کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی ۹۷

نویسنده : زینب دادور
۲۶ اردیبهشت ۹۷ ۱۰۹۶ ۰

کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی 97

رشته حقوق خصوصی از جمله رشته زیر مجموعه گروه حقوق است که به روابط و قوانین حقوقی بین افراد توجه دارد و از علوم با سابقه و در عین حال لازم و کاربردی در جامعه است. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته حقوق خصوصی شده اند، می توانند از کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی97 برای انجام یک انتخاب رشته بهتر کمک بگیرند. کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی 97 در انتخاب رشته و حتی قبل از اعلام نتایج برای متقاضیان کاربردی است. چرا که رتبه های قبولی سال های قبل را با حداقل و حداکثر درصدها مشخص می کند و متقاضیان به یک نتیجه ی احتمالی از انتخاب رشته خود می رسند.

جهت اطلاع از نحوه انتخاب رشته ارشد حقوق خصوصی 97 می توانید در سراسر کشور با شماره ۰۲۱-۴۲۲۵۸ تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از ۸ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

نمونه کارنامه و درصد های قبولی ارشد حقوق خصوصی 97

برای تشریح و بررسی یک کارنامه ارشد حقوق خصوصی در زیر یک نمونه را آورده ایم:

نام درسنمره به درصدگرایشنمره کلرتبه داوطلب در سهمیهرتبه داوطلب بدون سهمیه

 

آخرین رتبه مجاز در سهمیهنتیجه در سهمیه

 

در قسمت نام درس، دروس آزمونی همچون حقوق مدنی، حقوق تجارت، آیین دادرسی مدنی، متون فقه، حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق اداری، حقوق اساسی، حقوق مدنی، حقوق بین المل خصوصی، آیین دادرسی کیفری و سازمان های بین المللی قرار می گیرد و در ستون کنار آن، درصدهای این دروس درج می گردد.

حقوق خصوصی از جمله گرایش ها و کد ضریب ها مجموعه حقوق است که در صورتی که داوطلب حداقل رتبه لازم در هر یک از دوره های روزانه، پردیس خودگردان، شبانه، پیام نور، غیرا نتفاعی و آزاد را به دست آورد، می تواند انتخاب رشته نمایند و امیدوار به قبولی در آنها باشد.

کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی 97 برای هر یک از دانشگاه ها واجد کسب میانگین و رتبه لازم به منظور قبولی است. در مقطع ارشد، ملاک پذیرش داوطلبان، رتبه آزمون آنها در هر یک از کد ضریب ها بر اساس درصدهای کسب شده است.

کد ضریب همان گرایش های یک مجموعه آزمونی است و حقوق خصوصی کد ضریب 1 مجموعه حقوق در کنکور ارشد است. ممکن است داوطلبی در یک کد ضریب رتبه تک رقمی و در کد ضریبی دیگر رتبه سه رقمی کسب کرده باشد یا در یک کد ضریب مجاز شده باشد اما در کد ضریب دیگر نه. بر طبق کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی، داوطلبان سالهای قبل با توجه به اعتبار دانشگاه، رتبه های زیر 230 موفق به پدیرش در دوره های روزانه حقوق خصوصی شده اند و رتبه ی 4192 در دانشگاه غیر انتفاعی شهر قم توانسته است پذیرفته شود.

رتبه 215 نیز دور دوره روزانه دانشگاه مازندران در رشته حقوق خصوصی امکان پذیرش داشته است. با توجه به این رتبه ها، می توان گفت که کسب میانگین کل 50 درصد در دروس تخصصی با وجود میانگین صفر درصد در دروس عمومی امکان قبولی در دوره روزانه برای داوطلبان را ممکن می کند.

همچنین داشتن میانگین 30 درصد در دروس عمومی و 65 درصد در دروس اختصاصی در پذیرش دوره روزانه دانشگاه تهران در گرایش حقوق خصوصی لازم است. به تناسب اعتبار علمی دانشگاه ها و ملاک های پذیرشی که برای دانشجویان مشخص می کنند، درصدها و رتبه ها جابجا می شوند.

البته ظرفیت های ورودی هم اهمیت دارند. چرا که دانشگاه های دارای ظرفیت پذیرش بیشتر، احتمال جذب رتبه های کمتر را دارند. هر چند دانشگاه مورد نظر اعتبار عملی خوبی داشته باشد. در جدول زیر چند نمونه دیگر مشاهده می کنید.

رتبهدرصد دروس عمومیدرصد دروس تخصصیدانشگاه قبولی
650030پیام نور تهران
41868731پردیس تهران
931024دانشگاه آزاد تهران
158044دانشگاه شبانه علامه طباطبایی

 

پس از بررسی دقیق کارنامه و رتبه قبولی ارشد حقوق خصوصی 97 پیشنهاد می کنیم، مقاله انتخاب رشته ارشد حقوق  را نیز اینجا بخوانید.


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید