شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور

avatar image نویسنده : فرنوش دهقانی
stopwatch image ۱۵ آبان ۹۸ view image ۱۴۷۱۱ blogging image ۸
شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ثبت نام داروسازی بدون کنکور و هر آنچه باید در زمینه لیست دانشگاه ها و شهریه داروسازی بدون کنکور بدانید" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور 

در این مقاله با موضوع شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور سعی داریم داوطلبینی که مایل به تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور هستند را راهنمایی کنیم. بعد از اتمام دوره تحصیلی مدرسه و قرار گرفتن در شرایط انتخاب رشته، بسیاری از افراد مایل به تحصیل در گروه پزشکی هستند. داروسازی نیز یکی از رشته های پزشکی محسوب می شود که علاقه مندان خاص خود را دارد. شاید یکی از دلایل انتخاب این رشته و پرطرفدار بودن آن وجود شرایط کاری عالی و کسب درآمد خوب در آینده است. امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهی برای تحصیل بدون شرکت در کنکور هستند که البته در دانشگاه آزاد و سراسری امکان تحصیل بدون کنکور نیز وجود دارد. اما نه برای رشته های پزشکی، اگر شما مایل به تحصیل در رشته داروسازی هستید و نمی خواهید در کنکور شرکت کنید و یا رتبه مناسب برای قبولی در این رشته ها را کسب نکرده اید، احتمالاً به فکر قبولی و تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی بدون کنکور هستید. حال این سؤال پیش می آید که آیا امکان تحصیل در رشته داروسازی بدون شرکت در کنکور وجود دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله وجود دارد. ما در این مقاله می خواهیم شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور را برای شما شرح دهیم. مطالعه و تحصیل در رشته داروسازی بدون شرکت در آزمون کنکور در ایران امکان پذیر نیست و در صورتی که مایل به تحصیل داروسازی بدون کنکور هستید، باید به فکر تحصیل در خارج از کشور باشید. تحصیل داروسازی در خارج از کشور دارای شرایط عمومی و اختصاصی خاص خود است که در ادامه آن را بیان می کنیم.
از شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور اطلاع دارید؟ می دانید که چه دانشگاه هایی بدون کنکور در رشته داروسازی دانشجو می پذیرند؟ با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

داروسازی بازار کار خوبی دارد! اگر در کنکور قبول نشدید، به سادگی از آن دست نکشید، تحصیل بدون کنکور یک فرصت طلایی برای شماست

تحصیل بدون کنکور

تحصیل بدون کنکور، یک کلید طلایی برای داوطلبانی است که حوصله و وقت جنگیدن با غول کنکور را ندارند و می خواهند با صرف کمترین انرژی در رشته مورد علاقه شان پذیرفته شده و ادامه تحصیل دهند. اگر شما هم قصد دارید که بدون کنکور در رشته داروسازی ادامه تحصیل دهید پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط پذیرش، لیست دانشگاه های پذیرنده داروسازی بدون کنکور و شهریه بدون کنکور داروسازی با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.
می خواهید بدون کنکور داروسازی بخوانید؟ با مشاورین آیدانیتو تماس بگیرید.


شرایط تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور

برای تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور همان طور که در بالا گفتیم، نیاز به تحصیل خارج از کشور است. برای تحصیل در خارج از کشور و برگشت به کشور نیاز است از شرایط زیر مطلع باشید.

شرایط عمومی

شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور به مانند شرایط عمومی تحصیل در خارج از کشور برای هر رشته ای است. از جمله این شرایط اخذ ویزا و پذیرش دانشگاه مقصد است. برای گرفتن ویزا و پذیرش دانشگاه دارا بودن شرایط زیر الزامی است: 1- پاسپورت 2- دیپلم ریاضی یا تجربی و مدرک پیش دانشگاهی 3- داشتن گواهی سلامت 4- تمکن مالی 5- معدل دیپلم بالای 17 و معدل پیش دانشگاهی بالای 16 6- ارائه ریزنمرات با در دست داشتن مدارک بالا می توانید جهت اخذ ویزا و مجوز تحصیل اقدام کنید. اگر شما مایل هستید در حین تحصیل به دانشگاه های ایران انتقال یابید و یا بعد از اتمام دوره ی تحصیل خود به ایران برگردید، باید دانشگاه هایی را انتخاب کنید که مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند تا بعداً دچار مشکل نشوید.

شرایط اختصاصی

1-برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو در رشته داروسازی اقدام به برگزاری آزمون درون دانشگاهی میکنند. برخی از دانشگاه ها نیز پذیرش بدون آزمون دارند. 2-تحصیل در برخی از دانشگاه ها منوط به گذراندن دوره کالج یا دوره های کوتاه تر است. 3-اجازه کار به دانشجو در برخی از کشور ها داده نمیشود.
برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام داروسازی بدون کنکور با مشاوران متخصص تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

شرایط جدید گرفتن انتقالی دانشجویان داروسازی خارج از کشور

طبق بیانیه وزارت بهداشت در دهم شهریور ماه 97 داوطلبینی که در سال 2019 برای تحصیل از کشور خارج می شوند باید تحصیل خود را به اتمام برسانند و پس از اخذ مدرک به ایران برگردند. این داوطلبین باید توجه داشته باشند که درصورتی که مدرک آنها مورد تایید وزارت بهداشت باشد میتوانند در ایران مشغول به کار شوند. طی این بیانیه وزارت بهداشت تسهلات ارزی برای دانشجویانی که در حال حاظر در خارج از کشور مشغول به تحصیل اند در نظر گرفته است.

نگران شهریه هستید؟ جای هیچ نگرانی نیست! با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید

نحوه گرفتن انتقالی به ایران برای ادامه روند تحصیلی

کسانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های کشورهای دیگر و تحصیل در آن ها شده اند، می توانند نیمی از تحصیل خود را در ایران به اتمام برسانند. به این منظور نیاز به گرفتن انتقالی است و برای گرفتن انتقالی باید شرایط آن را دارا باشند. در ادامه این شرایط را بیان خواهیم کرد.
1- دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند، باید مورد تأیید وزارت بهداشت باشد.
2- دانشگاه مورد پذیرش باید مورد تأیید وزارت علوم باشد.
3- گذراندن حداقل 72 واحد مورد تأیید ایران (72 واحد گذرانده شده باید مطابق با چارت درسی ایران باشد)
4- کسب معدل بالای 15 یا کسب درجه ی A و B
5- معدل دیپلم بالای 16، مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی باید باشد.
6- معدل پیش دانشگاهی بالای 17، مدرک پیش دانشگاهی برای گروه ریاضی یا تجربی باشد.
در صورتی که شرایط فوق را داشته باشید، می توانید برای گرفتن انتقالی به ایران اقدام کنید. توجه کنید دانشگاه های پذیرنده این انتقالی پردیس های خودگردان علوم پزشکی: تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز هستند. که بنا بر رتبه علمی شما و شرایط دانشگاه در یکی از این پردیس ها می توانید به ادامه تحصیل دوره داروسازی خود بپردازید. این روند تا قبل از شهریور ماه 97 قابل اجرا بوده است، اما بعد از شهریور 97 با توجه به شرایط پیش آمده، وزارت بهداشت تغییری را در روند تحصیل دانشجویان خارج از ایران در نظر گرفت. در تغییر حاصله دانشجویانی که در خارج از کشور در حال تحصیل هستند تنها میتوانند بعد از اتمام تحصیل به ایران برگردند، آن هم در صورتی که مدرک کسب شده مورد تایید وزارت بهداشت باشد. 
اگر سوالی در زمینه شرایط جدید اخذ انتقالی دارید، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

کدام دانشگاه ها در رشته داروسازی بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟

حال پس از اینکه سنگ هایمان را برای انتخاب رشته با خودمان واکندیم، نوبت به انتخاب دانشگاه می رسد. دانشگاه های بسیار مطرحی در سرتاسر دنیا اقدام به پذیرش دانشجو داروسازی می نمایند و به همین دلیل آگاهی از لیست کلیه دانشگاه ها، الزامی است. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه دانشگاه هایی که در رشته داروسازی بدون کنکور دانشجو می پذیرند، با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. ما می توانیم در کوتاه ترین زمان ممکن، جامع ترین اطلاعات را در زمینه تحصیل بدون کنکور در رشته داروسازی در اختیار شما قرار دهیم.
برای آگاهی از لیست دانشگاه های پذیرنده دانشجو در رشته داروسازی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

شهریه داروسازی بدون کنکور

به نظر می رسد که علاقه مندی به رشته، اولین قدم برای انتخاب رشته است، اما در مرحله دوم، آگاهی از شهریه نیز می تواند در انتخاب یک رشته بسیار تاثیرگذار باشد. اگر به رشته داروسازی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شهریه داروسازی بدون کنکور با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از شهریه داروسازی بدون کنکور با مشاورین متخصص آیدانیتو تماس بگیرید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ثبت نام داروسازی بدون کنکور و هر آنچه باید در زمینه لیست دانشگاه ها و شهریه داروسازی بدون کنکور بدانید" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

نکات مهم گرفتن پذیرش برای رشته داروسازی

در ابتدا توجه کنید که دانشگاه مقصد شما مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد. بعد از آن شرایط دانشگاه را در نظر بگیرید. برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو در رشته داروسازی آزمون برگزار می کنند و داوطلبین باید موفق به قبولی در آن شوند. اما برخی از دانشگاه ها بدون برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دانشجو داروسازی می کنند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط اخذ پذیرش با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
تحصیل در خارج از کشور در رشته داروسازی یک فرصت طلایی است، آن را از دست ندهید. برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط اخذ پذیرش بهترین دانشگاه ها می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.

معافیت خدمت و خروج از کشور

حتما اطلاع دارید که آقایان پس از رسیدن به سن قانونی مشمول خدمت وظیفه می شوند. اما قانونی در نظام وظیفه تحت عنوان معافیت تحصیلی وجود دارد که داوطلب به محض قبولی در دانشگاه، در دوران تحصیل از سربازی معاف خواهد شد. برخی از داوطلبان ترجیح می دهند که سربازی خود را با شرایط بهتری سپری کنند به همین منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را انتخاب می کنند (تحصیل بدون کنکور یکی از بهترین گزینه ها است). اگر می خواهید سربازی خود را در شرایط بهتری بگذرانید و یا اطلاعات جامعی درباره انواع معافیت های خدمت مانند معافیت تحصیلی کسب کنید ، با مشاورین متخصص نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.
برای آگاهی از معافیت تحصیلی سربازی و شروط خروج از کشور برای داوطلبان بدون کنکور داروسازی با مشاورین متخصص نظام وظیفه آیدانیتو تماس بگیرید.

در این مقاله با بررسی شرایط ثبت نام داروسازی بدون کنکور 97 سعی کردیم شما را در زمینه تحصیل داروسازی بدون کنکور و شرایط و نکات مهم آن آشنا کنیم. در صورتی که مایل هستید به تحصیل داروسازی بپردازید می توانید مقاله لیست دانشگاه های بدون کنکور داروسازی را نیز مطالعه کنید.
کلیه سوالات خود را در زمینه ثبت نام داروسازی بدون کنکور براساس شرایط و قوانین جدید از مشاوران آیدانیتو بپرسید.

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " ثبت نام داروسازی بدون کنکور و هر آنچه باید در زمینه لیست دانشگاه ها و شهریه داروسازی بدون کنکور بدانید" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۸ دیدگاه
 • user_default_pic مریم ابوترابی
  توسط مریم ابوترابی در تاریخ ۰۱ تیر ۹۸ reply-button
  سلام من لیسانس شیمی کاربردیم. دانشگاهی تو تهران سراغ دارید برای داروسازی بدون کنکور یا باآزمون درون دانشگاهی دانشجو بپذیرن؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۰۵ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ در حال حاضر امکان ادامه تحصیل در رشته داروسازی بدون کنکور در داخل کشور وجود ندارد و برای قبولی در رشته داروسازی بایستی در کنکور شرکت و تراز و رتبه لازم را کسب کنید.

 • user_default_pic فاطمه
  توسط فاطمه در تاریخ ۱۷ تیر ۹۸ reply-button
  سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم میخوام بدونم شهریه پزشکی و داروسازی بدون آزمون در دانشگاه غیر انتفاعی چه قد میشه ؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۴ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ دانشگاه های غیرانتفاعی در رشته پزشکی و داروسازی پذیرش ندارند.

 • user_default_pic علیرضا
  توسط علیرضا در تاریخ ۰۴ آبان ۹۸ reply-button
  سلام خسته نباشید... ببخشید دانشگاه بین المللی کیش داروسازی بدون کنکور داره من شنیدم و تو سایتای زیادی دیدم....ایا واقعیت داره این موضوع؟
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۵ آبان ۹۸
  سلام. بله . اما روش پذیرشش بصورت مستقیم نیست و باید ابتدا در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در خارج از کشور 36 واحد پاس کنید و برای ادامه تحصیل به پردیس انتقالی بگیرید

 • user_default_pic مصطفی نظرکرده
  توسط مصطفی نظرکرده در تاریخ ۱۱ آبان ۹۸ reply-button
  لیست دانشگاه بدون کنکور این رشته کدومند ؟
  user_default_pic علیزاده مشاور آیدانیتو
  توسط علیزاده مشاور آیدانیتو در تاریخ ۱۵ آبان ۹۸
  سلام. دانشگاه های پردیس بین الملل