نمونه سؤالات آزمون تیزهوشان ۹۸-۹۷

نویسنده : مریم کاوه
۰۷ بهمن ۹۶ ۹۳۱ ۰

جهت اطلاع از نمونه سوالات آزمون تیزهوشان 98-97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید

نمونه سوالات آزمون تیزهوشان 98-97

سال های متمادی است که مدارس تیزهوشان آزمونی را به منظور پذیرش دانش آموزان برتر در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می نماید. همان طور که می دانید تحصیل در مدارس تیزهوشان تنها از طریق شرکت در آزمون ورودی امکان پذیر است و با توجه به محبوبیت این مدارس در میان مردم هر ساله شاهد رقابت تنگاتنگی در میان دانش آموزان هستیم.

از آنجایی که سطح این آزمون ها معمولا در سطع بالاتری از کتب درسی است، داوطلبان شرکت در این آزمون ، به منظور قبولی بایستی علاوه بر مطالعه کتب درسی، منابع دیگری را نیز مطالعه کنند.  از جمله نکات مهم دیگری که همواره وجود دارد، تعدد کتب و منابع درسی است. همواره منابع بسیار زیادی برای آزمون های تیزهوشان تالیف شده اند، که شناسایی بهترین منابع می تواند نقشی بسیار برجسته در قبولی شما داشته باشد.

یکی از بهترین راه ها برای تقویت سطح علمی و سرعت عمل داوطلب، مطالعه و حل سؤالات آزمون های سال های گذشته ی تیزهوشان می باشد.  نمونه سؤالات آزمون تیزهوشان 97 و کلید حل آن پس از برگزاری آزمون سال 97 منتشر می گردد و در اختیار قرار می گیرد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نمونه سؤالات آزمون تیزهوشان سال گذشته، با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید:

آزمون تیزهوشان در دو بخش سؤالات تحلیلی و سؤالات تحصیلی برگزار می گردد

 

دانلود دفترچه ی سؤالات آزمون تیزهوشان 96

در آزمون ورودی تیزهوشان، دو دفترچه ی امتحانی به دانش آموز داده می شود. دفترچه ی اول دفترچه سوالات استعداد تحلیلی است که در آن حدودا 15 سوال مطرح می شود. این سوالات بیشتر سطح تحلیل داوطلب را به چالش می کشند (برای مثال با دادن چند شکل از داوطلب خواسته می شود که شکل بعدی را حدس بزند). دفترچه دوم سوالات را سوالات استعداد تحصیلی تشکیل می دهند.

در واقع بایستی دقت کنید که شما برای شرکت در آزمون تیزهوشان نباید فقط به خواندن منابع یک پایه قناعت کنید چرا که سوالات مطرح شده در این آزمون شامل مفاهیمی است که تاکنون آموخته اید(بدین معنی که سوالات از مقاطع قبلی و مقطعی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در آن هستید، مطرح می شوند)!

1) دفترچه ی سؤالات استعداد تحلیلی

این دفترچه 20% نمره نهایی آزمون را تشکیل می دهد. سؤالات این دفترچه 4 گزینه ای است و هدف از طراحی آن ارزیابی قدرت تحلیل، طبقه بندی و سازمان دهی داوطلب است. دقت کنید که این سؤالات صرفاً بر اساس کتب درسی طراحی نمی شوند.

2) دفترچه سؤالات استعداد تحصیلی

این دفترچه 80% سهم نمره ی آزمون را به خود اختصاص داده است. سؤالات این دفترچه نیز چهار گزینه ای است و هدف طراح آن تأکید بر سطح بالای شناخت و تلفیق دانش دو یا چند درس در قالب یک سؤال می باشد.

برای دانلود سؤالات  آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 96-97 + pdf کلیک کنید.

برای دانلود سؤالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96-97 + pdf کلیک کنید.

برای دانلود پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 96-97  کلیک کنید.

برای دانلود پاسخنامه کلیدی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96-97   کلیک کنید.

نمونه سؤالات تیزهوشان ششم ابتدایی

سؤالات تحلیلی برای دانش آموزان، آزمون ششم به هفتم، مشخص نیست. اما می توان این سؤالات را دسته بندی کرد:

1- انتقال، تقارن، دوران، چرخش

2- رمزگشایی

3- الگوی تصویری

4- الگوی عددی

5- ترکیب شکل ها

6- گسترده انجام

7- کامل کردن شکل ها

این نوع از سؤالات در بین عامه مردم به تست هوش شناخته شده هستند.

نمونه سؤالات تیزهوشان نهم به دهم 

نکته قابل توجه در مورد آزمون نهم به دهم سخت تر شدن پذیرش است، این اتفاق چند دلیل دارد: 1- داوطلبینی که شرکت می کنند، دانش آموزان پایه نهم هستند و قدرت تحلیل آنها بالاتر رفته است.

2- بسیاری از این داوطلبان، دانش آموزان، مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هستند! از این رو این رقابت تنگاتنگ، نیازمند تمرین و ممارست بیشتری است. کتاب های کمک آموزشی، راهنمای بسیار خوبی در این راستا هستند.

 

تعداد سوالات و ضریب دروس آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

در پایه ششم به هفتم 6 درس مورد ارزیابی قرار می گیرند که عبارتند از: آموزش قرآن و هدیه آسمان، مهارت های فارسی ، مطالعات اجتماعی ، تفکر و پژوهش ، علوم تجربی و ریاضی.

دروس ریاضی با 20 سوال، علوم تجربی و مهارت فارسی با 15 سوال بیشترین میزان سوالات را شامل می شوند. آموزش قرآن و هدیه آسمانی با 10 سوال، و مطالعات اجتماعی و تفکر و پژوهش با 5 سوال کم ترین میزان سوالات را در بر می گیرند.

از نظر ضرایب، درس ریاضی با ضریب 3 بیشترین تاثیر را در قبولی شما خواهد داشت. سایر دروس به جز مطالعات اجتماعی و تفکر و پژوهش که ضریب 1 دارند، ضریب 2 را به خود اختصاص داده اند.

پس دروس ریاضی و علوم تربی و مهارت فارسی از دروس بسیار مهم برای قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است.

تعداد سوالات و ضریب دروس آزمون تیزهوشان نهم به دهم

در پایه نهم به دهم 5 درس مورد ارزیابی قرار می گیرند که عبارتند از :قرآن و معارف اسلامی ، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضی.

دروس ریاضی ، علوم تجربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی به ترتیب با 20، 17 ، 15 و 15 حجم وسیعی از سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم را تشکیل می دهند.

از نظر ضرایب، درس ریاضی با ضریب 3 مهم ترین درس به حساب می آید. علوم تجربی، زبان و ادبیات فارسی و قرآن و معارف اسلامی نیز ضریب 2 را دارند. مطالعات اجتماعی کمترین ضریب (1) را دارد.

 

 

جهت اطلاع از نمونه سوالات آزمون تیزهوشان 98-97 می توانید در سراسر کشور با شماره 9099071973 تماس حاصل نمایید


پاسخگویی از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل
به دلیل شلوغی خطوط در صورت شنیدن صدای بوق اشغال مجددا تلاش نمایید


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید