زمان ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری ۹۷

نویسنده : زینب دادور
۱۰ بهمن ۹۶ ۳۶ ۰

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری97

دوره پر خاطره و پر تجربه لیسانس را گذرانده اید و قصد دارید وارد مقطع کارشناسی ارشد شوید؟! بسیاری از فارغ التحصیلان همین هدف را برای آینده ی تحصیلی خود مد نظر دارند. اما زمان ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری 97، شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 و نحوه ی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 چگونه و واجد چه قوانینی است؟ برای رسیدن به هر مقصدی باید مسیری مشخص را پیمود. اگر بهترین مسیر را انتخاب کنید. بدون شک بهترین نتیجه را هم می گیرید.

دارندگان مدارک تحصیلی معادل می بایست حائز شرایط آیین نامه دارندگان مدارک معادل باشند

 

 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 باید در دهه ی دوم آذر، منتظر اعلام سایت سازمان سنجش باشید. معمولاً ثبت نام به مدت یک هفته ادامه دارد و گاهی این مدت تمدید نیز می شود. قبل از زمان ثبت نام کنکور ارشد باید نسبت به دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی اطمینان داشته باشید. چرا که در صورت اشتباه یا غیر مجاز بودن برای شرکت در آزمون، مبلغی که پرداخت می نمایید پس گرفته نخواهد شد.

فارغ التحصیلان کارشناسی دارای معدل 12 حق شرکت در آزمون ارشد 97 را ندارند

 

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97

داوطلبان برای شرکت در آزمون ارشد سراسری 97 باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند و نیز داوطلبان آقا، از لحاظ مقررات نظام وظیفه منفی نداشته باشند.

شرایط عمومی شامل موارد اخلاقی و پایبندی به مقررات اجتماعی و کشوری و نداشتن سوء پیشینه است.

شرایط اختصاصی موارد زیر را در بر می گیرد:

1- داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا اشتغال به تحصیل در آخر مقطع کارشناسی

2- دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته در صورتی که معدل آنان کمتر از 12 باشد، حق ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد را ندارند. شرایط اختصاصی ضوابط دیگری را نیز  با توجه به وضعیت تحصیلی هر داوطب در بر می گیرد. شرایط هر کدام از متقاضیان با دیگری متفاوت است.

نظام وظیفه عمومی برای آقایان در آزمون های دانشگاه ها، شرایط و قوانین خاص خود را دارد که در صورت عدم مانع در ارتباط با آن می توانند در آزمون ارشد 97 ثبت نام نمایند.

مشاوران بخش نظام وظیفه مرکز سالهاست که در جهت حل درست و گرفتن کارت معافیت سربازی برای آقایان تلاش می کنند و نتایج قابل توجه و خوبی گرفته اند.

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری باید دارای موافقت نامه وزارت آموزش و پرورش سنی برای ادامه تحصیل باشند

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97:

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 به ترتیب زیر می باشد:

1- مراجعه به سایت سازمان سنجش (www.sanjesh.org)

2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از سایت سازمان سنجش یا این لینک

3- آماده نمودن مدارک لازم

4- پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام

5- درج کد رشته امتحانی دوم در تقاضا نامه

ثبت نام کنکور ارشد 97 مراحل خاص خود را دارد که ممکن است برای شما به خاطر تجربه اول یا کمبود وقت دشوار یا گیج کننده باشد. اما فرصت خوبی است که مشاوران مرکز این کار را برای شما به نحو عالی انجام می دهند.

 


4.7 از 5

دیدگاه خود را بنویسید


اولین دیدگاه را شما برای این مطلب ثبت کنید