شرایط خرید خدمت

نویسنده : مهربان
۲۷ خرداد ۹۷ ۶۸ ۲

شرایط خرید خدمت 

 

جهت اطلاع از شرایط خرید خدمت می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

در این مقاله به شرایط خرید خدمت خواهیم پرداخت. برای اطلاع از جزئیات شرایط خرید خدمت، قوانین و ضوابط موجود در خرید خدمت، حذف خرید خدمت و ... در این مقاله با آیدانیتو همراه باشید.

از سال 1304 که قانون نظام وظیفه برای مردان بالای 18 سال به تصویب رسید، تمامی افراد اجبار به حضور در دوره ی سربازی می باشند. به جز موارد استثنا که در این مقاله به طور مفصل راجع به یکی از آن موارد اشاره خواهیم کرد.

خرید خدمت وظیفه

اولین بار (در سال 1377) در دوره ای 3 ساله سربازان توانستند با پرداخت 1.800.000 هزار تا 3.100.000 هزار تومان سربازی خود را بخرند. اما در سال های بعد طبق بند "ط" تبصره 16 در دولت یازدهم فروش دوره سربازی تنها برای افرادی با شرایط خاص انجام می شد. در همان سال طبق قوانین اولیه فروش دوره سربازی برای افراد که 10 سال غیبت داشتند، با دریافت جریمه مدت زمان غیبت انجام می شود.

در سال بعد یعنی در سال 1395، دولت طی پیشنهادی معافیت با پرداخت جریمه (خرید خدمت سربازی) را افرادی با 5 سال غیبت مطرح کرد که این پینشهاد با مخالفت از جانب ستاد کل نیروهای مسلح مواجه شد و پیشنهاد غیبت 8 سال، در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

داوطلبین مجاز به خرید خدمت

 1. افرادی که تا پایان سال 97 (تا تاریخ 29/12/97) 8 سال غیبت آنها کامل می شود.
 2. سربازان حین خدمت سربازی که قبل از شروع خدمت پایان سال 97، 8 سال غیبت دارند.
 3. سربازان فراری که اززمان فرار تا پایان سال 97، 8 سال غیبت آنها کامل شود.
 4. دانشجویان اخراج شده و یا انصرافی که از تاریخ انصراف و یا اخراج به مدت 8 سال غیبت داشته باشند.

هزینه جریمه غیبت

بنابراین مشمولان خدمت وظیفه که به مدت 8 سال به بالا غیبت دارند، با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه غیبت در سربازی مجاز به خرید خدمت می باشند تا شرایط خرید خدمت دارا شوند. هزینه ی پرداختی برای افراد متفاوت است. این تفاوت بر اساس مدارک تحصیلی تعیین می شود و مدارک تحصیلی در مقاطع بالاتر، میزان جریمه ی بیشتری خواهند داشت.

لازم به ذکر است بر اساس بند (ب) تبصره 11 ماده واحده قانون بودجه به ازای هر سال غیبت بعد از 8 سال، 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه خواهد شد که رکن اصلی شرایط خرید خدمت میباشد.

مشمولان غایب ایرانی مقیم خارج از کشور

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا آن دسته از هموطنانی که شامل شرایط خرید خدمت  (8 سال غیبت از خدمت) را دارند، می بایست تا پایان سال جاری اقدام به خرید یا رفع غیبت خود (انجام خدمت سربازی) نمایند. این دسته از افراد با محدودیت هایی مراجع به تردد به کشور مواجه خواهند شد.

اقدام به خرید خدمت

مشمولان غیب که واجد شرایط خرید خدمت می باشند، می بایست در مهلت مانده شده به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه نمایند و درخواست خود را ثبت کنند.

مشمولان غایب خارج از کشور نیز برای ثبت درخواست خود می بایست به سفارت خانه،کنسول گری ها و یا درجه 1 و یا وکیل این افراد به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی داخل کشور می باشد.

افراد دارای غیبت که شرایط پرداخت هزینه خرید خدمت را ندارند، در صورت اتمام 8 سال غیبت خود و درخواست به دفاتر پلیس + 10 اضافه خدمت آنها بخشیده خواهد شد.

انصراف از درخواست خرید خدمت

مشمولانی که برای معافیت و پرداخت جریمه 8 سال غیبت خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده بودند، می توانند بعد از اعلام زمان انصراف به همان دفاتر مراجعه و درخواست انصراف را ارائه دهند و به ثبت درخواست جدید اعزام به خدمت به غیبت خود پایان دهند.

شرایط مشمولین 8 سال غیبت

1- ملاک محاسبه شروع زمان غیبت 18 سال تمام می باشد.

2- از شرایط کاهش جریمه (تخفیف) برای افراد متأهل، داشتن فرزند قانونی و همسر دائم است.

3- زمان غیبت سربازان فراری، از زمان غیبت در سربازی (فرار) تا پایان سال 97 محاسبه خواهد شد.

4- در صورتی که تا پایان سال 97 بیش از 8 سال غیبت را شامل شوند، در این دسته جا می گیرند.

5- دانشجویانی که از تحصیل انصراف داده اند، زمان غیبت آنان از تاریخ تحصیل مقطع قبلی آنان محاسبه خواهد شد. به عنوان مثال دانشجویی که در مقطع کارشناسی ارشد از تحصیل انصراف داده است، غیب وی از زمان دوره کارشناسی محاسبه می گردد.

6- دانشجویانی که با 8 سال غیبت موفق به اخذ مدرک تحصیلی شده باشند، مبنای اخذ جریمه از آخرین مدرک تحصیلی وی خواهد بود.

7- دانشجویانی که در طول 8 سال غیبت فارغ التحصیل شده اند، تاریخ غیبت آنان از تاریخ فارغ التحصیلی همان مقطع محاسبه خواهد شد. در صورتی که تا پایان سال 97، 8 سال غیبت تمام شود، مشمول معافیت قرار خواهند گرفت.

8- داوطلبانی که قبل از رسیدن به سن مشمولیت از کشور خارج می شوند، زمان غیب آنان از زمان رسیدن به سن مشمولیت محاسبه می گردد و بر اساس مدرک کسب شده (در خارج از کشور) میزان جریمه وی مشخص می شود.

برای کسب اطلاع از مدارک کورد نیاز ثبت نام خرید خدمت سربازی به مقاله مدارک خرید خدمت مراجعه کنید.

جهت اطلاع از شرایط خرید خدمت می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۲ دیدگاه
 • user_default_pic هریوندی
  توسط هریوندی در تاریخ ۰۸ تیر ۹۷ reply_comment like_comment 0
  بند ۴قسمت داوطلبین مجاز به خرید خدمت با بند ۵ قسمت شرایط مشمولین 8 سال غیبت تناقض دارد.
  user_default_pic فرهنگ
  توسط فرهنگ در تاریخ ۰۸ تیر ۹۷ like_comment 0
  سلام دوست عزیز تناقضی وجود ندارد...