پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

نویسنده : مریم کاوه
۰۳ بهمن ۹۶ ۵۳ ۰

پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران برای بسیاری از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی آرزو ست.همانطور که می دانید دانشگاه تهران از محبوب ترین دانشگاه های ایران است و هر ساله درخواست های بسیاری مبنی بر پذیرش استعدادهای درخشان به دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه فرستاده می شود.

فراخوان پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران

دانشگاه تهران معمولاً هرسال اطلاعیه ای مبنی بر پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران (استعدادهای درخشان) منتشر می کند که طبق این اطلاعیه و فراخوان، دانشگاه تهران در جهت اجرای سیاست های هدایت و حمایت دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان جهت پذیرش در دوره ی کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت مازاد بر ظرفیت، از دانشجویان برتر دانشگاه خود و یا دانشگاه های سطح 1 دیگر در رشته هایی که پذیرش از طریق آزمون ورودی دارند، ثبت نام به عمل می آورد.

پذیرش بدون کنکور ارشد، 10 درصد مازاد بر ظرفیت رشته می باشد.

 

پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران 97-98

دانشگاه تهران در سال جاری در تاریخ 20/ آبان / 96 اطلاعیه ای به نام پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون منتشر کرد که بر طبق این اطلاعیه دانشگاه تهران در جهت هدایت و حمایت از دانشجویان برتر به استناد از آیین نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم در تمامی رشته هایی که آزمون ورودی پذیرش می شوند، دانشجویان با سهمیه ی استعدادهای درخشان را پذیرش می کنند. طبق این اطلاعیه پذیرش از میان داوطلبان، 10 درصد برتر دانشجویان دانشگاه تهران و رتبه های 1 الی 3 دانشگاه های سطح یک کشور (طبق دسته بندی وزارت علوم) انجام می شود. دقت داشته باشید که ظرفیت پذیرش دانشجویان 10 درصد مازاد بر ظرفیت کلی دوره ی ارشد دانشگاه تهران می باشد.

بنر بدون کنکور

شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران

طبق شیوه نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره کارشناسی ارشد 98-97 که در سایت دانشگاه تهران منتشر شده است. شرایط پذیرش اختصاراً به این شرح می باشد:

  • دانشجویان دوره کارشناسی بعد از 6 ترم تحصیلی و گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی می توانند تقاضای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور دهند.
  • متقاضیان باید نهایتاً در 8 ترم تحصیلی فارغ التحصیل شوند.
  • پذیرش برای سال 97-98 بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی انجام می شود و تنها یکبار امکان پذیر است.
  • داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد باید حداقل معدل 16 را حفظ کنند.

مدارک پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران

  • فرم تکمیل شده ی تقاضا
  • کپی صفحه اول شناسنامه
  • کپی کارت ملی
  • کارنامه 6 ترم
  • فرم تقاضای پذیرش (تحویل حضوری به آموزش مؤسسه ذیربط)
  • واریز مبلغ 75 هزار تومان برای دانشجویان دانشگاه های دیگر

ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران

متقاضیان استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران پس از مطالعه ی شرایط پذیرش دانشگاه تهران در صورت داشتن شرایط با آماده کردن مدارک ذکر شده می توانند با مراجعه به سامانه سیستم جامع آموزش دانشگاه تهران حداکثر تا تاریخ 96/10/20 نسبت به بارگذاری اطلاعات و ثبت درخواست اقدام کنند. دقت داشته باشید که اطلاع رسانی های بعدی صرفاً از طریق آدرس www.ut.ac.ir صورت می گیرد.

شش هفته، مهلت تقریبی ارسال تقاضای پذیرش بدون کنکور ارشد دانشگاه تهران

 

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

داوطلبان کارشناسی ارشد بدون کنکور دقت داشته باشند، برای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد سال 98-97 از تاریخ منتشر شدن فراخوان ثبت نام فرصت دارند به سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند.درصورت منتشر شدن فراخوان، زمان دقیق را متعاقبا اعلام میداریم . از این رو توصیه می کنیم پیگیر مقاله های بعدی باشید.

 


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید