اعزام به خدمت ۹۷

نویسنده : مهربان
۲۷ مرداد ۹۷ ۹۴۹ ۰
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " اعزام به خدمت سربازی 97" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

اعزام به خدمت سربازی 97

در این مقاله به موضوع اعزام به خدمت سربازی 97 خواهیم پرداخت، مشمولان خدمت با مطالعه اعزام به خدمت سربازی 97 می توانند از مسائلی همچون مراحل اعزام خدمت، اعزام به خدمت با مدرک بالا، دفترچه اعزام به خدمت، تمدید و تعجیل در اعزام به خدمت و ... مطلع شوند. دوره های سربازی در ایران در سه دوره خلاصه می شود،
  • دوره آموزشی، دوره کد، دوره خدمت، یکی از اصلی ترین دوره های سربازی که 2 ماه از سربازی را به آن اختصاص می دهند، دوره ی آموزشی است. در این دوره سربازان با موارد مختلف آشنا می کند از جمله اسلحه شناسی، آموزش تیر اندازی، استتار، مسیریابی در شب و روز  ...
  • دوره ی کد نیز دوره ای تخصصی و 2 ماه بعد از دوره آموزشی است. این دوره مختص ارتش و نیروهای انتظامی است.
  • دوره خدمت نیز بعد از دوره آموزشی آغاز می شود و با توجه به تحصیلات سرباز درجه نظامی داده می شود و برای انجام خدمت به شهرهای مختلف فرستاده می شوند. برخی از سربازان نیز بعد از دوره ی آموزشی با توجه به تخصصی که دارند در ادارات و ... (کارهای غیر نظامی) به کار گرفته می شوند.

سن اعزام به خدمت سربازی

توجه داشته باشید که هر فرد ایرانی (مرد) در هر ماهی که به پایان دوره 18 سالگی خود برسد مشمول مقررات نظام وظیفه می شود و باید برای اعزام به خدمت سربازی مراجعه کند. بنابراین سن اعزم به خدمت از بین 18 سالگی تمام (آغاز 19 سالگی) تا 50 سالگی است.در ادامه مقاله  اعزام به خدمت سربازی 97 با برگ سبز و ماه های طلایی خدمت آشنا خواهید شد.

برگ سبز سربازی

برگ سبز، نامه ای از جانب نظام وظیفه بعد از ارسال مدارک شما است، که در آن تاریخ اعزام و کد چند رقمی است، در واقع آخرین نامه ای است که برای شما ارسال می شود. کد چند رقمی مشخص کننده محل آموزشِ، کد شهری است که باید در آن پادگان، دوره خود را بگذرانید.

ماه های اعزام به خدمت

یکی از سؤالات متداول مشمولان خدمت ماه های اعزام به خدمت سربازی است. توجه داشته باشید مشمولان خدمت برای اعزام به خدمت در دو دسته جای می گیرند:
  1. مشمولانی که تحصیلات آن ها لیسانس و بالاتر است.
  2.  مشمولانی که مدرک تحصیلی آن ها کمتر از لیسانس است.
ماه های اعزام این دو دسته متفاوت است، داوطلبان دسته اول معمولاً در اول ماه های زوج و داوطلبان دسته دوم در 19 هر ماه به سربازی اعزام می شوند. اما آیا راجع به ماه های طلایی اعزام می دانید؟ معمولاً دوره ی آموزشی برای افراد از دوره های سخت محسوب می شود اما برخی از شرایط می تواند این سختی را کمتر کند، در برخی از ماه ها دوره های آموزشی کمتر، ساده تر و در شرایط بهتر می گذرد، معمولاً اسفند ماه از این نظر که داوطلبان با تعطیلات زیاد رو به رو هستند، مناسب است و آبان و اردیبهشت ماه از نظر آب و هوای مطلوب از ماه هایی طلایی اعزام به خدمت است و ماه هایی که با ماه مبارک رمضان مصادف می شود سختی این دوره را کاهش می دهد. با توجه به اینکه در نیمه اول تا شهریورماه تعداد متقاضیان اعزام به سربازی کمتر است، حدوداً 2 تا 3 ماه بعد از ارسال دفترچه زمان اعزام فرا می رسد و در نیمه دوم سال که تعداد متقاضیان افزایش پیدا می کند، حدود 4 ماه بعد از ارسال دفترچه زمان اعزام به خدمت می رسد.
پیشنهاد می کنیم از کسری خدمت سربازی هم مطلع شوید.
همچنین در صورت بروز مشکل و یا نیاز به مشاوره قبل از اعزام با مشاوران آیدانیتو تماس بگیرید.
فضای هوشمند آموزش و مشاوره

جهت مشاوره درباره " اعزام به خدمت سربازی 97" می توانید در سراسر کشور با شماره زیر تماس حاصل نمایید

تماس با شماره ۹۰۹ ۹۰۷ ۱۹ ۷۴ از سراسر کشور

تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون گرفتن کد
پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید