تخمین رتبه تیزهوشان

نویسنده : مریم کاوه
۰۹ دی ۹۶ ۴۳۳۵ ۶

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "تخمین رتبه تیزهوشان" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


تخمین رتبه تیزهوشان

تخمین رتبه تیزهوشان برای بررسی سریع نتایج آزمون تیزهوشان مورد بحث قرار می گیرد. همان طور که می دانید، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، فیلتر عبور 15000 دانش آموز از بیش از 200.000 داوطلب می باشد. به همین علت پس از برگزاری آزمون تیزهوشان تا زمان اعلام نتایج نهایی، بسیاری از داوطلبان و خانواده هایشان در استرس پذیرش و یا عدم پذیرش در مدارس تیزهوشان به سر می برند. یک راه برای رهایی از این نگرانی تخمین رتبه تیزهوشان است.  با تخمین رتبه ی داوطلب می توان احتمال پذیرش وی را بررسی کرد.

درصد لازم برای قبولی در تیزهوشان

برای قبولی در مدارس تیزهوشان، نمی توان به طور قطع درصدی را مشخص کرد، به دو دلیل: 1- تعداد مدارس بیش از 500 واحد می باشند و داوطلبان هر شهر مدارس متفاوتی را اولویت خود قرار داده اند. 2- هر ساله به نسبت مطالعه دانش آموزان، درصد لازم برای قبولی در هر مدرسه تغییر می کند. از این رو بهترین راه تخمین رتبه تیزهوشان و یا تخمین تراز است. پس از برگزاری آزمون ورودی تیزهوشان، پاسخنامه سؤالات آزمون در سایت ثبت نام تیزهوشان منتشر می شود. با مقایسه سؤالات زده داوطلب، با کلید پاسخنامه، طبق فرمول زیر نمره ی خام دروس را می توانید محاسبه کنید: پس از اینکه درصد هر درس را بدست آورید، می توانید با کارنامه های داوطلبان پذیرفته شده سال های قبل مقایسه کنید تا با بررسی دقیق درصد دروس شما، دقیق ترین احتمال پذیرش شما را به شما اطلاع داده شود.  
مشاوران آیدانیتو می توانند اطلاعاتی را در رابطه با نحوه تخمین رتبه در آزمون تیزهوشان در اختیار شما قرار دهند. پس در صورت نیاز با آن ها تماس بگیرید

کارنامه قبولی مدارس تیزهوشان

کارنامه نهایی مدارس تیزهوشان، در زمان اعلام نتایج به دو شکل منتشر می شود. برای مشاهده ی کارنامه نهایی، پس از ورود به سایت تیزهوشان به آدرس azmoon.medu.ir و وارد کردن اطلاعات فردی، داوطلب وارد پروفایل شخصی خود شده و اطلاعات مربوط به آزمون خود را مشاهده می کند. داوطلبانی که پذیرفته شده باشند، تنها نام آموزشگاهی که پذیرش شده اند را مشاهده می کنند و اما داوطلبانی که مردود شده اند درصد هر درس را به همراه تراز و رتبه ی نهایی در کارنامه ی خود می بیننند. قابل ذکر است که در این کارنامه مقایسه ی رتبه ی داوطلب با رتبه ی آخرین فرد پذیرش شده در همه ی مدارسی که انتخاب کرده است، نیز به چشم می خورد. 
اگر سوالی در رابطه با تخمین رتبه تیزهوشان برایتان مطرح شده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

نرم افزار تخمین رتبه تیزهوشان

دقیق ترین راه برای اطمینان حاصل کردن از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب، استفاده از نرم افزار تخمین رتبه تیزهوشان است. این نرم افزار با استفاده از درصد دروس آزمون داوطلبان تراز آزمون را محاسبه کرده و با استفاده از بانک اطلاعاتی خود، مشخص می سازد که داوطلب با چه احتمالی در اولویت های انتخابی خود پذیرش می شود.

آیا از بهترین منابع آزمون تیزهوشان اطلاعی دارید؟

پیش از انجام برنامه ریزی و شروع مطالعه برای آزمون تیزهوشان شناخت بهترین و جامع ترین منابع برای این آزمون از اهمیتی اساسی برخوردار است. کسب اطلاعاتی جامع در رابطه با منابع معتبر برای شرکت در این آزمون می تواند در کسب رتبه عالی به شما کمک کند. در صورت نیاز به شناخت این منابع می توانید با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید. مشاوران آیدانیتو می توانند خدمات ارزنده ای را به شما در این زمینه به شما ارائه دهند. 

آیا از حذف آزمون تیزهوشان پایه هفتم مطلع هستید؟

باید عرض کینم که بر طبق اطلاعیه ای منتشر شده آزمون تیزهوشان ورودی پایه هفتم برای دانش آموزان حذف شد و دیگر شاهد برگزاری این آزمون برای این مقطع تحصیلی نیستیم.
برای
راهنمای مشاهده ی نتایج آزمون تیزهوشان، توصیه می کنیم مقاله ی  اعلام نتایج تیزهوشان  را مطالعه کنید.  
اگر سوالی در زمینه تخمین رتبه تیزهوشان ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش، مشاوره و برنامه ریزی درسی و تحصیلی می باشد و هیچ ارتباطی با آموزش و پرورش و آزمون تیزهوشان ندارد. آیدانیتو صرفاً به دانش آموزان علاقه مند خدمات مشاوره درسی و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می دهد
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره "تخمین رتبه تیزهوشان" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید3.0 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۶ دیدگاه
 • user_default_pic محمد عرفان
  توسط محمد عرفان در تاریخ ۱۵ تیر ۹۸ reply_comment
  ریاضی ۵درست1غلط و علوم ۶درست و ۱غلط و فارسی۸درست و ۳غلط و قرآن۲درست و ۲غلط و استعداد تحلیلی۹درست و ۳غلط و مطالعات۵درست و ۶غلط احتمال قبولی در ذخیره ی نمونه دولتی اهواز با معدل ۲۰ وجود داره؟ باتشکر
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۳ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ بله احتمال قبولی برای شما وجود دارد.

 • user_default_pic حسين محمدي
  توسط حسين محمدي در تاریخ ۲۴ تیر ۹۸ reply_comment
  سلام به نظرتون با اين شرايط احتمال قبولي من در تيزهوشان شيراز كه ظرفيت٤٥نفري دارد چه قدر هست؟ معدل ٢٠وقران 6درست٢نزده /تحليلي ١١درست ١غلط ٣ نزده/ادبيات١١درست١غلط ٣نزده/اجتماعي ٨ درست ٢غلط ٣نزده/علوم ٨ درست ٤ غلط ١نزده/رياضي هم6درست٤غلط/ ممنون از وب سايت خوبتون
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۵ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ 70-60 % احتمال قبولی برای شما وجود دارد.

 • user_default_pic امیرحسین
  توسط امیرحسین در تاریخ ۲۴ تیر ۹۸ reply_comment
  تراز من حدود 17000هزار هست و سهمیه روستایی دارم میتونم قبول بشم
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۵ تیر ۹۸
  سلام دوست عزیز؛ پایه و درصد هایتان را ذکر نکرده اید.