انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸

avatar image نویسنده : زینب دادور
stopwatch image ۰۴ اردیبهشت ۹۹ view image ۳۱۹۵ blogging image ۴
انتخاب رشته دکتری آزاد 98

فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " انتخاب رشته دکتری آزاد 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۳ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


انتخاب رشته دکتری آزاد 98

سال های پیش این آزمون ها در نوبت جدا از هم گرفته می شد اما حتما مستحضر هستید که آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده و در قالب یک آزمون و در یک روز برگزار می شوند. اما پس از اعلام نتایج اولیه و به شرط مجاز شدن ، راه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سراسری جدا می شود. به عبارتی داوطلبان ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد تا زمان اعلام نتایج اولیه دکتری، شرایط مشابهی دارند ، بدین صورت که کلیه داوطلبان می توانند  از طریق سایت سازمان سنجش به منظور ثبت نام و  یا مشاهده نتایج اولیه اقدام کنند. اما در مرحله انتخاب رشته، انتخاب رشته دکتری آزاد 98 به صورت مجزا از انتخاب رشته دکتری سراسری 98 انجام می شود. در این مرحله راه متقاضیان ورود به دوره دکتری آزاد از سایر داوطلبان جدا می شود به طوری که به منظور انتخاب رشته و مشاهده نتایج نهایی و زمان مصاحبه می بایست از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، اقدام نمایند. انتخاب رشته دکتري نیز مانند سایر انتخاب های دوران زندگی ، نیازمند آگاهی از شرایط و ضوابط خاصی است و با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به بررسی انتخاب رشته دکتری آزاد 98 می پردازیم . می توانید اطلاعات زیادی را در صفحه مشاوره تحصیلی تلفنی آزمون دکتری سراسری و آزاد را نیز بخوانید.

شرایط مخصوص انتخاب رشته دکتری آزاد 98

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده اند، به شرطی که  کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری آزاد را داشته باشند، می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان متقاضی ورود به مقطع دکتری این امکان را می دهد که تا 40 کد رشته محل را انتخاب نمایند. البته هر ساله دانشگاه آزاد اسلامی،  دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 98 را منتشر می نماید که این دفترچه به طور دقیق از شرایط و نحوه انتخاب رشته (با آزمون و بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی ، پرده برداری می کند. شایان ذکر است که مجاز شدگان (افرادی که از طریق شرکت در آزمون، به منظرو انتخاب رشته مجاز شناخته شده اند) می بایست طبق مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد 98 و دارا بودن شرایط مندرج اقدام به انتخاب رشته دکتری آزاد 98 نمایند. مشاوره ارشد را هم از دست ندهید.

چگونگی انتخاب رشته مقطع دکتری آزاد 98

برای این کار باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید . به منظور انتخاب رشته دکتری آزاد 98 ، ابتدا بایستی «شناسه اینترنتی انتخاب رشته» را از سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی  www.azmoon.org خریداری نموده و با وارد کردن اطلاعات شناسه، به درگاه انتخاب رشته اینترنتی وارد شوید. در این مرحله صفحه ای پدیدار می شود که در آن اطلاعات شخصی شما و  کد رشته درج شده است. با توجه به کد رشته ، امکان انتخاب 40 کد رشته محل برای شما وجود خواهد داشت. بایستی دقت داشته باشید که  سیستم انتخاب رشته هوشمند است، از این رو خطاهای احتمالی را به داوطلب هشدار می دهد. یادتان باشد که نباید در هر مرحله از فرآیند انتخاب رشته از دکمه برگشت (Back) استفاده کنید. در نهایت پس از انجام صحیح انتخاب رشته، بایستی منتظر اعلام نتایج مصاحبه تخصصی و نتایج نهایی باشید. اطلاعاتی در زمینه مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کارشناسی ارشد هم می تواند به شما کمک کند.

مهلت انتخاب رشته دکتری آزاد سال 98

ابتدا باید منتظر اعلام نتایج باشید . پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در هفته آخر فروردین ماه، داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب رشته مراکز دانشگاهی آزاد هستند، بایستی پس از دریافت کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نموده و مابقی مراحل پذیرش دکتری انجام دهند. معمولاً زمان انتخاب رشته دکتری در اردیبهشت ماه است و تاریخ تمدید آن قطعیت ندارد ولی می توان بازه ای 4 روزه تا یک هفته برای آن در نظر گرفت.داوطلبان بایستی با توجه به زمان مشخص شده توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور انتخاب رشته دکتری آزاد 98 اقدام نمایند.
در نهایت پس از بررسی دقیق انتخاب رشته دکتری آزاد 98 ، پیشنهاد می کنیم مقاله دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد را نیز مطالعه کنید...
اگر سوالی در زمینه انتخاب رشته دکتری آزاد 98 ذهنتان را به خود مشغول کرده است، می توانید با مشاوران تحصیلی آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " انتخاب رشته دکتری آزاد 98" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۳ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۴ دیدگاه
 • user_default_pic سعید
  توسط سعید در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ reply-button
  انتخاب رشته دکتری آزاد تو چه تایمیه؟؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۲ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز؛ انتخاب رشته دکتری آزاد حدود یک هفته بعد از اعلام زمان مربوط به انتخاب رشته سراسری خواهد بود.

 • user_default_pic محبوبه
  توسط محبوبه در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۷ reply-button
  انتخاب رشته دکتری آزاد هر سال تمدید میشه درسته ؟
  user_default_pic مشاور آیدانیتو
  توسط مشاور آیدانیتو در تاریخ ۲۲ اسفند ۹۷
  سلام دوست عزیز؛ هر سال هم انتخاب رشته دکتری آزاد و هم سراسری تمدید ميشود.