برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071973
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید

برای ارتباط با مشاورین مرکز از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره
9099071985
تماس حاصل فرمایید

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 24
حتی ایام تعطیل
با یک تماس آگاهانه عمل کنید
آیدانیتو ، فضای هوشمند مشاوره و آموزش آنلاین و آفلاین در تمامی مقاطع تحصیلی و خانواده و روانشناسی رو برای شما به ارمغان میاره،سامانه آیدانیتو در مقاطع مختلف دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم ، کنکور سراسری،کارشناسی ارشد ، دکتری ، تحصیل در خارج از کشور و حتی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور فعالیت میکنه.این سیستم یکپارچه برای مشاوره و آموزش تخصصی، معرفی منابع ، آموزش سرفصلهای مهم ، انتخاب رشته ، ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و هرچیزی که فکرشو کنید بهتون کمک میکنه

نحوه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97

نحوه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97

در این مقاله به موضوع نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 و مسائل پیرامون ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 پرداخته ایم، برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97، شرایط ثبت نام آزمون و زمان توزیع کارت و … در این مقاله همراه ما باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاردانی فنی حرفه ای به مقالات مربوطه و درج شده در آیدانیتو مراجعه کنید، هدف از این مقاله آشنایی داوطلبان کاردانی فنی حرفه ای با نحوه ی ثبت نام در تغییراتی است که در سال 97 ایجاد شده است ، با توجه به حذف آزمون ورود به دانشگاه و ثبت نام به چه صورتی انجام میشود؟ در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

با توجه به تغییرات ایجاد شده از سال 96 به بعد ورود به دانشگاه های کاردانی فنی حرفه ای از طریق آزمون همگانی انجام نمی شود

زمان و نحوه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97

همانطور که مطلع هستید کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 97 حذف شده است و با توجه به زمان اعلام شده از جانب سازمان سنجش، زمان ثبت نام  کاردانی فنی و حرفه ای 97، از تاریخ 6 خرداد شروع می شود و داوطلبان تا روز 12 خردادماه 97 فرصت ثبت نام دارند. ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 به صورت اینترنتی انجام می شود.

برای ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97، داوطلبان کاردانی فنی حرفه ای به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی، با وارد شدن به سایت سازمان سنجش مبلغ 22 هزار تومان به عنوان وجه ثبت نام پرداخت خواهند کرد.

داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org می توانند وارد مرحله ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 شوند. در ضمن توصیه می شود دفترچه راهنمای انتخاب رشته که همزمان با مجاز شدن به ثبت نام، منتشر می شود، را به طور کامل مطالعه کنید.

برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید

نحوه ی پذیرش دانشجو در دانشگاه های کاردانی فنی و حرفه ای 97، بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می شود.

داوطلبان کاردانی فنی حرفه ای 97 با انجام ثبت نام، کد رشته های انتخابی که بر اساس سوابق تحصیلی مجاز به انتخاب هستند را انتخاب می نمایند. برای شرکت در ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 شرایط خاصی را مورد بررسی قرار می دهند که در ادامه بیشتر راجع به آن توضیح خواهیم داد.

 • داشتن مدرک فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم
 • برخورداری از شرایط جسمی مناسب با رشته انتخابی
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه در آزمون کاردانی نظام جدید 96، امکان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 را نخواهند داشت.
 • در صورتی که تا پایان نیمسال، گواهینامه پایان دوره متوسطه ارائه نشود، می توانند در نیمسال دوم برای ثبت نام اقدام کنند.

در صورت منتشر شدن دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای به طور دقیق تری از شرایط ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای صبحت خواهیم کرد.

داوطلبان کاردانی فنی و حرفه ای قبل از ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای دفترچه ای که در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود را مطالعه کنید.

در نهایت پینشنهاد ما این است که در مورد ثبت نام کنکور فنی حرفه ای بیشتر بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. محمد می گوید

  سلام میشه با دیپلم ریاضی فیزیک کاردانی فنی حرفه ای بدون کنکور ثبت نام کنم

  1. فرهنگ می گوید

   سلام دوست گرامی
   با توجه به اینکه پذیرش بدون کنکور فنی حرفه ای بر اساس سوابق تحصیلی است ، شما بایستی در رشته ای که انتخاب خواهید کرد سابقه تحصیل داشته باشید و این بدین معنی است که شما با دیپلم ریاضی فیزیک سابقه تحصیل در رشته های فنی حرفه ای ندارید.البته حتی زمانی که کنکور فنی حرفه ای هم وجود داشت ، فقط داوطلبانی که دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش داشتند، می توانستند در کنکور شرکت کنند. حتی دانش آموزان فنی حرفه ای نیز تنها مجاز خواهند بود ، رشته ای را که در آن سابقه تحصیلی دارند انتخاب نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.