ثبت نام ارشد بدون کنکور ۹۸

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۱۹ آبان ۹۸ view image ۲۰۸۰ blogging image ۲
ثبت نام ارشد بدون کنکور 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

ثبت نام ارشد بدون کنکور 98

در سالهای اخیر امکان ثبت نام بدون کنکور در مقطع ارشد فراهم شده است و کسانی که قصد ورود به تحصیلات تکمیلی را دارند، می توانند از فرصت ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 استفاده کنند. اما زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 چه تاریخی است؟ نحوه و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 چگونه است؟ اعلام نتایج ارشد بدون کنکور 98 چه زمانی خواهد بود؟ این مطلب را برای پاسخ گویی به این سؤالات اختصاص داده ایم.

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور 98

ارشد بدون کنکور 98 معمولاً مخصوص دانشجویان استعداد درخشان است و این دانشجویان از طریق دانشگاه سراسری، آزاد، غیر انتفاعی و شبانه می توانند بدون کنکور و با دارا بودن شرایط، وارد دانشگاه شوید. زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 در دانشگاه آزاد اواخر بهار است و با انتخاب رشته کارشناسی ارشد با کنکور آزاد 98 همزمان می باشد. در دانشگاه سراسری نیز دانشجویان دارای رتبه های برتر که جزو 10 درصد برتر هم کلاسی و هم ورودی خود می باشند، می توانند بدون کنکور وارد مقطع ارشد شوند و همزمان با انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری نسبت به ثبت نام بدون کنکور ارشد اقدام نمایند.
همچنین می‌توانید مقاله ارشد بدون کنکور مجازی را مطالعه نمایید.

نحوه و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98

نحوه و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 دانشگاه آزاد بدین صورت است که فارغ التحصیلان کارشناسی دانشگاه آزاد جزو 10 درصد برتر هم کلاسی ها و هم ورودی های خود با معدل حداقل 16 برای رشته های غیر علوم انسانی و معدل 17 برای رشته های انسانی همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد ، شرایط و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور نیز منتشر می شود که با توجه به ضوابط دفترچه ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می شود. در دانشگاه های سراسری نیز هر دانشگاه با توجه به ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان و شرایط خود فراخوان پذیرش استعداد درخشان منتشر می کند که شما باید در زمان مقرر شده با توجه به شرایط مورد نیاز به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید و ثبت نام نمایید. پذیرش دوباره در دانشگاه کارشناسی بر اساس معدل و بدون کنکور کمی متفاوت است.
دانشگاه آزاد در تمامی رشته ها ارشد بدون کنکور می گیرد

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 98

 لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 98 در دانشگاه های سراسری بر اساس تصمیم هر دانشگاه است و بستگی به این دارد که دانشگاه مورد نظر در هر سال برای چه رشته هایی فراخوان پذیرش بدون کنکور می دهد. در دانشگاه آزاد در تمام رشته هایی که کارشناسی ارشد دارند، امکان پذیرش بدون کنکور در سال 98 وجود دارد.

اعلام نتایج ارشد بدون کنکور 98

اعلام نتایج ارشد بدون کنکور 98 قبل از شروع ماه مهر و آغاز سال تحصیلی است و در دانشگاههای آزاد و سراسری تا شهریورماه اسامی دانشجویان پذیرفته شده اعلام می شود و از این طریق می توانند بدون کنکور در رشته لیسانس خود یا رشته ی مرتبط با آن در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند. بدون کنکور معمولاً مختص دانشجویان استعداد درخشان است و تابع ضوابط و شرایط تعیین شده توسط مرکز استعدادهای درخشان می باشد.
در این مقاله به بررسی زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 پرداختیم. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات جامع تر سری هم به مقاله پذیرش ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان بزنید. 
اگر سوالی در زمینه زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "زمان و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۲ دیدگاه
 • user_default_pic علیرضا
  توسط علیرضا در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۷ reply-button
  برای ثبت نام ارشد بدون کنکور 98 معدل اولویت داره ؟
  user_default_pic مهدی یاری
  توسط مهدی یاری در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۷
  سلام دوست عزیز یکی از ملاک ها برای قبولی، معدل است که معیار برای رشته های انسانی 17 و برای رشته های غیرانسانی حداقل 16 است. البته شرایط برای هر دانشگاه متفاوت است به عنوان مثال برای دانشگاه تهران بایستی رتبه اول تا سوم ورودی هم رشته خود نیز باشید.