کارنامه کنکور ۹۷

نویسنده : مریم کاوه
۰۷ بهمن ۹۶ ۳۵۹۵ ۱

کنکور سراسری 97 در تیرماه 1397 برگزار می شود و پس از حدود یک ماه، نتایج اولیه ثبت نام داوطلب منتشر شده که طبق آن شرکت کنندگان نسبت به انتخاب رشته اقدام می کنند. این نتایج اولیه، اصطلاحاً کارنامه کنکور نامیده می شوند.

جهت اطلاع از انتخاب رشته کنکور  می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

این کارنامه شامل رتبه و درصدهای داوطلب و هم چنین وضعیت نهایی انتخاب رشته داوطلب می باشد.

تمام مراحل ثبت نام و اعلام نتایج از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود

 

نحوه ی مشاهده ی کارنامه کنکور 97

برای مشاهده ی کارنامه کنکورتان کافیست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از ستون سمت راست سایت، بر روی گزینه ی سراسری کلیک کنید. صفحه ای که به شما نمایش داده می شود، حاوی تمامی اطلاعات و اخبار مربوط به کنکور سراسری و دوره ی کارشناسی می باشد. در صورتی که در زمان اعلام نتایج به سایت مراجعه کرده باشید، گزینه ی مشاهده ی کارنامه ی نهایی آزمون سراسری 97 برای شما فعال شده است. با کلیک کردن روی این گزینه وارد سامانه اعلام نتایج کنکور سراسری 97 می شوید و با وارد کردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده به همراه شناسنامه وارد صفحه ی شخصی خود شده و می توانید کارنامه ی کنکور خود را مشاهده کنید.

 

آیدانیتو فضای هوشمند آموزش و مشاوره انتخاب رشته کنکور می باشد ، جهت انتخاب رشته با مشاورین مجرب ما با شماره 73 19 907 909 تماس بگیرید

توضیحات کارنامه کنکور 97

هر کارنامه شامل چند بخش به شرح زیر است:

1) اطلاعات ثبت نامی و آزمونی:

در این قسمت اطلاعات فردی داوطلب اعم از نام و نام خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه و سال تولد و اطلاعات آزمونی اعم از اطلاعات تحصیلی مرتبط با آزمون سراسری مانند عنوان دیپلم، معدل دیپلم، کد دانش آموزی و ... ذکر شده است.

2) اعلام علاقه مندی بر اساس تقاضانامه:

در این قسمت اطلاعات مربوط به علاقه مندی داوطلب به تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و هم چنین سهمیه ی کارمند بسیار ذکر شده است. این اطلاعات را داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور، وارد می کنند.

3) وضعیت مجاز به انتخاب رشته:

در این قسمت وضعیت پذیرش داوطلب بررسی می شود. در این قسمت مشخص می شود که داوطلب مجاز به انتخاب رشته در کدام دوره ها و کدام دانشگاه ها می باشد.

4) وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب:

در این جدول، تأثیر معدل داوطلب، رتبه در سهمیه، رتبه ی کشوری و نمره ی کل نهایی (تراز) در هر زیر گروه نمایش داده می شود.

5) نمرات خام دروس امتحانی:

در این بخش، درصد هر درس داوطلب نمایش داده می شود.

6) رتبه کل:

در این بخش رتبه ی کل داوطلب در سهمیه و آخرین رتبه ی مجاز در همان سهمیه و هم چنین رتبه ی کشوری داوطلب نمایش داده می شود.

 

نمونه کارنامه قبولی کنکور 97:

پس از اتمام انتخاب رشته، نتایج نهایی پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلبان در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی هستند. در این مرحله از اعلام نتیجه، تنها رشته ی قبول شده داوطلب و یا وضعیت مردودی قابل مشاهده است. نمونه کارنامه ی قبولی کنکور 96 را در زیر می بینید:

کارنامه ی سبز، تنها راه تغییر رشته و دانشگاه!

جهت اطلاع از انتخاب رشته کنکور  می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

 

کارنامه سبز کنکور 97 چیست؟!

کارنامه سبز، کارنامه نهایی و یا کارنامه ی محرمانه اصطلاحیست که به آخرین کارنامه ی منتشر شده اطلاق می شود. در این کارنامه تمام اطلاعات مربوط به انتخاب رشته ی داوطلب نمایش داده می شود. این کارنامه حاوی مقایسه ی رتبه ی شما با رتبه ی آخرین فرد قبولی در هر یک رشته هایی است که انتخاب کرده اید. و مشخص کننده ی پذیرش یا عدم پذیرش شما در رشته های انتخابی پایین تر از رشته ی فعلی تان است. در واقع برای داوطلبانی که از رشته / محل پذیرش شده ی فعلی خود راضی نیستند، این کارنامه نقش مهمی دارد. در صورتی که در کد رشته / محل دیگری پذیرفته شده باشند، می توانند در آن رشته مشغول به تحصیل شوند و از رشته ی دانشگاهی فعلی انصراف دهند.

 

[awsa-er]


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


۱ دیدگاه
  • user_default_pic سجاد
    توسط سجاد در تاریخ ۱۸ شهریور ۹۷ reply_comment like_comment 0
    سلام با رتبه ۱۰۰۷منطقه ۳ورتبه زیرگروه دو۱۱۸۳و تراز زیرگروه دو۹۴۸۳ .بومی لرستان چقدر شانس داروسازی ملی دارم؟ممنون میشم از جوابتون