رشته باستان شناسی بدون کنکور

avatar image نویسنده : زهرا حیدری
stopwatch image ۳۰ شهریور ۹۸ view image ۲۰۲۱ blogging image ۰
رشته باستان شناسی بدون کنکور
 
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "  رشته باستان شناسی بدون کنکور" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


رشته باستان شناسی بدون کنکور
رشته باستان شناسی از جمله زیر مجموعه های گروه آزمایشی علوم انسانی به شمار می روند. این رشته علمی است که سعی در شناخت اعتقادات و باورها، آداب و رسوم، فرهنگ، شیوه زندگی و نظام سیاسی و اقتصادی اقوام گذشته مطابق بقایا و اشیای به جا مانده از آن ها دارد. در حقیقت، ابزار استخوانی و سنگی، ظرف های فلزی و سفالی و بقایای جانوری و گیاهی می توانند به عنوان یک منبع اطلاعاتی مفید برای یک باستان شناس به شمار روند.
از جمله توانمندی های مورد نیاز برای تحصیل در رشته باستان شناسی می توان به علاقه زیاد به کار و فعالیت در طبیعت و تمایل زیاد به کشف مجهولات، جستجو و کاوش درباره ی تاریخ و ادوار گذشته اشاره کرد. علاوه بر این، داشتن اطلاعات و آگاهی بالا در علومی مانند تاریخ و جغرافیا و همین طور تسلط کامل به زبان انگلیسی را می توان از دیگر توانایی های ضروری برای تحصیل در این رشته محبوب به شمار آورد. لازم به ذکر است که رشته باستان شناسی به صورت بدون کنکور نیز در ایران جذب دانشجو داشته که متقاضیان می توانند مطابق سوابق تحصیلی خود تحصیل در این رشته را آغاز نمایند. هر دو دانشگاه سراسری و آزاد دارای رشته باستان شناسی بدون کنکور بوده و امکان تحصیل در این رشته را بدون آزمون در کشور فراهم کرده اند. در این مقاله، به بحث در مورد رشته باستان شناسی بدون کنکور در هر دو دانشگاه سراسری و آزاد می پردازیم. پس با همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد رشته باستان شناسی بدون کنکور را به دست آورید. رشته های بدون کنکور بسیاری است که میتوانید به راحتی در دانشگاه تحصیل کنید.
شرایط ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری
در رابطه با شرایط ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری باید خاطر نشان کنیم که گزینش دانشجو در دوره روزانه این رشته و در مقطع کارشناسی بدون کنکور، مطابق سوابق تحصیلی فرد است. در میان شرایط ثبت نام در رشته باستان شناسی بدون کنکور دارا بودن گواهی نامه دیپلم و پیش دانشگاهی مشاهده می شود، که بدون وجود آن ها امکان ثبت نام و انتخاب رشته باستان شناسی بدون کنکور برای شما میسر نیست.
در صورت مطرح شدن هر گونه پرسشی در رابطه با رشته باستان شناسی بدون کنکور می توانید با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
زمان ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری
زمان ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری در ماه مرداد هر سال و هم زمان با انتخاب رشته دوره با آزمون دانشگاه سراسری است. باید عرض کنیم که ثبت نام و انتخاب رشته باستان شناسی بدون کنکور سال 97 از 15 مرداد آغاز و تا 24 همان ماه ادامه داشت. علاوه بر این، نوبت دوم ثبت نام و انتخاب رشته باستان شناسی بدون کنکور در ماه آذر بوده که افراد به جا مانده می توانند اقدام به ثبت نام در رشته باستان شناسی بدون کنکور نمایند.
در صورت عدم قبولی در رشته باستان شناسی، دوره های بدون کنکور این رشته می توانند رؤیای شما را برای تحصیل در این رشته محقق سازند
نحوه ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری
برای ثبت نام و انتخاب رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری ملزم به ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور هستید. پس از ورود و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته باستان شناسی بدون کنکور، بایستی دکمه تایید ثبت نام را فشرده و کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی را دریافت کنید. حتی برای کارشناسی ارشد بدون کنکور هم میتوانید اقدام کنید.
زمان ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور آزاد
دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش در مقطع کارشناسی رشته باستان شناسی بدون کنکور را دو بار در هر سال انجام می دهد( بار اول درماه مرداد و شهریور و مرتبه دوم در ماه آذر و یا دی). باید بدانید که ثبت نام کارشناسی رشته باستان شناسی بدون کنکور از 20 مرداد سال 97 شروع و تا همین چند روز قبل ادامه داشت.
نحوه ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور آزاد
فرایند ثبت نام و انتخاب رشته باستان شناسی بدون کنکور شامل خریداری کردن کارت اعتباری به مبلغ 40 هزار تومان، وارد شدن به قسمت ثبت نام و پر کردن فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و بارگذاری مدارک خواسته شده است. هر کدام از داوطلبان می توانند 20 کد رشته محل را در رشته باستان شناسی بدون کنکور برگزینند. فقط توجه داشته باشید که چنین رشته های انتخابی باید بر طبق علاقه شما باشد. در انتهای عملیات ثبت نام دریافت رسید ثبت نامی را فراموش نفرمایید.
شرایط ثبت نام رشته باستان شناسی بدون کنکور آزاد
داشتن گواهی نامه های پیش دانشگاهی و دیپلم را می توان ازمهم ترین ضوابط ورود به رشته باستان شناسی بدون کنکور و تحصیل در آن دانست. به علاوه، عدم وجود هیچ مشکلی درنظام وظیفه برای داوطلبان آقا نیز ضروری بوده و در غیر این صورت از ثبت نام آن ها جلوگیری به عمل می آید.
دانشگاه های پذیرنده رشته باستان شناسی بدون کنکور سراسری وآزاد
شاید شما دوستان نیز تمایل به شناخت دانشگاه هایی که رشته باستان شناسی را دارند داشته باشید. البته منظور ما دانشگاه هایی است که این رشته را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند. در این بخش، اسامی دانشگاه های پذیرنده رشته باستان شناسی بدون کنکور را خدمتتان عنوان می کنیم. در ابتدا می خواهیم بدانیم که کدام دانشگاه آزاد رشته باستان شناسی را دارد. 

                                                  دانشگاه روزانه پذیرنده باستان شناسی

مجتمع آموزشی عالی گناباد- دانشگاه مازندران-بابلسر ( محل تحصیل دانشکده میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری نوشهر

 

ردیف

                                                                             دانشگاه های پذیرنده باستان شناسی

1

استان  آذربایجان غربی  واحد  ماکو

2

استان  آذربایجان شرقی  واحد  میانه

3

استان  تهران  واحد  ورامین

4

استان  خراسان جنوبی  واحد  بیرجند

5

استان  خوزستان  واحد  شوشتر

6

استان  خوزستان  واحد  دزفول

7

استان  زنجان  واحد  ابهر

8

استان  ایلام  واحد  ایلامباستان شناسی دانشگاه آزاد تهران

همان طور که در بالا ملاحظه فرموید، تنها دانشگاه آزاد ارائه دهنده رشته باستان شناسی در شهر تهران و در دوره بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد ورامین است. با توجه به این موضوع، باید رقابت سنگینی در میان دانش آموزان و داوطلبان بر سر ورود به باستان شناسی دانشگاه آزاد تهران واحد ورامن وجود داشته باشد. 

در این مقاله به بررسی نکات مرتبط با رشته باستان شناسی بدون کنکورپرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب آگاهی بیشتر سری هم به مقاله ثبت نام بدون کنکور بزنید.

پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه ی نکات مرتبط با رشته باستان شناسی بدون کنکور با مشاوران باتجربه تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

 
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " باستان شناسی بدون کنکور" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید