یک انتخاب رشته منطقی و درست شناخت اهداف و از همه مهم تر شناخت خود است. از این رو هر گونه انتخاب نادرست و غیر منطقی از جمله مشاوره انتخاب رشته ناصحیح می تواند آینده فرد را به نابودی بکشاند و عواقب جبران ناپذیری را برای وی به همراه داشته باشد. متأسفانه بارها و بارها دیده شده که بسیاری از افراد از رشته و دانشگاه محل قبولی رضایت چندانی ندارند و در نتیجه مجبور به انصراف می شوند. به همین دلیل مشاوره انتخاب رشته تلفنی می تواند نقشی بسیار مهم در آینده روحی و مادی تمامی دانشجویان و دانش آموزان ایفا نماید. بدین منظور مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور توسط مشاوره تحصیلی خبره آیدانیتو می تواند نقشی مؤثر و اجتناب ناپذیر در عرصه مشاوره تحصیلی برای داوطلبان ایفا نماید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه

انتخاب رشته کنکور سراسری جهت ورود به دانشگاه آخرین گامی است که هر دانش آموز یا دانشجو در فرآیند ورود به دانشگاه بر می دارد. در واقع، حاصل این فرآیند سخت و پرتلاش داوطلب به انتخاب رشته کنکور بستگی مستقیمی دارد. از دیدگاه بسیاری از مشاوران تحصیلی اساسی ترین و مهم ترین قدم نیز همین انتخاب رشته کنکور به شمار می آید. به بیان دیگر، یک انتخاب غلط و بدون فکر می توانند زحمات یک ساله داوطلب را به باد دهد. اما از طرف دیگر، به کمک مشاوره انتخاب رشته مناسب می توان داوطلب را به تحصیل در رشته مورد علاقه اش رساند و این موضوع نهایتاً منجر به افزایش بهره وری شغلی، کاهش نرخ بیکاری، اشتغال هدفمند و رضایت شغلی وی شود. مشاوران تحصیلی همواره باید این نکته را مد نظر داشته باشند و آن را نیز به داوطلبان متذکر شوند که یک رشته خاص به تنهایی نمی تواند خوب یا بد باشد. چون اگر فردی استعداد تحصیل در یک رشته را داشته باشد و به آن علاقه نشان دهد، نتیجه کار مناسب است و وی می تواند فردی موفق در آن زمینه باشد. اما در صورت عدم علاقه داوطلب به رشته ای (حتی در صورت پر مخاطب بودن) نمی توان به تربیت نیروی کار آمد در آن امیدوار بود.

مشاوره انتخاب رشته ارشد

داوطلبان گرامی شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد مرحله سخت آزمون را سپری کرده اند. اما حساس ترین و سرنوشت سازترین مرحله، مرحله انتخاب رشته است. زیرا در صورت بروز کوچکترین اشتباه در انتخاب رشته ارشد نمی توان از عهده جبران آن برآمد. مشاوران آیدانیتو با ارائه بهترین مشاوره در زمینه انتخاب رشته ارشد یاری گر شما در این امر هستند.

مشاوره انتخاب رشته دکتری

هر چند داوطلبان تا رسیدن به مقطع تحصیلی دکتری چندین بار در موقعیت انتخاب رشته قرار گرفته اند. اما با توجه به اهمیت این مسئله هر فرد نیاز به افزایش اطلاعات خود در این زمینه برای رسیدن به نتیجه مطلوب را دارد. بدین منظور و جهت کسب آگاهی بیشتر می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

در این مقاله به تحلیل و بررسی مشاوره انتخاب رشته پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله آموزش انتخاب رشته کنکور بزنید.
اگر سوالی در زمینه مشاوره انتخاب رشته ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " مشاوره انتخاب رشته" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید